Piegi na katar

Drugi wybór felietonów z „Vivy!” autorstwa Jerzego Iwaszkiewicza.
Wydawnictwo: Edipresse
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 190
Cena:

Normalna cena: 39,99 zł 95% TANIEJ

Special Price 1,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Bohaterowie nie są zmęczeni. I nie tracą czasu.
Zabawa trwa nadal, orkiestra gra, strzelają korki od szampana.
Bo przecież, do diabła, trzeba żyć.
Do ostatniej kropli wódki, ostatniej podróży dreamlinerem, ostatniego walca, tanga, balu i ostatniego lata nad Bałtykiem.
Czasem tylko, żeby nie było za fajnie, wkradnie się duch wielkiej polityki, dla niepoznaki przemknie jakiś prezes albo rzecznik, wybuchnie wielki skandal albo maleńki skandalik… Czasem zagrają marsza żałobnego, bo życie w końcu składa się też ze śmierci, a pogrzeb już dawno stał się wydarzeniem towarzyskim.
Jerzy Iwaszkiewicz wciąż obserwuje, tropi, ironizuje, zawstydza i bawi. Coraz częściej jednak w jego felietonach pobrzmiewają refleksje nad istnieniem, nostalgia za tym, co mija. Odchodzą autorytety, przychodzi nowe, ale czy lepsze? I czy przyszłość ma szansę bez przeszłości?
A co ratuje przed szaleństwem? Poczucie humoru. Jak mówił Marcel Proust: „Wszyscy musimy, chcąc uczynić rzeczywistość znośną, utrzymać w sobie kilka drobnych szaleństw”.
„Piegi na katar”? Lektura obowiązkowa.
 

Katarzyna Przybyszewska, Redaktor naczelna VIVA!

 

    „W konkursie Esencja Natury 2012 nagrodzono też fotografika Tomasza Tomaszewskiego. Twierdzi, że zanim zrobi zdjęcie, to musi najpierw zaprzyjaźnić się z obiektem. Między łódką na wodzie a człowiekiem musi powstać jakaś więź uczuciowa i takie są zdjęcia Tomaszewskiego z rozlewisk nad Biebrzą.
     Natura jest ratunkiem. Wszyscy wsiedli do samochodów i ogłupieli. Spróbujcie zatrzymać się na chwilę. Usiąść pod stodołą, na skraju lasu, przy ognisku, nad jeziorem. Posłuchać wiatru. Natura jest lepsza od całego worka proszków na uspokojenie.
    Troszeczkę imbiru, rzecz jasna, też trzeba dodać do czego trzeba!”

Piegi na katar
„Trzecia zasada Newtona” 2 XII 2012

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788379451609
ISBN 978-83-794516-0-9
Gatunek pubicystyka, felieton, reportaż
Format oprawy 140 x 205 mm
Wydawnictwo Edipresse
Liczba stron 190
Autor Jerzy Iwaszkiewicz
O autorze

Znany dziennikarz i felietonista, bywalec warszawskich salonów, narciarz i żeglarz. Wielokrotny zwycięzca mistrzostw narciarskich oraz samolotowych rajdów dziennkarzy. Od 22 lat Komandor Żeglarskich Mistrzostw Dziennikarzy. W sierpniu 2015 r., w wieku lat 80, zajął w regatach II miejsce i dolał wszystkim małolatom. Ukończył polonistykę na UW. W 1952 r. rozpoczął pracę w „Głosie Pracy”. Pisywał felietony „Samo życie” do „Expressu Wieczornego”. W połowie lat 70. przeszedł do „Sportowca”. Był pomysłodawcą „Motoexpressu”. W latach 1985–1991 prowadził w Programie III Polskiego Radia nagrodzoną wieloma nagrodami audycję „Winien i ma”. Przez 10 lat prowadził magazyn „Auto” w TVP2. Był też autorem kroniki towarzyskiej w miesięczniku „Sukces”. Pisywał felietony do maga­zynów żeglarskich „Rejs” i „H2O”. Publikował też w „Polityce”, dodatku motoryzacyjnym „Rzeczpospolitej” oraz na portalu motofakty.pl. Z Tadeuszem Górnym, Krystyną Gucewicz i Jerzym Kisielewskim tworzył niedzielne audycje „Kwestia smaku” w Radiu dla Ciebie. Otrzymał Złoty Mikrofon, nagrodę Polskiego Radia dla wybitnych radiowców. Od ponad 14 lat pisze „Salony Jerzego Iwaszkiewicza” w dwutygodniku „Viva!”. Od 8 maja 2010 r. jest komentatorem programu „Szkło kontaktowe” w TVN24.

Data wydania 21 paź 2015