Uroda Życia 06/2019

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

„Dziś jestem niczym potężny, czujący swoją siłę i znający swoją wartość dąb. Nie jestem Danutą z lat 80. i późniejszych. Jestem inna, inaczej dojrzała. I wielka wichura by mnie nie złamała” – mówi nasza okładkowa bohaterka, Danuta Wałęsa.

W tym wyjątkowym numerze URODY ŻYCIA oddajemy głos wyjątkowej kobiecie. Danuta Wałęsowa była nie tylko świadkiem historycznych czasów naszego kraju, lecz także je tworzyła. W rozmowie z Magdą Żakowską opowiada o przemianie, jaką od 80. lat przeszło jej małżeństwo i ona sama. „Niczego nie żałuję, niczego nie zrobiłabym inaczej”, mówi Pierwsza Dama polskiej polityki. Ta rozmowa to inspirująca lekcja –  nie tylko historii.

Temat Miesiąca

W naszym Temacie Miesiąca tym razem przyglądamy się sprawie, która budzi ostatnio ogromne emocje: seksualność naszych podrastających dzieci. 

Co nastolatki wiedzą o seksie? Jak do niego podchodzą? Czego się boją, a czego nie? Czy ich pierwszy raz tak bardzo różni się od tego, który my mamy w swojej pamięci? Mówią eksperci: terapeuta Michał Pozdał, prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, i Katarzyna Banasik z grupy Edukatorów Seksualnych Ponton.

Zbliżenia:

  • Julianne Moore ma 59 lat, a jej kariera ciągle nabiera tempa! W tym miesiącu możemy zobaczyć ją w rewelacyjnej „Glorii Bell”.
  • Sławny polski – i zaledwie 28-letni kontratenor Jakub Józef Orliński o swoim śpiewie i… tańcu. „ Przeskoczyłem swoje marzenia” mówi Wice Kwiatkowskiej.
  • Dr Jolanta Wadowska-Król, kiedyś była nazywana kąśliwie przez władze PRL-u Matką Boską z familoków. Śląska lekarka uratowała w latach 70. tysiące dzieci, narażając się w ten sposób politykom i ryzykując więzienie.
  • Róża Thun wyznaje: „Zakochałam się w sekundę” Opowieść o miłości, małżeństwie i wielopokoleniowej rodzinie.
  • W naszej akcji Kobiety Kobietom Anna Hencka-Zyser, założycielka fundacji „Spa for Cancer” opowiada Sylwii Niemczyk, jak może smakować życie podczas ciężkiej choroby.

Psychologia

  • W wywiadzie „Uśmiechnięta depresja” dr psychologii Magdalena Nowicka ostrzega nas przed kryzysem, który może tlić się w nas latami. Tzw. maskowana postać depresji to częsta dolegliwość współczesnych twardzielek.
  • Krytykować jest łatwo, ale czy słusznie? O ludziach, którzy cierpią siłę z umniejszania zasług innych mówi terapeuta, ks. Marek Dziewiecki. Jak się przed nimi bronić? Jak ich zrozumieć? Przeczytaj.
  • Padłaś? Powstań, popraw koronę i zasuwaj dalej. O życiowych porażkach i czerpaniu z nich korzyści mówi dr Joanna Heidtman, psycholog i coach


Inspiracje, psychologia, aktualności kulturalne!

#czytajdlaprzyjemności

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 8 maj 2019
Wydawnictwo Edipresse
Wersja cyfrowa
Spis treści Pobierz