Uroda Życia 01/2017

Czytaj dla przyjemności!
Elegancki miesięcznik dla kobiet inteligentnych i świadomych, ceniących jakość życia, które już coś przeżyły, ale wciąż są ciekawe świata, ludzi i samych siebie. Ważne są proste wartości, takie jak radość życia, naturalność, optymizm. W każdym numerze czytelniczka znajdzie poruszające historie, niezwykłe rozmowy, świetną - bo bliską życiu - psychologię. Magazyn, który celebruje życie i codzienne przyjemności.
Cena: 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

O tym filmie już jest głośno, a jeszcze nie ma go na ekranach. Maria Sadowska, nasza okładkowa bohaterka, nakręciła historię (barwną!) Michaliny Wisłockiej. Kobiety, która potrafiła łamać tabu, budzić emocje i prawdziwie pomagać kobietom, ucząc je tego, o czym w czasach socjalizmu głośno się nie mówiło: sztuki kochania. Ale nam opowiada nie tylko o filmie. Także o prawach kobiet, własnym związku, macierzyństwie i śpiewaniu.
Czym jest sumienie? Ostatnio o tym głośno. Lekarze i aptekarze powołują się na klauzulę sumienia, sumienie stało się bronią w walce politycznej. A czym jest dla każdego z nas, jak pomaga (a może utrudnia?) dokonywanie codziennych wyborów? Psychoterapeuta dr Cezary Żechowski mówi, że „sumienie to myślenie”.
Całym jego życiem była muzyka. Wiolonczela. Aż padła diagnoza: guz mózgu. Jak grać na wiolonczeli z niesprawną jedną ręką? Dominik Połoński mówi o tym Annie Maruszeczko w cyklu „Przełamując fale”.
Monika Sznajderman, założycielka i szefowa Czarnego, jednego z najważniejszych wydawnictw książkowych na naszym rynku, właśnie została debiutantką. Napisała książkę. O własnych korzeniach. Polskich, żydowskich. O trudnych wyborach i próbie zrozumienia Historii. Rozmawia z nią Marta Strzelecka.
Z najpopularniejszym w Polsce prezydentem miasta, czyli Robertem Biedroniem o marzeniach, planach i aspiracjach – wywiad Magdaleny Żakowskiej.
Co poza tym? Spotkanie z Markiem Kondratem, Solange Knowles (siostrą Beyonce), Karimą, dziewczyną z Aleppo, która uciekła do Polski przed wojną, Mieczysławem Szcześniakiem. I opowieść o miłości Wisławy Szymborskiej i Kornela Fiipowicza.
W dziale „Lepsze życie” Anna Maruszeczko rozmawia z Jackiem Masłowskim o tym, czy czarne protesty kobiet to męska, czy nie-meska sprawa. Zastanawiamy się też, dlaczego tkwimy w iluzjach i co zrobić, żeby zaufać dziecku i żeby ono zaufało tobie. A seksuolożka profesor Maria Beisert mówi, na ile „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej jest dziś aktualna. Agnieszka Maciąg proponuje przepisy na świąteczny albo noworoczny obiad. Moda? Oczywiście karnawałowa. Uroda to kosmetyczne prezenty last minute i najlepsze kosmetyki na zimne dni, a w dziale zdrowie fakty i mity na temat szczepionek.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 9 gru 2016
Wydawnictwo Edipresse
Spis treści Pobierz