Sprzeczne sygnały

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 320
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 27,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 18,14 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

„Sprzeczne sygnały” to już dziewiąta książka w dorobku artystycznym Kasi Bulicz-Kasprzak. Tym razem postanowiła zaserwować czytelnikom historię z wątkiem kryminalnym,
w której nic nie jest takie, jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Autorka sprawnie
i wciągająco prowadzi narrację powieści, na długo przykuwając uwagę odbiorcy. Kreślone przez nią postaci są wyraziste, ich losy intrygujące, a język, jakim się posługują, bliski współczesnym realiom. Jako autorkę charakteryzuje ją zarówno świetny zmysł obserwacji, jak i słuch do dialogów, ale przede wszystkim poczucie humoru! Czy trzeba jeszcze dodawać, że fabuła „Sprzecznych sygnałów” to genialny materiał na film?


 


Ludmiła Janicka, jak sama o sobie mówi trzydziestoletnia panna z dzieckiem, która dzięki protekcji została biurwą w urzędzie, znajduje w biurze ciało mężczyzny. I choć nie miała absolutnie nic wspólnego z doprowadzeniem tego człowieka do jego obecnego stanu, to jednak nie raz mu tego życzyła. Głównie w rozmowach prywatnych, ale nie mogła być pewna, czy i publicznie jej się nie zdarzyło, a to czyniło ją idealną kandydatką na podejrzaną. Stąd tylko krok do spędzenia całego życia za kratkami.


Zaszokowana sytuacją, w jakiej nagle się znalazła, prosi o pomoc osobę, której nie znosi najbardziej na świecie, swoją siostrę Izę. Próbując uniknąć problemów, siostry wpadają w coraz gorsze tarapaty. Jedyną dobrą stroną całego zamieszania jest to, że wreszcie zaczynają ze sobą normalnie rozmawiać.


Iza w napięciu czekała na powrót Ludmiły. Cały czas układała sobie w głowie długie przemowy, którymi przywoła bliźniaczkę do porządku. Żałowała tego, co stało się poprzedniego wieczora. Chciała uratować siostrze tyłek, tymczasem naraziła siebie. Przecież to nie jest tak, że policja znajduje zwłoki i mówi: okej, dziękujemy, właśnie tego nieboszczyka szukaliśmy. A teraz już nigdy się nie zobaczymy. O nie! Oni będą zadawać setki pytań, sprawdzać tropy, szukać dowodów. Na koniec z braku innych podejrzanych wsadzą Izę do więzienia. Potrząsnęła głową. Nie, to się nie stanie! Jedyne, co mogą jej zarzucić, to utrudnianie pracy organom ścigania. Ale tylko wtedy, kiedy dowiedzą się o zamianie. Żeby się nie dowiedzieli, wystarczy przekonywająco kłamać…


Ruska mafia na dokładkę


W kryminale Kasi Bulicz-Kasprzak znajdziemy wszystko, za co cenimy ten gatunek (sama zdaje się go klasyfikować jako powieść sensacyjną dla kobiet – ale chyba nie tylko). Jest tu niepotrzebne morderstwo, polityka (może nie wielka, ale jednak – wszak brat Janickiej ubiega się o fotel burmistrza jednego z miast na Dolnym Śląsku, gdzie toczy się akcja), seks (także ten głęboko niemoralny) oraz gmatwanina ludzkich losów, wyborów i nie zawsze zrozumiałych motywacji.


Na początku – niczym u Hitchcocka – jest wstrząs. A dokładnie – strzał, który pada teraz. Zaraz jednak potem opowiadana od tyłu (pięć lat temu, rok temu, pół roku temu, miesiąc, dwa tygodnie…) narracja konsekwentnie zmierza w jednym kierunku, a nitki kolejnych wątków łączą się w jeden splot. I jakby nawarstwiających się motywów było mało, w pewnym momencie do gry wkracza… ruska mafia:


Miszka zapalił światło w garażu. Blada poświata jednej wiszącej pod sufitem żarówki niewiele dała. Trzeba będzie przełożyć robotę na jutro. To nawet dobrze, bo miał ostatnio trochę wrażeń i żeby odreagować, potrzebował wieczoru z panienkami i wódką. Zaklął pod nosem. Pierwsza poważna robota i tak ją schrzanił. Nic dziwnego, że boss był zły. Wezwał Miszkę rano do siebie, ponad godzinę go maglował, potem zrugał jak burą sabakę. Powiedział, że jeszcze jeden taki występ, a osobiście chłopaka do Moskwy odwiezie i odda komu trzeba, nie zważając na łączące ich więzy krwi. Krzyczał, że co Miszce do głowy przyszło, żeby w biały dzień po mieście latać z naganem? Że tu jest Polska i za coś takiego można dostać mandat. Na koniec oświadczył, że on jest poważnym biznesmenem, prowadzi prawie legalne interesy i nie chce takiego gówna jak trup w swoim CV, bo go kontrahenci nie będą poważnie traktować. – Spluwę powycieraj i dobrze schowaj…

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381174732
ISBN 978-83-811747-3-2
Gatunek literatura obyczajowa
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 320
Autor Kasia Bulicz-Kasprzak
Data wydania 28 lut 2018