Piątka

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 360
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 50% TANIEJ

Special Price 19,90 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Sprawa śmierci bogatego developera Thomasa Kinga wydaje się prosta – koroner sądowy stwierdza samobójstwo. Jednak dla detektyw Dare nie wygląda to tak jasno. Pewne szczegóły dochodzenia przywodzą jej na myśl niewyjaśnioną sprawę sprzed lat. Wszystko wskazuje na to, że dawny przeciwnik powrócił i zamierza doprowadzić do kolejnej konfrontacji. Z kim przyjdzie się zmierzyć Micki i jej partnerowi Zachowi? Trzecia część serii Strażnicy Światła Ericki Spindler przeniesie Was do świata, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje.


Pozornie proste śledztwo pomału zaczyna się komplikować. Złe przeczucia detektyw Micki i coraz dziwniejsze wydarzenia każą jej mieć się na baczności. Kiedy kilkukrotnie widzi swojego zmarłego przed sześcioma laty przyjaciela Hanka, zaczyna poważnie martwić się, a nawet wątpić w sprawność swojego umysłu. Obdarzony nadprzyrodzonymi mocami Zach również coraz częściej wyczuwa złą energię.


Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne osoby, wszystkie rzekomo popełniając samobójstwo, podejrzenia stają się coraz bardziej niepokojące. Detektyw Dare trafia na ślad kogoś, przed laty przechytrzyła ją i uniknął kary. Chociaż nie potrafi tego wyjaśnić, jest przekonana, że żona zmarłego developera - Natalie King i demoniczna pani psychiatra - Blackwood, która kiedyś ją okpiła to ta sama osoba.


Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, w której ofiarą jest policjantka. Dare zostaje wystawiona na próbę, gdy Natalie grozi jej utratą wszystkich, których kocha.


– Nie masz pojęcia, co narobiłaś – warknęła. – Ani z kim zadzierasz.


 – Puszczaj, suko, i to już! Natalie postąpiła odwrotnie: przyciągnęła ją jeszcze bliżej. Miała zimny dotyk. Jakby w jej żyłach płynął lód zamiast krwi.


– Kogo kochasz najbardziej na świecie, Michaelo Dare? Niemal słowo w słowo to, co usłyszała od Blackwood. A potem umarł Hank.


Niech to się nie powtórzy.


Zimno, którym tchnął dotyk kobiety, zaczęło wędrować po ręce Micki. Oblepiało skórę niczym macki ośmiornicy, wnikało w nią, przedzierało się aż do kości, do organów, do jądra jej jestestwa. Blisko serca. Kiedy do niego dotrze, ono przestanie bić. Czy właśnie to przytrafiło się Hankowi? Czy właśnie tak go zabiła?


Oczy King zrobiły się niemal czarne. Micki próbowała odwrócić wzrok, ale nie była w stanie.


– Czyje odejście najbardziej cię zaboli?


Zacha... Angel... Eliego...


Micki wyczuła złośliwą satysfakcję King. Furia przemieniła się w lodowaty strach.


Kolejne imiona, kolejne twarze. Natalie mogła wziąć na cel każdego z nich. Albo wszystkich. Z jej trzewi dobył się odgłos przerażenia. Co ja narobiłam?! Walcz, powiedziała sobie – z Natalie King. Z zimnem. Walcz z trwogą, która cię paraliżuje. Pomyślała o swoim przyjacielu i mentorze, o tym, jak bardzo go kochała.


Hank, pomóż mi...


Poczuła ciepło w sąsiedztwie serca. Było jak iskra, rosło, powiększało się, toczyło bój z zimnem, odpychało je. Zdziwiona Natalie otworzyła szeroko oczy.


– Powinnaś lepiej pilnować swoich tajemnic – wysyczała. – Nigdy nie wiesz, kto może je wykorzystać przeciwko tobie.


Detektyw Dare mimo ogromnego ryzyka podejmuje niebezpieczną grę. Okaże się jednak, że przyszło jej walczyć z potężną, złą istotą, która posiada moce, o których istnieniu nie miała pojęcia... W tej rozgrywce nikomu nie można ufać.


Wartka akcja i jej nieoczekiwane zwroty są znakami rozpoznawczymi powieści Ericki Spindler. Paranormalny cykl o detektyw Dare przenosi czytelników do świata, w którym Strażnicy Światła żyją obok ludzi i wspomagają ich w walce z Wysłannikami Ciemności. Pod płaszczem codzienności kryją się moce, o których wiedzą jedynie wybrani. Problem w tym, że swoją wiedzą nie mogą się z nikim dzielić, a przez otoczenie często odbierani są jako pomyleńcy. Jednak to właśnie oni stają na straży dobra i toczą boje z Pradawnym i jego armią Zwiastunów Ciemności. Ostateczna rozgrywka jeszcze przed nią. Odliczanie nadal trwa…

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381175418
ISBN 978-83-811754-1-8
Gatunek Kryminał, sensacja, thriller
Format oprawy 150 x 230 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 360
Autor Erica Spindler
Tłumaczenie Jacek Żuławnik
Data wydania 5 wrz 2018