Uroda Życia 11/2018

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

 Jestem obecna
Nie umiemy myśleć o sobie dobrze. Jeszcze trudniej nam o tym mówić. Trzy pozytywne cechy? Jestem uczciwa, empatyczna, szlachetna... Mogłabym wymienić więcej (śmiech). Kiedyś myślałamo sobie tylko źle, porównywałamsię z innymi i czyniłam sobie krzywdę. Tyle lat krzywdy! – mówi Kayah w rozmowie z Anną Maruszeczko.

Relacje leczą stres
Nie ma osób w pełni odpornych psychicznie. Ktoś straci pracę i natychmiast się podniesie. Bo to nie jest aspekt, który mocno w nim rezonuje, z którym się utożsamia. A będą tacy, dla których utrata pracy będzie końcem świata. Jak radzimy sobie z emocjami w trudnych sytuacjach, mówi Michał Lewandowski, psycholog, psychoterapeuta, trener.

Moje lata 80.
Mój ojciec uczył mnie, że nie można walczyć za wszelką cenę, że jest granica, za którą traci się w tej walce coś innego, równie istotnego. Myślę, że miał też na myśli frustrację, w którą popadają niezrealizowani artyści i nie tylko artyści – generalnie wszyscy, którzy do czegoś prą z klapkami na oczach. Bał się, że mi to grozi i stąd ta lekcja. Że trzeba umieć w pewnym momencie odpuścić – Jan Holoubek, reżyser kultowego już Rojsta, mistrzowsko oddającego klimat lat 80. w PRL-u, w rozmowie z Magdaleną Żakowską.

Niepodległość jest kobietą
W tym roku obchodzimy stulecie niepodległości. Hucznie, ale... wybiórczo. Powstają kolejne filmy o Józefie Piłsudskim. A sufrażystki? Dlaczego nikt o nich nie pamięta? Mówiły: Nie ma niepodległej Polski bez wolnych kobiet. Z Martą Dzido reżyserką filmu Siłaczki rozmawia Karolina Morelowska-Siluk


Dusze lubią aksamitki
Wesołe kościotrupy szczerzą zęby z wystaw sklepowych. Na dworcach, w restauracjach, a nawet w supermarketach wyrastają ołtarzyki dla zmarłych. Szkoły organizują konkursy na najpiękniejsze ołtarzyki, każda klasa konstruuje jeden. W piekarniach sprzedaje się pan de muerto, chleb zmarłego, słodkie bułeczki drożdżowe. Cukiernie serwują zaś małe, kolorowe czaszki – o klimacie meksykańskich świąt Dia de los Meurtos pisze Ola Synowiec.

Siedem stron świata
Kiedy dziś mamy całą wiedzę pod kciukiem w swoim telefonie, stawiam sobie pytanie, jaka jest dzisiaj rola reportera? Po co jeździmy? To jest dziś wielkie pytanie – mówi Tomasz Michniewicz, reporter, podróżnik, który w swojej nowej książce „Chrobot” pokazuje życie najzwyklejszych ludzi w różnych zakątkach globu. I robi to fenomenalnie.

Ścieżka vege
Dobrze zbilansowana dieta roślinna to samo zdrowie. Pomaga schudnąć, obniża cukier i cholesterol oraz poprawia cerę. Jednak nie jest idealna dla wszystkich – ostrzega dietetyczka Hanna Stolińska-Fiedorowicz.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 11 paź 2018
Wydawnictwo Edipresse
Spis treści Pobierz