Poziomki 2018/2019. Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce ?

Autor: Magda Gessler
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 240
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 31,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 17,55 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Swoją nieugiętością, ciętym językiem i surowością ocen niejednego adepta sztuki kulinarnej doprowadziła do łez w programie „Masterchef. Innym pomogła całkowicie odmienić ich rodzinne interesy i odnieść sukces wraz z „Kuchennymi rewolucjami”. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne – Magda Gessler swoją charyzmatyczną osobowością nie pozostawia nikogo obojętnym. 17 października ukaże się wyczekiwana przez wielu, 5. - jubileuszowa edycja Poziomek.


 Z pewnością każdy z nas stanął kiedyś oko w oko z dylematem, gdzie warto pojechać lub gdzie się zatrzymać, aby dobrze zjeść w Polsce. A jak wiadomo - syty brzuch i zdrowy sen są istotnym warunkiem do pełni szczęścia.


Wszystkim przytłoczonym wielością lokali oferujących nocleg i strawę przychodzi Magda Gessler tworząc subiektywną mapę miejsc wartych odwiedzenia.


Restauratorka już od pięciu lat przyznaje własny znak jakości wybranym hotelom i restauracjom rozrzuconym po całej Polsce. Nieprzypadkowo jego symbolem stała się poziomka. Jak wyznaje słynna restauratorka:


Poziomka to dla mnie cud polskiej natury.


Znak jakości. Synonim najlepszego smaku, zapachu, aromatu.


To śpiew słowika o poranku, wieczorny koncert świerszczy, którym przysłuchiwałam się jako mała dziewczynka, czy ciepły letni deszcz, który niesie ulgę po ciężkim dniu.


Poziomka to również głos mojej babci, która piekła i gotowała najlepiej na świecie.


Nic więc dziwnego, że na poziomkę zasługują jedynie najlepsi. Kto zyskał uznanie Królowej Smaku tym razem? Zasada przyznawania znaczków jest prosta – lokale zostają ocenione wedle poniższej klasyfikacji:


Zdradzamy, że spośród 154 miejsc opisanych w tegorocznym przewodniku aż 14 skradło serce surowej jurorki!


Poziomki są swoistym przewodnikiem po smakach i urokach polskich regionów. Gessler nie pomija żadnego zakątka naszego kraju odkrywając piękno miejsc, w których naprawdę warto się znaleźć. Są to i ekskluzywne hotele i małe lokale ukryte gdzieś na kulinarnym szlaku. Każde z miejsc opatrzone jest dokładnym opisem, uwzględniającym również jego usytuowanie, wystrój, dane adresowe oraz stronę internetową. Całość dopełniają znakomite zdjęcia wnętrz i potraw. Autorka poleca konkretne dania serwowane w danej restauracji, a opisy rozkoszy podniebienia często wywołają burczenie w spragnionym smakołyków brzuchu.


Magda Gessler chce swoją publikacją zachęcić do odkrywania Polski, bo jest naprawdę wiele miejsc, które warto zobaczyć i ich „posmakować”. I ta idea przyświeca od lat Poziomkom:


Polska jest piękna, a jej smaki wyjątkowe. I to chcę Wam pokazać w moim piątym już przewodniku. Moja Polska, którą ubóstwiam najbardziej na świecie, to prawdziwa skarbnica wspaniale smakujących miejsc. Nie zawsze dotrzemy do nich prostą drogą, ale Poziomki będą znaczyć szlak.


Czas wyruszyć w kulinarną podróż po naszym kraju.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381176279
ISBN 978-83-811762-7-9
Gatunek poradniki
Format oprawy 140 x 200 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 240
Autor Magda Gessler
Data wydania 17 paź 2018