Szczęście dla każdego. Rozmyślania z psychologią w tle

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 272
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Czy szczęście musi nam sprzyjać,  abyśmy czuli się w życiu szczęśliwi? Iwona Majewska – Opiełka, prekursorka ruchu rozwoju potencjału człowieka oraz autorka ponad 20 książek wspierających rozwój osobisty, udowadnia, że szczęście to przede wszystkim wynik naszej wewnętrznej pracy. Zamiast czekać na SZCZĘŚCIE trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Psycholożka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, krok po kroku pokazuje, że owe szczęście to codzienny stan umysłu. Uczy umiejętności koncentrowania się na jaśniejszej stronie życia i podpowiada, jak ją odnaleźć w z pozoru błahych działaniach. Ponieważ ostatecznie to i tak my sami decydujemy jak nazwać i zinterpretować to, co nam się przydarza.


„Szczęście dla każdego. Rozmyślania z psychologią w tle”
to zbiór inspirujących przemyśleń i wskazówek, dotyczących codziennego życia. Napisany, aby zachęcić czytelników do spojrzenia w głąb siebie i zweryfikowania sposobu myślenia o sobie i swoim życiu.  Iwona Majewska-Opiełka zachęca, aby pochylić się nad naszym podejściem do szczęścia. Czy aby na pewno uważamy, że na nie zasługujemy? Czy doceniamy rolę naszego nastawienia?


Na pewno słyszałeś, jak dwie osoby z tego samego biura zupełnie  inaczej opisują panujące w nim relacje. Jedna z nich jest zadowolona ze swojego miejsca pracy, druga nie. Z pewnością  darzyło ci się słuchać pensjonariuszy tego samego domu wczasowego opisujących wspaniały lub nieudany pobyt. Może sam jesteś dzieckiem zupełnie inaczej patrzącym na dzieciństwo niż twoje rodzeństwo? Ludzie tak różnie patrzą nie tylko na wybrane fragmenty życia, lecz także na jego całość. Ręczę, że osoby szczęśliwe szybciej znajdą powody do radości w każdych warunkach, łatwiej przystosują się do każdego miejsca pracy, a własne życie postrzegać będą w jaśniejszych barwach.


Sama mówię o sobie jak o dziecku szczęścia, powołując się na czepek, w którym się urodziłam, jako na przyczynę mojego stanu ducha. Od lat jednak wiem, że to moja wewnętrzna praca czyni mnie szczęśliwą, umiejętność koncentrowania się na tym, co milsze lub choćby wartościowe. Czasem dzieje się to automatycznie, ale czasem świadomie sobie pomagam.


Autorka zachęca Czytelników, aby z szczególną uwagą przyjrzeli się swojemu nastawieniu do rozmaitych, codziennych spraw, takich jak relacje w pracy, wychowywanie dzieci, czy potrzeby materialne. Aby wejść w siebie głębiej i zadać sobie zasadnicze pytania o kwestie duchowe, poczucie własnej wartości, ambicje, lęki i cele.


Majewska-Opiełka podkreśla istotę związków i relacji obecnych w naszym życiu. Podpowiada co jest ważne we wzajemnej komunikacji, w przyjaźni, miłości. Uczy dostrzegania w tych relacjach szansy na rozwój osobisty: Każdy związek jest szansą na rozwój. Z każdej relacji można wynieść naukę. Co wyniesiemy z sytuacji mających miejsce w związkach, zależy od tego, co jest w naszych sercach, ale i od tego, jak pracuje nasza świadomość. (…) Podchodź do związku jak do czegoś, co się buduje i co jest wynikiem wzajemnej interakcji, przejmij świadomie swoją część odpowiedzialności.


Cześć refleksji zaprezentowanych w książce została poświęcona zagadnieniu czasu, ze szczególnym naciskiem na poszukiwania równowagi pomiędzy teraźniejszością, przyszłością i przeszłością. Według jej filozofii w postrzeganiu czasu nie jesteśmy skazani na poddanie się sytuacji i częściowo możemy nią sterować: Często się słyszy, że nie można zmienić przeszłości. Tak, zmienić jej nie można, to prawda, przynajmniej na tym poziomie świadomości, na którym żyjemy. Tyle tylko, że często ważne jest nie to, jaka ta przeszłość była w kategorii faktów, ale to, jak ją pamiętamy, postrzegamy, co zapamiętaliśmy.


„Szczęście dla każdego. Rozmyślania z psychologią w tle” to książka zachęcająca do głębszej refleksję nad tym, co dla nas ważne, ale z nowej, konstruktywnej perspektywy. Zachęca do skupiania się na tym, co możemy zrobić dla poczucia szczęścia i podpowiada jak te pragnienia zrealizować.


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381172912
ISBN 978-83-811729-1-2
Gatunek poradniki, rozwój osobisty
Format oprawy 123 x 194 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 272
Autor Iwona Majewska-Opiełka
Data wydania 17 sty 2018