Uroda Życia 11/2019

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Nowa urodzinowa URODA ŻYCIA z Ewą Chodakowską na okładce i w rozmowie o najważniejszych rzeczach w życiu: dzieciństwie, rodzinie i miłości, która daje wsparcie na całe życie. Ewa podarowała nam bardzo osobistą opowieść: „Byłam zanurzona w miłości. Nigdy nie musiałam oczekiwać, że mi skapnie odrobina miłości od kogoś, bo w domu miałam jej cały basen” – mówi. Rozmowa Magdaleny Felis.

O wsparciu piszemy też w naszym TEMACIE MIESIĄCA. Zastanawiamy się, gdzie go szukać: w sobie, w innych ludziach czy w sile wyższej? Jak łączyć różne rodzaje wsparcia? W rozmowach z Anną Bimer mówią Agata Głowacka, Małgorzata Słowik i Halina Bortnowska. Przeczytajcie, bo to zdecydowanie temat na nasze czasy, gdy potrzeba wsparcia tak często jest mylona ze słabością.

>>>Psychiatria dziecięca w Polsce to jeden z najważniejszych tematów 2019 roku. Podczas gdy zamykane są kolejne szpitalne oddziały, nastolatki przeżywają piekło. Według raportu Fundacji Dajemy dzieciom siłę Polska przoduje w Europie, jeśli chodzi o liczbę prób samobójczych wśród najmłodszych. Myślicie, że zauważylibyście kryzys u swojego dziecka? Posłuchajcie, co do nas wszystkich mówi Rafał Szymański o próbie samobójczej swojej nastoletniej córki. Rozmowa Anny Maruszeczko.

ZBLIŻENIA:

>>>Dawid Ogrodnik, tegoroczny laureat Festiwalu Filmowego w Gdyni za rolę w "Ikarze. Legenda Mietka Kosza" o ojcu, akcji #MeToo i polskim Kościele.

>>>Dorota Kędzierzawska jedzie w Polskę z obwoźnym kinem. O projekt "Polska Światłoczuła" pyta ją Magda żakowska

>>>Krzysztof Środa, pisarz, tłumacz, filozof o ludziach i rybach

>>>Dominika Kluźniak: aktorka, która właśnie debiutuje jako pisarka. Z czym
 rozlicza się w swojej książce "Miejsce" wyd. Editio.

>>>Emma Kiworkowa – stomatolożka, która walczy z próchnicą u polskich dzieci.

>>>Maciej Stuhr wylicza 5 życiowych zasad, które chciałby wpoić swoim dzieciom.

>>>Znacie już Fleabag, genialny serial, który zgarnął w tym roku nagrody Emmy za scenariusz, reżyserię i jako najlepszy serial komediowy roku? Jeśli nie – to musicie szybko to nadrobić, a jeśli tak – poznajcie jeszcze jego twórczynię, Phoebe Waller-Bridge. Świetna aktorka i jeszcze lepsza scenarzystka stała się odkryciem roku!

LEPSZE ŻYCIE

>>> Temat: seks. Jesteśmy wyzwolone czy skrępowane starym wstydem? Z Martą Szarejko, autorką "Seksuolożek", rozmawia Aleksandra Pezda.

>>>„Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji” proponuje Michael Hebb w książce pod tym tytułem. O samej książce i idei rozmów o śmierci pisze Krystyna Romanowska.

>>> Czy możemy myśleć mniej? Co robić, kiedy gonitwa myśli zatruwa nam mózg i życie?

ZNAKI CZASU

>>>Kim są parenialsi i dlaczego czują się samotni? O polską rodzinę 2019 Sylwia Niemczyk pyta badaczkę, Dorotę Peretiatkowicz.

>>>Kanada nie jest rajem dla wszystkich? Dominika Buczak rozmawia z Joanną Gierak-Onoszko, autorką książki "27 śmierci Toby’ego Obeda".

LIFESTYLE

>>>Lizbona, która przytula i zachwyca: światłem, kolorami, językiem – po mieście oprowadza nas Weronika Wawrzkowicz-Nasternak, współautorka nowo wydanej książki „Lizbona. Miasto, które przytula”.

>>>Jesienne wegedania, które ogrzeją ciało i serce, poleca Iwona Zasuwa ze Smakoterapia.

Inspiracje, rozmowy, idee. #czytajdlaprzyjemności

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 9 paź 2019
Wydawnictwo Edipresse
Wersja drukowana
Spis treści Pobierz