Praktyczny kurs języka niemieckiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Edipresse
Rok wydania: 2018
Kategorie: Języki obce
Cena:

Normalna cena: 24,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 16,19 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

„Praktyczny kurs języka niemieckiego" To propozycja idealna dla początkujących, jak również dla osób, u których dotychczasowa nauka nie przyniosła efektów. Doświadczona podróżniczka wypracowała własną, prostą i instynktowną metodę nauczania. Polega ona na powtarzaniu gotowych zwrotów i zdań, dzięki czemu w szybki sposób można zacząć komunikować się w obcym języku. Pawlikowska przekonuje, że uczenie się teorii gramatyki nie jest najistotniejsze, a często wręcz przeszkadza w codziennych sytuacjach komunikacyjnych. W końcu najważniejsze jest, żeby móc swobodnie się porozumiewać, a do tego wystarczy nauczyć się praktycznych słów i zwrotów.


Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.Zawsze ćwicz mówienie na głos. To bardzo ważne. Kiedy mówisz na głos, ćwiczy się jednocześnie twoja podświadomość i pamięć. Kiedy sam słyszysz wypowiadane przez siebie słowa, zapamiętujesz je lepiej i na dłużej. 

 ĆWICZ CODZIENNIE.

Szybko odkryjesz jak niesamowicie łatwo jest nauczyć się języka, który wydawał cię tak bardzo obcy, a teraz jest cudownie oswojony.

Pawlikowska podkreśla, że najważniejsze jest regularne ćwiczenie – choćby 15 minut dziennie. Dzięki temu nowe słowa i sformułowania szybciej zapadną w pamięć.

Kurs Pawlikowskiej jest ułożony tak, żeby stopniowo poszerzał zasób słownictwa i zwiększał trudność konstrukcji gramatycznych w używanych zwrotach. Książka podzielona jest na 68 rozdziałów, z których każdy ma charakterystyczną budowę – najpierw znajdują się słowa i zwroty w języku polskim, na kolejnej stronie są one przetłumaczone na niemiecki, a obok znajduje się transkrypcja ułatwiająca wymawianie podanych zwrotów. Przykładowa karta kursu:


Co robię w weekendy?

Was ich an den Wochenenden mache?


 

[Was yś an deen Wochenenden mache?]

Dzisiaj jest czwartek.

Heute ist Donnerstag.


 

[Hojte yst Donerstaak.]

To jest mój ulubiony dzień tygodnia.

Das ist mein Lieblingswochentag.


 

[Das yst majn Liblingswochentaak.]

Dlaczego?

Warum?


 

[Warum?]

Sam nie wiem.

Ich weiß es selbst nicht.


 

[Yś wajs es zelbst nyśt.]

Czwartek jest spokojny.

Der Donnerstag ist ruhig.


 

[Der Donerstaak yst ruuiś.]

W czwartek mam czas dla siebie.

Am Donnerstag habe ich Zeit für mich.


 

[Am Donerstaak haabe yś Cajt fyr myś.]

Zawsze w czwartek idę popływać.

Am Donnerstag gehe ich immer schwimmen.


 

[Am Donerstaak gee yś ymer szwymen.]

Po południu jem zdrowy obiad.

Am Nachmittag esse ich ein gesundes Mittagessen.


 

[Am Nachmitag ese yś ajn gezundes Mytagesen.]

Wieczorem robię plany na weekend.

Am Abend mache ich Pläne fürs Wochenende.


 

[Am Abend mache yś Pleene fyrs Wochenende.]

 

Prezentowaną metodę nauki języków obcych Beata Pawlikowska wypracowała początkowo na własne potrzeby, jeszcze w szkole średniej, kiedy bezskutecznie próbowała przyswoić język angielski. Doszła do wniosku, że uczenie się na pamięć regułek gramatycznych nie tylko nie pomaga w komunikowaniu się, ale wręcz tą komunikację uniemożliwia. Postanowiła skupić się na tym, co w języku najistotniejsze – na przydatnych zwrotach i słowach. Metoda okazała się rewelacyjna - prosta i intuicyjna. Została dopracowana i teraz prezentowana jest w postaci autorskich kursów pomagających opanować język obcy w szybki i przyjemny sposób.

Informacje o produkcie

EAN 9788381643702
Gatunek Języki obce
Dostępność 24h
Lektor Beata Pawlikowska
Autor Beata Pawlikowska
Długość 07:52:40
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Data wydania 15 sty 2020