Wojciech Malajkat. Rozmowy o życiu i teatrze. O gust walczę

Malajkat, czyli kto?
 

Wydawnictwo: Edipresse
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 266

* wymagane pola

Cena:

Normalna cena: 42,90 zł 95% TANIEJ

Special Price 1,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Dlaczego Wojciech Malajkat - aktor wszechstronny, dramatyczny i komediowy, filmowy i teatralny objął dyrekcję Teatru Syrena niemal wkrótce po tym, jak nad tym teatrem ciążyło jeszcze odium złej gry i złego repertuaru? A miał wcześniej w swoim życiorysie współtworzenie Teatru Studio z legendą polskiej sceny, Jerzym Grzegorzewskim. Jak Teatr Syrena pod dyrekcją Wojciecha Malajkata zdołał wypłynąć na szerokie wody; odrzucając rewie i farsy, zajął się kultowymi utworami jak „Skazani na Shawshank”, „Czarodziejska góra” czy „Frankenstein”? Jaki sposób postępowania – i tego w życiu prywatnym i tego w zawodowym – może sprawiać, że pozornie przegrane sprawy mogą zamienić się w sukces? O tym, ale i o dzieciństwie, młodości w Filmówce, przyrodzie mazurskiej i innych rzeczach rozmawiałam z Wojciechem Malajkatem, i nie tylko, przez kilka lat, kiedy walczył o swój gust w teatrze i w innych dziedzinach życia, jako profesor szkoły filmowej, ojciec, słynny z dystansu aktor, reżyser i obywatel.

Człowiek o wielu twarzach. Książka krok po kroku odsłania każdą z nich: tę najlepiej znaną, znakomitego aktora, ale także czułego męża i ojca, lubianego pedagoga, świetnego dyrektora teatru, dozgonnego przyjaciela… Każda z nich jest autentyczna, w każdej z nich jest sobą. O tych jego mniej znanych Wojciecha Malajkata zaletach opowiada nie tylko on sam, ale także jego studenci i przyjaciele - Piotr Polk, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau. Malajkat, mało znany czytelnikom lubiącym plotki i ploteczki o życiu gwiazd, wyłania się z tego wywiadu-rzeki jako człowiek niezwykle interesujący, o bogatej biografii, wart wysłuchania nie tylko wtedy, gdy mówi o teatrze, ale także o swojej drodze życiowej z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do głośnych filmów.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788379452217
ISBN 978-83-794522-1-7
Gatunek literatura faktu
Format oprawy 163 x 220 mm
Wydawnictwo Edipresse
Liczba stron 266
Autor Katarzyna Suchcicka
O autorze

Filmowiec, dziennikarka, poetka. Autorka cyklu programów „Skąd ta wrażliwość” dla Programu 1 TVP. Od 2005 roku reżyser i scenarzystka „Niedzieli z…” w TVP Kultura oraz filmów dokumentalnych o aktorach, pisarzach, reżyserach, m.in. o Wiesławie Myśliwskim, Andrzeju Wajdzie, Agnieszce Glińskiej, Tomaszu Kocie, Wiesławie Gołasie, Janie Peszku, Krzysztofie Globiszu i wielu innych. Jej artykuły, wywiady i recenzje ukazywały się w "Gazecie Wyborczej", "Kontekstach" PAN, "Kulturze Liberalnej". Autorka tomów wierszy, m.in. „Niebieska pończocha” (WL), „Dzikie kryształy” (Nowy Świat), „Haust powietrza” ( Łośgraf ). Jej wiersze zostały przełożone na język szwedzki („Vilda kristaller” ILKE Bokförlag) i angielski, ukazały się w antologiach polskich i amerykańskich oraz były prezentowane na antenie Polskiego Radia. Członek Stowarzyszeń: Pisarzy Polskich, Filmowców Polskich oraz Autorów ZAiKS.

Data wydania 4 lis 2015