Spiżarnia rolnika

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 160
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 49,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 27,45 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Niklas Kāmpargård autor książki „Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak być niezależnym”, która  znalazł się na liście szwedzkich bestsellerów powraca! Wyedukowawszy „mieszczuchów” jak prowadzić  gospodarstwo domowe i być samowystarczalnym teraz postanowił podzielić się wiedzą temat jedzenia. Rośliny zaczął uprawiać już jako… nastolatek, a pierwsze skrzynki na własne warzywa i owoce sklecił mu dziadek ze starych okien. Niklas Kämpargård, szwedzki dziennikarz i propagator harmonijnego trybu życia, przekonuje, że do osiągnięcia tego celu wystarczy mała grządka obok domu lub ogródek działkowy.


 


W „Spiżarni rolnika” radzi, jak dbać o plony i przerabiać je na smakowite delikatesy. Co i jak mrozić, suszyć, miksować czy schować w chłodzie domowej spiżarni. Prowadzi za rękę, jak zrobić fantastyczną kiełbasę z dziczyzny (tak, Kämpargård nie jest weganinem, ani nawet wegetarianinem! twierdzi bowiem, że zdrowe odżywianie polega na jedzeniu wszystkiego po trochu) albo jak z własnoręcznie wyhodowanych papryczek chili przyrządzić przepyszny słodki sos.


Apetyt zaostrzają już tytuły kolejnych rozdziałów: „Zielone, czerwone i trochę żółte” (to o warzywach), „Leśna spiżarnia”, „Kwiaty i pszczoły”, „Zboża i orzechy”, „Ptaki, ryby i wszystko pomiędzy”, „Pieczenie ciast”, „Z ziemi na stół”, „Owoce z ogrodu i owoce jagodowe” czy wreszcie… „Potrawy z resztek”.


Każdy z drobiazgowo opatrzonych instrukcjami i klimatycznymi fotografiami przepisów otwiera bramy do świata prawdziwych naturalnych (i przygotowanych własnoręcznie!) pyszności. Słynny bałkański sos ajwar, czipsy z jarmużu, słodki cypryjski ser halloumi, pesto z kurek, zupa pokrzywowa, domowe salami z dzika, buraczane bochenki, wywar ze skorupiaków czy truskawkowe wstążki (nic wam nie zdradzimy, zajrzyjcie do książki).


Książek z przepisami kulinarnymi znaleźć na rynku można bez liku. Poradnik Niklasa Kämpargårda jest inny. Ten pasjonat (młodzież powiedziałaby freak) życia w zgodzie (mimo wszystko…) z naturą zawarł w nim pokaźny pakiet swoistych gospodarskich tips and tricks. Oto niektóre z nich.


Przed zbiorem pomidorów posyp każdą sadzonkę popiołem ze spalonych liści. Ponoć znacząco zwiększa to intensywność smaku, a oprócz tego potas zawarty w popiele chroni pomidory przed chorobami.


Niektóre gatunki grzybów (np. popularne w Polsce kurki) po ususzeniu mają zbyt intensywny smak. Lepiej je zamrozić.


Prawie wszystkie zioła nadają się do mrożenia – najlepiej pietruszka, kolendra i koperek, które trzeba posiekać, zanim zostaną zamrożone.


„Spiżarnia rolnika” to fantastycznie, bogato ilustrowane wydane kompendium wiedzy dla wszystkich maniaków działki, ogrodu czy – szerzej – zdrowego, wartościowego życia.


Zakasaj więc rękawy i odkrywaj, co może dać ci ogród. Ze spiżarnią wypełnioną po brzegi życie nigdy nie będzie biedne. Będzie bogate w smaki i jedzenie, które korzystanie wpływa na samopoczucie, radzi Niklas Kämpargård.


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381173124
ISBN 978-83-811731-2-4
Gatunek kuchnia i diety
Format oprawy 170 x 240 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 160
Autor Niklas Kampargard
Tłumaczenie Maciej Liguziński
Data wydania 14 mar 2018