Uroda Życia 07/2019

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Wyjątkowy numer URODY ŻYCIA o książkach i czytaniu!

 

Nasza okładkowa gwiazda, Maria Sadowska mówi, że w dzieciństwie książki ratowały ją przed samotnością, a dzisiaj pobudzają do działania. I cieszy się, że dzisiejsze książki dla dzieci są już inne niż te, które my same czytałyśmy, gdy byłyśmy małe i z książek uczyłyśmy się świata.

TEMAT MIESIĄCA

Do książek wracamy też w naszym Temacie Miesiąca – poeta i tłumacz Jarosław Mikołajewski mówi o tym, że książki po prostu – krzepią! Dają radość, pomagają zrozumieć samego siebie i innych.

Do jego słów dokładamy własną cegiełkę i specjalnie na wakacje prezentujemy nasz zestaw 15 ważnych książek napisanych przez kobiety – te pozycje po prostu trzeba znać! O książki życia zapytałyśmy także Monikę Strzępkę, reżyserkę teatralną, Kayah i Gabrielę Muskałę – zobaczcie, co polecają te fantastyczne kobiety!

W cyklu Przełamując fale autorka książki "Czas odnaleziony. Podróże z moją matką" (wyd. Czarne), Helena Rubin mówi Annie Maruszeczko o drodze, jaką przebyła w czasie wojny, uciekając przed hitlerowcami. "To, że przeżyłyśmy, było cudem. Ale wszyscy, którzy przeżyli w czasie wojny, przeżyli cudem. Więc może stąd jest dziś we mnie zobowiązanie wobec uchodźców" – mówi.

ZBLIŻENIA

  • Wiktoria Gorodeckaja o drodze z Litwy na sceny warszawskiego Teatru Narodowego. Młoda, zdolna, piękna aktorka mówi: "Jestem zawzięta i uparta".
  • Jerzy Stuhr: "Trzeba iść w kierunku wolności, niezależności od wszystkiego. Ale nie wiem, czy warto dojść. Bo niezależność to także samotność". Wyjątkowa rozmowa z wybitnym aktorem.
  • Anna Sekielska o życiu z Tomaszem Sekielskim, twórcą filmu "Tylko nie mów nikomu".
  • Ida Nowakowska, tancerka, jurorka i prezenterka telewizyjna o swoim ojcu – wybitnym pisarzu i opozycjoniście, Marku Nowakowskim.
  • Sławna chorwacka pisarka, Vedrana Rudan rozlicza się z włąsnym krajem i opowiada o przemocy, któ®ej doświadczała zarówno w dzieciństwie, jak i potem, w dorosłym życiu.

PSYCHOLOGIA

  • W wywiadzie "Trudno kochać po równo" prof. Katarzyna Popiołek wyjaśnia, czemu w dorosłym życiu tak trudno nam jest kochać naszych braci i siostry. W rodzeństwo zawsze wpisana jest rywalizacja, którą mogą nasilać nasi rodzice.
  • Nie dotykaj mnie tak – temat tak samo trudny, jak ważny. Jak ustrzec nasze dzieci przed pedofilią? Jakie zachowania w nim wzmacniać, by nie padło ofiarą oprawcy?
  • Buduj na mocach! O rozwoju osobistym i zasadach, jakimi powinniśmy się w nim kierować mówi dr Joanna Heidtman, psycholog i coach

 

Inspiracje, psychologia, aktualności kulturalne!

#czytajdlaprzyjemności

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 11 cze 2019
Wydawnictwo Edipresse
Wersja cyfrowa
Spis treści Pobierz