Uroda Życia 04/2018

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Wierzę, że słowo ma moc
Katarzyna Warnke, którą możemy oglądać w najnowszym filmie Patryka Vegi "Kobiety mafii" opowiada Urodzie Życia o tym jak słowa mogą boleć
"Najgorsze, co można usłyszeć, brzmi: "Jesteś głupia". To zamyka wszystko. Dla mnie po takim wyznaniu nie ma już szansy na dalszą rozmowę. Tego akurat chyba nie słyszałam, ale jest coś innego, co mnie bolało. "Jesteś nienormalna", "Jesteś inna", "Odstajesz", "Nie pasujesz do nas". Słyszałam to wszystko wiele razy. Zaczęło się już w szkole podstawowej, potem w szkole teatralnej. Jest w tych określeniach wyraźna opresyjność. Polską mentalność odczuwam jako wrogą różnorodności, taką, która w inności nie widzi wartości, tylko zagrożenie. Różnorodność nas przeraża, budzi lęk, prowadzi ostatecznie do agresji. Pilnujemy, aby nikt nie wystawał z szeregu, samym sobie i innym regularnie przypiłowujemy skrzydła".

Nowa definicja piękna
Okazuje się, że współczesne kobiety, te powyżej 35. roku życia, mają zupełnie nową, "swoją" definicję kobiecego piękna. Nie ma ono nic wspólnego z symetrią, proporcjami, ładną sylwetką ani pięknymi oczami, w ogóle ma ona niewiele wspólnego z wyglądem zewnętrznym! Czym jest zatem piękno według kobiet? – o tym piszemy w Temacie Miesiąca.

Droga Lary
Za co najbardziej jesteś wdzięczna rodzicom?
Lara Gessler: "Nauczyli mnie chłonąć życie. Z dziecięcą ciekawością poznawać świat, odbierać go wszystkimi zmysłami. Mnóstwo podróżowaliśmy – Hiszpania, Włochy, Niemcy. Mama potrafiła w środku tygodnia zapytać: "Jutro Madryt? Nic się nie stanie, jak nie będzie cię w szkole". Uwielbiałam to nasze wspólne celebrowanie każdego momentu w podróży – o potędze rodzinnego klanu i poszukiwaniu własnej ścieżki mówi nam Lara Gessler.

Znowu jestem w biegu
Z zasady nie spotyka się z dziennikarzami, nie opowiada o życiu osobistym. Jeśli już zgadza się na rozmowę, to tylko drogą mailową. To on dyktuje warunki i jest w tym twardy, jak bohaterowie jego kina – od Franza Mauera z "Psów" po Despero z "Pitbulla". Władysław Pasikowski nakręcił właśnie trzecią część serii. Dwie pierwsze, autorstwa Patryka Vegi, były kinowymi hitami. Czy uda mu się powtórzyć ten sukces?

Klątwa fajnego faceta
Wywalczone 100 lat temu przez feminizm prawo kobiet do pracy i własnych pieniędzy przestaje służyć równouprawnieniu. Kobiety doprowadzają to prawo do skrajności: wmawiają sobie, że mogą polegać tylko na sobie, a liczenie na mężczyznę to słabość. I mocno same siebie z tego rozliczają. Sposobem na utrzymanie mężczyzny przy sobie jest zapewnienie mu maksymalnego komfortu, że nie musi on być dorosły ani odpowiedzialny za cokolwiek. Gdy się pojawiają w gabinecie, są wściekłe – z Wojciechem Kruczkowskim, psychologiem i psychoterapeutą rozmawia Krystyna Romanowska

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 9 mar 2018
Wydawnictwo Edipresse
Spis treści Pobierz