Siedlisko gorących serc

Autor: Roma J.Fiszer
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 512
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 27,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 18,14 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Roma J. Fiszer zaprasza na nowe perypetie trzech silnych kobiet: Anny (babci), Kasi (córki) i Elizy (wnuczki), które tysiące Czytelniczek zdążyło już pokochać. Powieść „Siedlisko gorących serc” jest ostatnią częścią czterotomowej poznańsko-kaszubskiej sagi. Choć wszystkie książki łączy plejada głównych bohaterów śmiało można je czytać w dowolnej kolejności. Każda bowiem ma swój wiodący temat, zaś autorka zadbała o niezbędne wyjaśnienia. Saga stworzona przez Romę J. Fiszer to niezwykła opowieść o relacjach rodzinnych, spełnianiu marzeń, a także poszukiwaniu szczęścia i miłości. Dodatkowym atutem książki, poza wciągającą fabułą, są piękne Kaszuby wraz z opisami ich skomplikowanej historii i portretem zamieszkujących tu ludzi.


 


 


Saga poznańsko-kaszubska Romy J. Fiszer skupia się na życiu trzech pokoleń kobiet reprezentowanych przez babcię Annę, jej córkę Kasię i wnuczkę Elizę oraz plejadę barwnych postaci drugo- i trzecioplanowych. W poprzednich tomach Czytelnicy mieli szansę poznać wydarzenia, które doprowadziły główne bohaterki na Kaszuby wywracając ich dotychczasowe życie do góry nogami.


 


Anna, po śmierci męża, wiodła w Poznaniu monotonne życie. Do dnia, kiedy w skrytce jego biurka odnalazła listy, z których wynikało, że była adoptowanym dzieckiem. Wraz z córką i wnuczką wyruszyła na Kaszuby, by spróbować wyjaśnić tę tajemnicę. Poszukiwania przyniosły tylko częściowe rozwiązanie zagadki, natomiast całkowicie zmieniły ich codzienność. Kasia całkowicie zrewolucjonizowała swoje życie zawodowe, a po niezapomnianej wycieczce z Maciejem na Mull of Kintyre w Szkocji, przyjęła jego oświadczyny i poślubiła go. Eliza natomiast dostała się na wymarzone studia w Gdyni i rozpoczęła dorosłe życie.


 


W IV tomie sagi, bohaterki czekają nowe przygody i niezapomniane chwile. Powieść rozpoczyna się zaskakującą wiadomością o ciąży Kaśki. Niespodziewana jest ona zwłaszcza dla przyszłego ojca, który od lat żyje w przekonaniu, że nie może mieć dzieci…


Między świeżo poślubionymi małżonkami sytuacja staje się bardzo napięta. Czy Kaśka zdradziła Maćka? Temperamentna kobieta na pewno nie zamierza się tłumaczyć i wyrzuca mężczyznę z domu. Czy Maciej w końcu się opamięta?


 


Rano Maciej także nie był w sosie. Ciężko oddychał, chodził z kąta w kąt, wreszcie usiadł na foteliku, naprzeciw leżącej jeszcze w łóżku i przeciągającej się Kasi.


– Przecież wiesz, że nie mogę mieć dzieci. Opowiadałem ci o tym, więc jak możesz być ze mną w ciąży… – rzucił wreszcie ponurym głosem ni to pytanie, ni to stwierdzenie.


Kasia natychmiast oprzytomniała i poderwała się na łóżku.


– Czy ty to mówisz poważnie? – spytała, cedząc słowa.


– Jak najpoważniej – skinął głową.


– Maćku, ale w moim życiu jesteś tylko… ty…


– Więc logicznie patrząc, nie powinnaś być w ciąży – powiedział cicho, ale dobitnie.


Kaśka wpatrywała się w niego z przerażeniem w oczach. Jak on może w ogóle takie rzeczy mówić? On naprawdę uwierzył, że nie może mieć dzieci. A przecież kobieta zawsze wie, czyje nosi dziecko.


 


(…) Maciej złapał się oburącz za głowę.


– Chyba nie uważasz, że będę ojcem nie swojego dziecka? – rzucił szorstko.


– Coś ty powiedział? – Kaśka przymknęła oczy. – Wynoś się stąd! Ale już!


 


Choć saga opowiada historię trzech kobiet, tym razem autorka palmę pierwszeństwa oddała najmłodszemu pokoleniu. To właśnie studenckie i uczuciowe życie Elizy stanowi trzon czwartej części powieści. Ciekawość Czytelników chcących dowiedzieć się dla kogo mocniej zabije jej serce, zostanie wreszcie zaspokojona. Gdy dziewczyna pojawi się w Parchowie z dyplomem ukończenia uczelni wydarzy się coś co powoli jej dostrzec prawdziwe uczucie. Tymczasem rozpoczyna właśnie drugi rok studiów w Gdyni, podczas którego ponownie zamieszkuje na stancji u starszego małżeństwa: Franciszki i Antoniego, z którymi często prowadzi szczere rozmowy.  


 


– Rozmawiamy o wojnie, na którą wyjechał Max – rzuciła, wyciągając szklankę z kredensu.


– A kto to jest Max? – dopytał Antoni, spoglądając na Elizę; ta uciekła wzrokiem.


– To jest jej… – zaczęła Franciszka.


– Rozumiem – Antoni przerwał żonie, kiwając głową;


Elizie znowu otwarły się szeroko oczy.


– Nie, ona ma tutaj… Igora, ale… – usiłowała wyjaśnić Franciszka.


Antoni nie spuszczał oczu z Elizy.


– Rozumiem… – powtórzył po chwili i znowu pokiwał głową.


– Przyniosła sobie odtwarzacz dvd, żeby oglądać filmy wojenne, ale takie współczesne – Franciszka wyręczyła Elizę, widząc, że ta milczy.


– Chcesz pewnie zobaczyć, jak jemu jest ciężko?


– Antoni ponownie spojrzał Elizie prosto w oczy; ta skinęła głową. – Każda wojna jest straszna…


Franciszka złapała go za dłoń; zamilkł na chwilę.


– Mieszkaliśmy na Woli… Od dziecka byłem harcerzem, nie przestałem nim być nawet w trzydziestym dziewiątym roku, jak skończyłem tutaj… – pokazał palcem na miasto za oknem – …Wyższą Szkołę Morską, ale nie zdążyłem wówczas nigdzie wypłynąć, bo miałem zamustrować dopiero w końcu września. Wojna zastała mnie w Warszawie. W końcu września, już po kapitulacji miasta, Frania i jej rodzice przyjechali do nas. – Franciszka i Antoni uśmiechnęli się do siebie. – Kiedy przyszło Powstanie Warszawskie, należałem do batalionu „Parasol”; on był z Woli i tam właśnie operował. Byliśmy już wtedy małżeństwem dwa i pół roku. – Spojrzeli na siebie radośnie. – Drugiego sierpnia jakimś cudem Frania przedarła się do mojego oddziału, bo chciała być ze mną; została sanitariuszką. W domu zostali jej i moi rodzice…


 


Natomiast na barkach Anny i jej ukochanego Ryszarda spoczywa odpowiedzialne zadanie. Wszakże trwa budowa siedliska, którego centralnym elementem będzie przyszły dom wszystkich kobiet i ich wybranków. To właśnie nestorka rodu wraz z partnerem nadzorują jego budowę. Myli się jednak ten, kto uważa, że w życiu Anny wszystko zostało już powiedziane. Los ponownie zaskoczy kobietę i wreszcie da szansę ostatecznie wyjaśnić tajemnicę jej pochodzenia. Tej wiosny w Parchowie będzie się dużo działo…


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381176569
ISBN 978-83-811765-6-9
Gatunek literatura obyczajowa
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 512
Autor Roma J.Fiszer
Data wydania 18 kwi 2018