Zioła na talerzu

75 pysznych przepisów i 15 aromatycznych historii
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 312
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 49,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 27,45 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Tej wiosny w każdej kuchni będzie naprawdę zielono i aromatyczne! A to wszystko za sprawą książki „Zioła na talerzu” w której 15 niezwykle popularnych i utalentowanych kucharzy, szefów kuchni oraz blogerów kulinarnych opowiada swoje pachnące historie o tym, jak zakochali się w aromacie i smaku świeżych ziół. W tym zbiorowym opracowaniu, m.in. Tomek Jakubiak porównuje tajską bazylię do relacji z teściową, a Grzegorz Łapanowski opowiada, jak zapach majeranku rozbudza w nim patriotyczne uczucia. To tylko namiastka tego, co znajduje się w książce, która uwodzi aż 75 pysznymi przepisami.

„Zioła na talerzu” to niezwykle barwna i aromatyczna książka, która podkreśla walory smakowe i właściwości lecznicze często niedocenianych i pomijanych w codziennej diecie ziół. To projekt, który został wsparty wiedzą i doświadczeniem cenionych kucharzy, szefów kuchni oraz poczytnych  blogerów kulinarnych.  Książka przybliża Czytelnikom 15 ziół, dzięki którym potrawy zyskują nowy wygląd, ujmujący aromat i niepowtarzalny smak.  O tym, dlaczego warto korzystać w kuchni  z ziół pisze także Wojciech Kozłowski, pomysłodawca publikacji i dyrektor marki Baziółka:

Świeże zioła mają większą wartość odżywczą, lepiej smakują i pachną, a substancje o cennym działaniu antyoksydacyjnym są bardziej aktywne w świeżych listkach. Na przykład bazylia to znakomity antyoksydant, usuwa wolne rodniki. Ale przede wszystkim bazylia swoim zapachem wnosi radość do domu, optymizm, poczucie ciepła krajów południowych. W naszym klimacie, gdzie mamy za mało słońca, to bezcenna zaleta.

Swoimi historiami, w których zioła odgrywają główną rolę podzielili się: Zofia Cudny, Marta Dymek, Lara Gessler, Tomek Jakubiak, Samar Khanafer, Daria Ładocha, Grzegorz Łapanowski, Marieta Marecka, Marianna Medyńska, Eliza Mórawska-Kmita, Andrzej Polan, Paweł Sacha, Maia Sobczak, Jurek Sobieniak, Tomek Woźniak. Każdy autor wziął na warsztat jedno zioło, z którym wiąże swoją opowieść  i dzieli się z Czytelnikami swoim ulubionym przepisem. I tak Lara Gessler serwuje maślane ciasteczka z oregano, Zofia Cudny drożdżowy wieniec z pietruszką, a Maia Sobczak proponuje lody rozmarynowo-limonkowe. Dla każdego z ziół zostało starannie wyselekcjonowanych po pięć różnorodnych przepisów, aby niejeden smakosz znalazł coś dla siebie. Zatem jest na słodko i na słono, pikantnie i delikatnie, dla miłośników mięsa i wegetarian. To co łączy wszystkie kulinarne inspiracje, to soczysta zieleń i aromat świeżych ziół, które wybijają się w nich na pierwszy plan. Ponadto w książce znaleźć można garść informacji o prozdrowotnych właściwościach ziół, opracowaną przez dietetyk Violę Urban. Oraz porady jak dbać o zioła zarówno te doniczkowe, jak i cięte.

Zofia Cudny, Marta Dymek, Lara Gessler, Tomek Jakubiak, Samar Khanafer, Daria Ładocha, Grzegorz Łapanowski, Marieta Marecka, Marianna Medyńska, Eliza Mórawska-Kmita, Andrzej Polan, Paweł Sacha, Maia Sobczak, Jurek Sobieniak, Tomek Woźniak

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381173223
ISBN 978-83-811732-2-3
Gatunek kuchnia
Format oprawy 190 x 255 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 312
Autor Opracowanie zbiorowe
Data wydania 4 kwi 2018