Ugotuj mi tato

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 224
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 49,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 27,45 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Dziecko - najtrudniejszy klient w restauracji, a także największy krytyk domowej kuchni. Jak sprostać jego wymaganiom, zwłaszcza stawiając pierwsze kulinarne kroki? Lub skąd czerpać pomysły na smaczne, zdrowe i przede wszystkim szybkie posiłki dla tak wymagającego smakosza? Oczywiście z książki „Ugotuj mi tato”, która powstała z myślą o ojcach (kucharzach – debiutantach), zapracowanych mamach oraz o kobietach marzących o zamianie ról i poszukujących sposobu, aby zainspirować tatusiów do kulinarnych eksperymentów.


W książce znajdziemy kilkadziesiąt pomysłów na posiłki dla dzieci, których przygotowanie zajmie nie więcej niż 40 minut! Jest to niezwykle istotne, kiedy mamy do czynienia, z tak niecierpliwym konsumentem i zwykle jeszcze bardziej zapracowanym „kucharzem”. Ta książka to genialna propozycja dla wszystkich zabieganych rodziców, a także wspaniała inspiracja podpowiadająca jak zachęcić dziecko do wspólne przygotowanie posiłków. Asia i Tomek miłość do gotowania (i jedzenia) wynieśli z domu i tą pasją starają się podzielić na kartach swojej książki


Mama i tata zawsze powtarzali nam: „Rodzina zaczyna się przy stole”. I dziś obydwoje wiemy, że tak właśnie jest. Jesteśmy nauczeni celebrować posiłki z najbliższymi, jakby tylko wtedy miały one sens. Wszystko smakuje lepiej, kiedy je się z ludźmi, których kochasz


Nasi rodzice nauczyli nas smaku, ale też smak ten pozwolili nam odkryć. Angażowali nas w pracę w kuchni, prosili o pomoc, choć była im zbędna. I dziś za to jesteśmy im bardzo wdzięczni. Zwłaszcza tacie, którego spaghetti jest sławne w całej Warszawie.


Książka tradycyjnie została podzielona na rozdziały według posiłków serwowanych w zależności od pory dnia. Znajdziemy tu propozycje na zdrowe śniadania, szybkie obiady i różnorodne kolacje. Nie zabrakło oczywiście przepisów na ulubiony posiłek najmłodszych, czyli desery. Na szczególną uwagę zasługuje rozdział dotyczący jedzenia zwanego popularnie „fast food’em”. Nawet wyedukowany kulinarnie maluch nie odmówi sobie tzw. śmieciowego jedzenia, dlatego warto dać mu alternatywę i zaproponować te same dania przygotowane w domu ze sprawdzonych, świeżych składników.


Hamburger? Bardzo proszę, ale ten z najlepszego mięsa i najzdrowszych dodatków. Nuggetsy? Nie ma problemu, ale takie z ekolo­gicznego kurczaka i z panierką, która nie zatyka żył. A może hot dog? Wiesz, że z przygotowanymi w domu składnikami, smakuje zupełnie inaczej niż ten ze stacji benzynowej? Tak, każdą z tych potraw da się zrobić w taki sposób, żeby była zdrowsza, ale wciąż tak samo smaczna.


„Ugotuj mi tato” to nie tylko zbiór autorskich przepisów przygotowanych przez Tomka Jakubika. To także podpowiedzi jak i kiedy angażować dzieci do wspólnego gotowania, aby sprawiało im to frajdę, a nie stanowiło przykry obowiązek. To także garść inspiracji w co się bawić po wspólnie przygotowanym i zjedzonym posiłku. Kto wie może Twoje dziecko to przyszły szef kuchni, a może to w Tobie drzemie kulinarny talent, o którym nie miałeś pojęcia? Jedno jest pewne, ta książką to obietnica Waszej wspólnej kulinarnej podróży, na końcu której znajdziecie bogato zastawiony stół wyśmienitym jedzenie. Zatem, idziemy do kuchni?


Mieliśmy wielkie szczęście wychować się w domu, w któ­rym i mama, i tata świetnie gotują. Do dziś opowiadamy wszystkim o tym, jak dochodziło u nas do codziennych kłót­ni, kto robi kolację. Czasami wyglądało to jak zawody – kto pierwszy wbiegł do kuchni, ten wygrywał. Najczęściej jednak przyrządzane były dwa osobne dania. Ponieważ mieszkali­śmy z babcią, ona robiła trzecie, po swojemu, jeszcze w ciągu dnia, kiedy rodzice byli w pracy. W ten oto sposób codziennie stawaliśmy przed trudnym wyzwaniem – musieliśmy wybierać, którą kolację zjeść, aby wszyscy byli zadowoleni.Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381176026
ISBN 978-83-811760-2-6
Gatunek kuchnia, poradniki
Format oprawy 170 x 240 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 224
Autor Tomasz Jakubiak
Data wydania 23 maj 2018