Sekrety pani pułkownikowej

Wróżka Tatiana w przedwojennej Warszawie zdradza kobietom, co przyniesie im los
Wydawnictwo: Edipresse
Rok wydania: 2019
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 34,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 22,69 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Natalia, panna rzeźnikówna, przyjeżdża do Warszawy na pensję, by uczyć się dobrych manier i znaleźć męża z wyższych sfer.


Dzięki urodzie i pieniądzom ojca robi świętną partię: zostaje panią pułkownikową Kotubrycką. Ma wszystko, o czym może marzyć dama. Prawie. Los nie chce bowiem spełnić jej największego pragnienia… dać jej dziecka.


Franciszka Ozorek, niepiśmienna dziewczyna ze wsi pod Ciechanowem, marzy o samodzielności. Rusza więc do wielkiej Warszawy, by zacząć pracę jako służąca. Trafia do pięknego domu państwa Kotubryckich. Los pułkownika, jego żony i Frani splecie się w sposób zupełnie nieoczekiwany.


Jaką role w tej historii odegra urodzona na Syberii Tatiana Trubecka, która po babce szamance odziedziczyła nadprzyrodzone zdolności?


Dorota Ponińska zabiera nas na przechadzkę po międzywojennej Warszawie, zwanej „Paryżem północy”. W swojej książce kreśli świat pełen kontrastów – od wielkiego blichtru po przerażającą nędzę, a robi to tak plastycznie, że jej opowieść jest jak podróż w czasie.

Informacje o produkcie

Gatunek Literatura obyczajowa
Dostępność 24h
Autor Dorota Ponińska
Wydawnictwo Edipresse
Data wydania 30 paź 2019