Uroda Życia 08/2019

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Nasza okładkowa gwiazda, Magda Umer mówi: „Przyjaźń ratowała mi życie”. W rozmowie z Magdą Żakowską opowiada o swojej przyjaźni z Zuzanną Łapicką, o swoim życiu z depresją i dawnych miłościach. Wyjątkowy wywiad z artystką i animatorką życia kulturalnego w Polsce.

TEMAT MIESIĄCA

Wakacje – i wyjazdy! Pozornie nie ma nic bardziej relaksującego – w praktyce urlopowe tygodnie mogą przynieść nam sporo stresu, zwłaszcza jeśli urlopujemy się w większym towarzystwie. Jak się nie pokłócić z mężem albo przyjaciółmi? Czemu wakacje wiążą się z napięciem między nami? Co się dzieje w naszej głowie, kiedy nagle wyrywamy się z utartych schematów? I czego możemy się o sobie dowiedzieć na wakacjach? Mówią psycholodzy: Katarzyna Kucewicz i dr hab. Bartłomiej Dobroczyński.

W cyklu Przełamując fale Anna Maruszeczko rozmawia z Cleo Ćwiek, znaną modelką i autorką kampanii „Można zwariować”, która nie boi się mówić otwarcie o swojej chorobie afektywnej dwubiegunowej. "Całe życie czułam, że coś jest nie tak, ale nie podejrzewałam choroby psychicznej. Myślałam, że taka jestem – nadwrażliwa, nieśmiała". Przeczytajcie: wiedza o zaburzeniach psychicznych może pomóc Wam i Waszym bliskim.

ZBLIŻENIA

 • Rafał Maćkowiak, aktor TR Warszawa i gwiazdor „Ja teraz kłamię” o aktorstwie, ojcostwie i przełomach w życiu. „Znam swoją wartość, a mimo wszystko jestem ciągle poddawany próbie” – mówi.

 • Maria Dębska – piękna, zdolna aktorka, którą ostatnio mogliśmy oglądać w filmie „Zabawa zabawa”, a już niedługo zobaczymy w roli Aleksandry Szczerbińskiej w „Piłsudskim”, a potem Kaliny Jędrusik w „Jesiennej dziewczynie”.

 • Małgorzata Rejmer, pisarka, reportażystka, laureatka Paszportu Polityki mówi nam o tym, co daje, a co odbiera, życie w ciągłej podróży.

 • Kiedy wszyscy już o nim zapomnieli, Antonio Banderas wraca w nowym filmie Pedro  Almodovara „Ból i blask” – my już czekamy na premierę: 23 sierpnia

 • Beata Sadowska opisuje swój 40-kilometrowy bieg w Alpach: „Dziękuję, dziękuję, dziękuję – powtarzam jak mantrę”

 • Historia miłości: Quentin Tarantino i Daniella Pick po 10 latach związku, pobrali się pół roku temu, wbrew wszystkim i wszystkiemu.

 • „Róbmy wielkie rzeczy” – mówi Aleksandra Hirszfeld, autorka projektu Entuzjastki. Wywiad w ramach naszej akcji Kobiety Kobietom – już za dwa tygodnie ruszy głosowanie na zwyciężczynię tegorocznej edycji!

 

PSYCHOLOGIA

 • W wywiadzie "Męska autonomia" psychoterapeuta Jacek Masłowski mówi o psychicznej kastracji współczesnych mężczyzn. Ta rozmowa może wywrócić do góry nogami to, co do tej pory myślałyście o Waszych partnerach!

 • HYGGEnicznie w pracy – Katarzyna Miller i Anna Bimer zastanawiają się, czy w korporacji może być przyjemnie? Czekamy na Wasze zdanie na ten temat.

   

 • Niematki. Czemu kobiety decydują się nie mieć dzieci? Co, jeśli brak dzieci nie jest podyktowany ich decyzją? Macierzyństwo i jego brak to bardzo drażliwy temat. Razem z psychoterapeutką Anną Mochnaczewską próbujemy go trochę oswoić.

 • Wypalenie. Miesiąc temu WHO wpisało wypalenie zawodowe na listę chorób i problemów zdrowotnych. I bardzo dobrze – mówi dr Joanna Heidtman, psycholog i coach, bo dzięki temu zaczniemy ten problem traktować w końcu poważnie.

 

Felietony:

Kinga Dębska

Małgorzata Halber

Kornelia Westergaard

 

KUCHNIA

Uważność w jedzeniu propaguje Iwona Zasuwa ze Smakoterapia.pl i poleca smaki lata: bób, porzeczki, nadziewane cukinie, kiszone rzodkiewki. 

Inspiracje, psychologia, aktualności kulturalne – zapraszamy do lektury! 

#czytajdlaprzyjemności

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 9 lip 2019
Wydawnictwo Edipresse
Wersja drukowana
Spis treści Pobierz