Uroda Życia 07/2018

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

W sierpniowym numerze "Urody Życia" wywiad z Kasią Nosowską: "A miałam się za słabeusza".
Znana wokalistka mówi Karolinie Morelowskiej-Siluk o zamknięciu 25-letniego etapu życia, który nazywał się Hey, nowych wyzwaniach związanych z pisaniem książki i porządkowaniu swoich spraw osobistych:
– My, kobiety, mówimy często: "Na pewno nie wybaczyłabym zdrady", "Na pewno zostawiłabym w sekundę mężczyznę, który mnie uderzył". Ja już nie dodaję tych dwóch słów: "na pewno". Ja nie zostawiłam w sekundę kogoś, kto podniósł na mnie rękę. Ja wybaczyłam zdradę, choć wcześniej mówiłam: "Nie ma mowy". Wybaczyłam i nawet potraktowałam ją z czasem jako prezent. Bardzo bolesny, ale prezent, trudną lekcję, która pozwoliła mi zmierzyć siłę mojej miłości – mówi nam Katarzyna Nosowska.

"Ktoś płaci za moje szczęście"
Zadebiutował w wieku 39 lat. Pisze i wydaje niewiele, ale każda jego nowa książka to wydarzenie. Mistrz stylu, nastroju, przenikliwy obserwator rzeczywistości i afirmator życia. Marta Strzelecka pyta pisarza o to, co jest esencją bytu. "Nieliczne chwile olśnienia. Dużo ich nie ma, ale się zdarzają. I muszę pani powiedzieć, że spośród wielu doświadczeń mężczyzny, który przeżył 73 lata, miał dosyć interesujące życie – podróże, ciekawe znajomości, romanse – spośród wszystkich doznań, doświadczenie twórczości jest najbardziej ekscytujące".

"Ślązaczka z Pulitzerem"
Instrukcję prawidłowego wymawiania nazwiska Majok podawały "The New York Times", "Washington Post", największe amerykańskie telewizje i stacje radiowe. Żeby uniknąć błędów – tłumaczono – najlepiej jest połączyć dwa angielskie słowa: "My"(mój) i "oak" (dąb). Martyna kojarzy się zatem Amerykanom z czymś trudnym do złamania. Kim jest Martyna Majok, zdobywczyni tegorocznej nagrody Pulitzera w dziedzinie dramatu? Z laureatką rozmawia Marta Strzelecka.

"Nie budzić, chyba że znieśli celibat"
Wychował się na Śląsku Cieszyńskim. Od 25 lat jest proboszczem w Lanškrounie w Czechach. Zdobył rozgłos jako prowadzący talk-show "Uchem jehly" (Przez ucho igielne) w czeskiej telewizji publicznej. Właśnie ukazał się polski przekład wywiadu z ks. Zbigniewem Czendlikiem "Bóg nie jest automatem do kawy". Z polskim księdzem, który jest gwiazdą czeskich mediów, rozmawia Aleksandra Pezda.

"Wszystko można przegadać"
"Z perspektywy mediatorki widzę, jak duża część z nas ma kłopot w kontaktach z bliskimi. Nie rozmawiamy z partnerami o tym, co nas niepokoi. Nie komunikujemy potrzeb. Robimy to dopiero wtedy, gdy jesteśmy już ekstremalnie wściekłe i sfrustrowane. A skrajne emocje blokują nam możliwość porozumienia" – mówi Karolinie Rogalskiej Anna Cybulko, wykładowczyni oraz mediatorka w sprawach cywilnych i rodzinnych.

"Rejs przez krainę slow life"
Tydzień na barce płynącej wąskim kanałem wśród pól, winnic i małych, średniowiecznych miasteczek to doświadczenie, które działa jak lekarstwo na codzienny stres. W naszym zagonionym świecie, gdy zwolnimy obroty, zaczynamy dostrzegać prawdziwe piękno życia. Z Magdaleną i Sergiuszem Pinkwartami zapraszamy na urzekającą wycieczkę barką po Canal du Midi na południu Francji.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 13 cze 2018
Wydawnictwo Edipresse
Spis treści Pobierz