Prosto z serca

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 304
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 27,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 18,14 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Charles Finn wyrządził w życiu wiele zła – prowadził nieuczciwe interesy zepsutego bogacza, stał się znakomitym oszustem, hazardzistą i handlarzem narkotyków. Robił wiele rzeczy, z których nie był dumny. Najbardziej ciążyła mu jednak świadomość, że przyczynił się do upadku Cinco Padres Café Compañia. Wina z przeszłości odezwie się po latach echem i zburzy jego pozorny spokój.


Życie nie rozpieszczało Charlesa - jako mały chłopiec stracił ojca, a jako szesnastolatek również matkę. Musiał radzić sobie sam. Imał się różnych zajęć i starał się wydobyć z biedy. Dzięki niezwykłej inteligencji otrzymał stypendium i ukończył Harward, rozpoczynając wspaniałą karierę w firmie zepsutego milionera Marshalla.


To właśnie z jego polecenia przyczynił się do bankructwa pięciu legendarnych plantatorów kawy z Nikaragui. Dla amerykańskiego Krezusa była to rozgrywka, którą po prostu chciał wygrać, dla ludzi pracujących na plantacjach przegrana oznaczała ubóstwo, a często nawet śmierć.


Kiedy Charles zostaje odrzucony przez swojego dotychczasowego protektora i jego córkę, trafia na wyspę nieopodal Miami, by tam zacząć od nowa i poskładać pęknięte serce. Wiedzie spokojne życie, zaprzyjaźnia się ze starym szkutnikiem i wraz z nim buduje łodzie. Staje się też przewodnikiem dla bogatych turystów przyjeżdżających łowić marliny. Tak poznaje bajecznie bogatego Colina i nowa pokusa puka do jego drzwi. Colin zaprasza go do swojego świata, pokazuje bogactwo, w którym się pławi proponując jednocześnie wspólne interesy. Tak Finn zostaje nieuchwytnym handlarzem narkotyków dostarczającym śmietance towarzyskiej towar z najwyższej półki. Staje się bardzo bogaty. Jednak stary szkutnik przestrzega go przed igraniem z ogniem…


– Byłem kiedyś takim samym wariatem jak ty. ‒Westchnął i się uśmiechnął. ‒ Przewoziłem rum, zanim stało się to legalne. Mówiłem, że nigdy nie wyjeżdżałem z tej wyspy. ‒ Pokręcił głową. ‒ Kłamałem. Byłem w większości miejsc na tej półkuli, kupiłem i sprzedałem więcej rumu niż niejedno przedsiębiorstwo. ‒ Zapalił kolejnego papierosa, choć w ręku żarzył mu się jeszcze pierwszy. ‒ Nie obwiniam cię za to, co robisz. Ludzie chcą wciągać ten biały proszek do płuc, więc niech im będzie, ale pozwól, że dam ci radę. ‒ Odwrócił się w moją stronę. – Kocham tylko jedną kobietę na tym świecie. ‒ Hack używał czasu teraźniejszego, mówiąc o przeszłości. ‒ Kocham ją całym sobą. Pewnej nocy piraci zażądali naszej łodzi. Duży ładunek rumu. Powiedziałem, że nie mogę jej oddać. ‒ Wciągnął powietrze przez zęby. ‒ Ponieważ nie chciałem im oddać łodzi, wzięli ją. Zabili. ‒ Wskazał na swój brzuch. ‒ Okrutnie. Wrzucili do morza. ‒ Zamilkł na dłuższą chwilę. ‒ Minęło ponad czterdzieści lat, a ta rana wciąż tak samo boli. A więc rób, co chcesz. Masz do tego prawo, ale pamiętaj, że w tym biznesie nie ma happy endów. Nigdy... ‒ Pokiwał palcem. ‒ I dotyczy to każdego, bez względu na jego inteligencję.


Zgodnie z przestrogą przyjaciela ciemne interesy pociągają za sobą konsekwencje, z którymi trudno będzie mu się pogodzić. Syn Colina wmiesza się w narkotykową transakcję i narazi na niebezpieczeństwo siebie oraz swoją młodszą siostrę, która ulegnie strasznemu wypadkowi. Narzeczona Charlesa odwróci się od niego, kiedy pozna prawdę o jego prawdziwej działalności. Finn chcąc odnaleźć ukojenie wyrusza na poszukiwanie syna, który zaginął ze skradzionymi pieniędzmi. Jego śladem trafia do Nikaragui.


Czas zatacza koło - po latach Charles spotka tych, którym pośrednio wyrządził krzywdę. Zostaje uratowany przez Paulinę - kobietę, która okazuje się córką jednego z plantatorów, których kiedyś zniszczył. Kiedy bliżej poznaje ją, jej córeczkę i biednych, ale dumnych zbieraczy kawy następuje w nim przemiana. Za wszelką cenę pragnie pomóc tym ludziom, którzy – choć biedni – okazują mu wiele serca. Chce im wynagrodzić doznane krzywdy, ale nic nie jest w stanie cofnąć czasu… Jedynym sposobem na odkupienie jest czynienie dobra i miłość. Ale czy piękna Paulina będzie potrafiła go kochać, kiedy wyzna jej prawdę? Charles staje przed najtrudniejszym wyzwaniem w swoim życiu, jednak wie, że bez wyznania wszystkiego Paulinie, nie będzie mógł się z nią związać.


Opowiedziałem jej. Opowiedziałem jej wszystko. Jak doprowadziłem do upadku plantacji, nająłem ludzi, których wysyłałem na przeszpiegi, a później pisałem raporty, dzięki którym możliwe było obranie najskuteczniejszej strategii wykorzystania ich sytuacji, przykręcenia śruby i pogorszenia położenia, w którym się znaleźli. Kiedy skończyłem, Leena wpatrywała się we mnie. Przypominała sobie wydarzenia i towarzyszące im cierpienie.


– Czy teraz zaczęłaś się mnie bać? – zapytałem szeptem.


Teraz musieliśmy zmierzyć się z moją prawdziwą naturą. Żad nej zasłony dymnej, żadnych miraży. Zrobiła krok w tył, wzięła się pod boki i zaczęła mi się przyglądać. Jej twarz mówiła mi, że to, co widzi, nie podoba się jej bardziej niż mnie.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381177252
ISBN 978-83-811772-5-2
Gatunek literatura obyczajowa
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 304
Autor Charles Martin
Data wydania 20 cze 2018