Uroda Życia 09/2019

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Agnieszka Maciąg mówi, że tylko wtedy, jeśli dajemy same sobie: czas, uwagę, miłość – jesteśmy w stanie dać te rzeczy także innym. W okładkowym wywiadzie opowiada o swojej najnowszej książce: "Miłość. Ścieżki do wolności" i wyjaśnia, że bycie #wpełnidlasiebie oznacza dla niej uszanowanie wewnętrznego głosu, swojej wolności, potrzeb i pragnień. "Dojrzałość to równowaga dawania i brania, wyznaczanie swojej przestrzeni, swoich granic" – mówi. 

TEMAT MIESIĄCA

Poprzez nasz nowy projekt #wpełnidlasiebie chcemy namawiać Was do tego, abyście same siebie traktowały z większą czułością i miłością. To nie jest egoizm – chociaż ciągle są ludzie, którzy mylą te dwie rzeczy. O kobiecym zadbaniu o siebie mówią w naszym Temacie Miesiąca psycholożka społeczna Marta Majchrzak i Tatiana Cichocka, nauczycielka movement medicine. Nasze rozmówczynie proponują kilka sposobów bycia #wpełnidlasiebie i wyjaśniają, czemu wybrały właśnie te. 

PRZEŁAMUJĄC FALE

W cyklu Przełamując Fale gościmy Marcela Andino Veleza, do niedawna wicedyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a obecnie pełnoetatowego opiekuna swoich rodziców: mamy z chorobą afektywną dwubiegunową i taty z chorobą Alzheimera. W rozmowie z Anną Maruszeczko opowiada, co zyskał, a co stracił po tym, jak zdecydował się zmienić swoje życie o 180 stopni. 

ZBLIŻENIA

  • „Uwiodła mnie przytulia czepna” mówi Janusz Józefowicz, choreograf, reżyser, dyrektor artystyczny teatru Studio Buffo – a także... zielarz! Jak on mówi o swoim zbieraniu ziół, suszeniu, parzeniu herbatek! Takiego go nie znaliście! 
  • Iza Kuna o nocnym zajadaniu stresu, nowej książce i gotowości na wielkie wyzwania. Osobista rozmowa aktorki z Wiką Kwiatkowską. 
  • Aktorka i wokalistka Karolina Czarnecka miksuje style, tematy i aktywności, a nam podoba się w każdej odsłonie! I tej hiphopowej, i aktorskiej, i kabaretowej, i feministycznej. Polecamy!
  • „Świat jest straszny, ale ja postanowiłem, że jest piękny” – Bohumila Hrabala cytuje u nas Wojciech Bonowicz, pisarz, eseista związany z  "Tygodnikiem Powszechnym", autor nowo wydanej książki "Dziennik końca świata".
  • Krystyna Kofta o miłości i... miłości do pisania! Pierwsza feministka polskiej literatury opowiada nam o przyjaźni z mężczyznami, lęku przed bliskością i o tym, czemu w jej książkach seks jest jednym z głównych bohaterów. 

PSYCHOLOGIA

  • Moje dziecko nie jest hetero – mówią rodzice i szukają sposobu, by przepracować tę wiadomość. Nasza rozmówczyni, terapeutka Paula Chmielewska, wyjaśnia, jak rodzi się tożsamość płciowa i co robić, jeśli nasze dziecko nie mieści się w ciasnych, stereotypowych rolach. 
  • Asertywność nie polega na ciągłym mówieniu "nie" – przekonuje Kamila Rowińska, dyplomowany coach i mówczyni motywacyjna, autorka bestselleru "Kobieta Niezależna" i nowo wydanej "Kobiety Asertywnej".
  • Seksuolożka Alicja Długołęcka o kobiecym seksie, prawie do orgazmu i dobrej komunikacji, bez której nie ma mowy o łóżkowej satysfakcji.
  • Rozważna czy romantyczna? Opiekuńcza czy hedonistka? Kiedy tak naprawdę jesteś sobą? Zawsze – bo zmienność leży w naszej naturze! Dr Joanna Heidtman, psycholog i coach wyjaśnia, że nasz podstawowy błąd w myśleniu o sobie polega na tym, że postrzegamy się jako "jakieś" – a przecież to nieprawda. 

#WPEŁNIDLASIEBIE

Znane twórczynie internetowe, działaczki prokobiece, pisarki i blogerki – poznaj ambasadorki akcji #wpełnidlasiebie! O tym, dlaczego warto włączyć w życiu troskę wobec siebie – i wyłączyć wyrzuty sumienia mówią: Olga Kordys-Kozierowska, Karolina Cwalina, Agnieszka Krzyżanowska, Basia Szmydt i  Justyna Kokoszenko. Czytaj i zainspiruj się! 

 

Inspiracje, psychologia, aktualności kulturalne – zapraszamy do lektury! 

#czytajdlaprzyjemności #wpełnidlasiebie

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 7 sie 2019
Wydawnictwo Edipresse
Wersja drukowana
Spis treści Pobierz