Tamta dziewczyna

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 304
Cena:

Normalna cena: 27,90 zł 50% TANIEJ

Special Price 13,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Okrutna zbrodnia i jeden świadek – piętnastoletnia dziewczyna z biednej dzielnicy. Jest notoryczną kłamczuchą, wiecznie na bakier z prawem. Nic zatem dziwnego, że nikt nie chce jej uwierzyć… Erica Spindler powraca z klasyką gatunku -  niesamowitym thrillerem, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. „Tamta dziewczyna” ma wszystko, czego oczekują miłośnicy suspensu: niespodziewane zwroty akcji sprawią, że trudno będzie przestać przewracać kolejne strony książki, aby dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Natomiast stworzone przez autorkę postacie są wielowymiarowe i niejednokrotnie zaskoczą czytelników głęboko skrywanymi sekretami.
 
Miranda Rader, funkcjonariuszka policji w Harmony w stanie Luizjana, cieszy się opinią prawej, uczciwej i opanowanej. Ale nie zawsze tak było. Miranda pochodzi z niewielkiego, prowincjonalnego miasteczka Jasper, w dodatku z jego gorszej, biedniejszej części. Szacunek kolegów i koleżanek oraz lokalnej społeczności, zdobyła swoją ciężką pracą.

            Kiedy Miranda i jej partner zostają wezwani na miejsce przestępstwa, ofiarą okazuje się znany i lubiany wykładowca miejscowej uczelni. Zaskakuje ich rzadko spotykana brutalność zbrodni. Gdy Mirandzie wydaje się już, że tego dnia nie może się wydarzyć nic gorszego, przypadkiem trafia na coś, co mrozi jej krew w żyłach – wyblakły wycinek z gazety z artykułem o nocy sprzed piętnastu lat, tamtej nocy, którą usilnie stara się wyprzeć z pamięci, tak jak swoją przeszłość. Dotąd jakoś sobie radziła, nie wracała do tamtych czasów, jeśli nie liczyć koszmarów, w których znów przeżywała to samo – znów jej nie wierzono i wątpiono w jej słowa.


 


(…) Sięgnęła po pozostałe notatniki.


– Zabiorę wszystkie. Nawet jeśli do niczego się nie przydadzą, to przynajmniej będzie co poczytać.


Kiedy je wyjmowała, na podłogę wypadł pożółkły wycinek z gazety. Podniosła go i nagle jej serce zamarło. Tekst był krótki, nie zajmował nawet poł szpalty. Pochodził z „Harmony Gazette” i dotyczył nastolatki, która wpuściła policjantów w maliny, próbując odwrócić ich uwagę od własnych występków: posiadania nielegalnych substancji i picia alkoholu pomimo niepełnoletniości. Szesnastolatka stanęła przed sądem dla nieletnich i została skazana na półroczny pobyt w zakładzie poprawczym. Nie miała szesnastu lat, pomyślała Miranda. Pomylili się. Miała piętnaście i ze strachu odchodziła od zmysłów.


 


Potem ginie kolejny człowiek, tym razem emerytowany policjant, w dodatku nie byle jaki, tylko ten, któremu tamtej feralnej nocy składała zeznanie. Dwa morderstwa, dwie ofiary, dwie zbrodnie z pozoru niemające nic wspólnego. Łączy je jedynie osoba Mirandy.


 


Pojawiają się kolejne dowody, Miranda trafia pod lupę, koledzy kwestionują jej uczciwość i prawość, podważają motywy. Zostaje sama, zupełnie jak przed laty. Uświadamia sobie, że chcąc odkryć prawdę, musi stawić czoło swojej przeszłości, zanim będzie za późno. Dla niej… i dla drugiej dziewczyny.


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381174701
ISBN 978-83-811747-0-1
Gatunek thriller
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 304
Autor Erica Spindler
Data wydania 28 lut 2018