Projekt LADY

Autor: TVN TVN
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 224
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Dama się nie śpieszy, mówi powoli, ma nienaganne maniery i wytwornie się ubiera. Jak być damą dziś, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu, godząc liczne obowiązki w pracy i w domu? Program TVN "Projekt Lady. I Ty możesz być damą" udowadnia, że jest to możliwe i to na przykładach najbardziej zbuntowanych dziewczyn. Teraz popularny program uzupełnia książka o tym samym tytule. Żeby zostać damą wystarczy sięgnąć po poradnik, który właśnie trafił na półki księgarni (Edipresse Książki, grudzień 2017).


We wstępie do książki, mentorka Tatiana Mindewicz-Puacz, przekonuje, że klasa i szyk nie są zarezerwowane wyłącznie dla wybranych kobiet i każda może stać się damą. Warunek jest jeden: musi tego chcieć, a książka "Projekt Lady. I Ty możesz być damą" z pewnością w tym pomoże.


Ta książka jest poradnikiem, który pomoże Ci stać się damą. Nie oznacza to jednak, że musisz być niedostępna i ubierać się w stroje jak z innej epoki. Współczesna dama to dobrze wychowana, elegancka i mająca poczucie humoru osoba. Jest otwarta na innych i ciekawa tych, którzy ją inspirują. Ucz się od najlepszych i uwierz w siebie, a wszystko stanie się możliwe!


Co ponadto definiuje współczesną lady? Elegancja, ale też asertywność, dobre wychowanie, umiejętność zadbania o siebie, stanowczość i uprzejmość. Może się wydawać, że te dwie ostatnie cechy stoją ze sobą w sprzeczności, ale okazuje się, że ich pogodzenie jest jak najbardziej możliwe.


Książka podzielona jest na sześć rozdziałów. W pierwszym czytelniczki znajdą odpowiedź na tytułowe pytanie: DLACZEGO WARTO BYĆ DAMĄ? Rozdział zawiera m.in. cenne wskazówki na temat postawy damy wobec siebie i życia, korzyści z bycia damą, podręczną ściągę czyli 50 porad, jak być damą oraz listę korzyści z bycia lady


 


Dlaczego warto być damą:


•  Będziesz odczuwać wewnętrzny spokój i zadowolenie.


•  Poczujesz się pewnie w każdej sytuacji.


•  Łatwiej będzie Ci się dogadać z przyjaciółmi.


•  Inni będą Cię traktować z szacunkiem.


•  Zdobędziesz wiedzę na temat świata.


•  Będziesz zadbana i elegancka


 


W drugim rozdziale zatytułowanym UCZ SIĘ CAŁE ŻYCIE czytelniczki dowiedzą się, dlaczego warto się rozwijać i dbać o swoje wykształcenie, przekonają się, że ich przyszłość zależy tylko od nich samych. Otrzymają podpowiedzi jak odnieść sukces w szkole lub pracy. Oczytanie to warunek, który dama musi spełnić, by umieć prowadzić interesującą rozmowę – czyta książki, poezję, prasę, nie ogranicza się do artykułów w Internecie, słucha muzyki, zwraca uwagę na architekturę, a kino i teatr nie służy jej wyłącznie do rozrywki.


Rozdział trzeci DAMA MA SWÓJ STYL porusza bardzo ważny dla każdej kobiety temat mody i stylizacji. Najprostszą czynnością, która pomoże w stworzeniu własnego stylu, jest uporządkowanie szafy. W książce czytelniczki znajdą konkretne porady jak do tego przystąpić. Ponadto znajdą 10 przykazań dobrze ubranej damy oraz odpowiedź na pytanie czy dama musi być modna. Jak podkreśla Tatiana Mindewicz-Puacz zmiana, aby była faktyczna, musi odbywać się wszędzie: w sercu, głowie i w wyglądzie.


Czwarty rozdział przekonuje, zgodnie z tytułem, że PRAWDZIWA URODA POCHODZI Z WNĘTRZA. Autorzy poradnika zachęcają do zachowania naturalnego piękna, wskazują kosmetyczną bazę, kosmetyki pielęgnacyjne na dzień i na noc. Podpowiadają jak powinien wyglądać makijaż damy i jej fryzura oraz jak powinna pachnieć.


Rozdział piąty DOBRE MANIERY odpowiada na pytania jak traktować siebie i innych z szacunkiem, oraz na czym polega sztuka mówienia i słuchania, siadania do stołu i witania się. Czytelniczki poznają cześć prostych i praktycznych porad, które pomogą im zyskać sympatię innych osób.


Ostatni szósty rozdział traktuje o tym jak ważne jest hobby, bo prawdziwa DAMA NIGDY SIĘ NIE NUDZI. Jak przekonują autorzy poradnika zainteresowania damy nie muszą być oryginalne, ważne by po prostu je mieć. Pasja sprzyja wypoczynkowi, ale też rozwojowi, warto ją mieć i pielęgnować. To świetna okazja do poznawania nowych osób i interesujący temat do rozmów.


 


Atrybuty wielkiej damy można zmieścić w czterech słowach:


szczerość, prostota, sympatia i spokój.


 


Twórcy programu TVN i jednocześnie autorzy książki podkreślają, że jak każda praca nad sobą, również i proces stawania się damą wymaga dyscypliny i wysiłku. W pierwszej kolejności należy poznać samą siebie i odpowiedzieć sobie na pytania - kim jestem, czego chcę? Każda adeptka elegancji i szyku, jeśli jest z siebie niezadowolona, musi zmienić sposób myślenia o sobie i zamiast na wadach koncentrować się na tych aspektach, na które ma wpływ. Elegancka, pewna siebie i gotowa podbić świat - taka jest dama naszych czasów – i każda czytelniczka poradnika, może taką kobietą się stać. Wystarczy skorzystać z doświadczenia ekspertów programu „Projekt Lady”.


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381172196
ISBN 978-83-811721-9-6
Gatunek poradnik
Format oprawy 145 x 205 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 224
Autor TVN TVN
Data wydania 22 lis 2017