PAKIET. Siedlisko gorących serc + Sezon na szczęście

Pakiet składa się z książek:
Siedlisko gorących serc
Sezon na szczęście
 
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 1024
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 54,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 30,20 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Siedlisko gorących serc

Roma J. Fiszer zaprasza na nowe perypetie trzech silnych kobiet: Anny (babci), Kasi (córki) i Elizy (wnuczki), które tysiące Czytelniczek zdążyło już pokochać. Powieść „Siedlisko gorących serc” jest ostatnią częścią czterotomowej poznańsko-kaszubskiej sagi. Choć wszystkie książki łączy plejada głównych bohaterów śmiało można je czytać w dowolnej kolejności. Każda bowiem ma swój wiodący temat, zaś autorka zadbała o niezbędne wyjaśnienia. Saga stworzona przez Romę J. Fiszer to niezwykła opowieść o relacjach rodzinnych, spełnianiu marzeń, a także poszukiwaniu szczęścia i miłości. Dodatkowym atutem książki, poza wciągającą fabułą, są piękne Kaszuby wraz z opisami ich skomplikowanej historii i portretem zamieszkujących tu ludzi.

Saga poznańsko-kaszubska Romy J. Fiszer skupia się na życiu trzech pokoleń kobiet reprezentowanych przez babcię Annę, jej córkę Kasię i wnuczkę Elizę oraz plejadę barwnych postaci drugo- i trzecioplanowych. W poprzednich tomach Czytelnicy mieli szansę poznać wydarzenia, które doprowadziły główne bohaterki na Kaszuby wywracając ich dotychczasowe życie do góry nogami.

Anna, po śmierci męża, wiodła w Poznaniu monotonne życie. Do dnia, kiedy w skrytce jego biurka odnalazła listy, z których wynikało, że była adoptowanym dzieckiem. Wraz z córką i wnuczką wyruszyła na Kaszuby, by spróbować wyjaśnić tę tajemnicę. Poszukiwania przyniosły tylko częściowe rozwiązanie zagadki, natomiast całkowicie zmieniły ich codzienność. Kasia całkowicie zrewolucjonizowała swoje życie zawodowe, a po niezapomnianej wycieczce z Maciejem na Mull of Kintyre w Szkocji, przyjęła jego oświadczyny i poślubiła go. Eliza natomiast dostała się na wymarzone studia w Gdyni i rozpoczęła dorosłe życie.

W IV tomie sagi, bohaterki czekają nowe przygody i niezapomniane chwile. Powieść rozpoczyna się zaskakującą wiadomością o ciąży Kaśki. Niespodziewana jest ona zwłaszcza dla przyszłego ojca, który od lat żyje w przekonaniu, że nie może mieć dzieci…

Między świeżo poślubionymi małżonkami sytuacja staje się bardzo napięta. Czy Kaśka zdradziła Maćka? Temperamentna kobieta na pewno nie zamierza się tłumaczyć i wyrzuca mężczyznę z domu. Czy Maciej w końcu się opamięta?


Rano Maciej także nie był w sosie. Ciężko oddychał, chodził z kąta w kąt, wreszcie usiadł na foteliku, naprzeciw leżącej jeszcze w łóżku i przeciągającej się Kasi.

– Przecież wiesz, że nie mogę mieć dzieci. Opowiadałem ci o tym, więc jak możesz być ze mną w ciąży… – rzucił wreszcie ponurym głosem ni to pytanie, ni to stwierdzenie.

Kasia natychmiast oprzytomniała i poderwała się na łóżku.

– Czy ty to mówisz poważnie? – spytała, cedząc słowa.

– Jak najpoważniej – skinął głową.

– Maćku, ale w moim życiu jesteś tylko… ty…

– Więc logicznie patrząc, nie powinnaś być w ciąży – powiedział cicho, ale dobitnie.

Kaśka wpatrywała się w niego z przerażeniem w oczach. Jak on może w ogóle takie rzeczy mówić? On naprawdę uwierzył, że nie może mieć dzieci. A przecież kobieta zawsze wie, czyje nosi dziecko.

(…) Maciej złapał się oburącz za głowę.

– Chyba nie uważasz, że będę ojcem nie swojego dziecka? – rzucił szorstko.

– Coś ty powiedział? – Kaśka przymknęła oczy. – Wynoś się stąd! Ale już!


 Choć saga opowiada historię trzech kobiet, tym razem autorka palmę pierwszeństwa oddała najmłodszemu pokoleniu. To właśnie studenckie i uczuciowe życie Elizy stanowi trzon czwartej części powieści. Ciekawość Czytelników chcących dowiedzieć się dla kogo mocniej zabije jej serce, zostanie wreszcie zaspokojona. Gdy dziewczyna pojawi się w Parchowie z dyplomem ukończenia uczelni wydarzy się coś co powoli jej dostrzec prawdziwe uczucie. Tymczasem rozpoczyna właśnie drugi rok studiów w Gdyni, podczas którego ponownie zamieszkuje na stancji u starszego małżeństwa: Franciszki i Antoniego, z którymi często prowadzi szczere rozmowy.  

 

– Rozmawiamy o wojnie, na którą wyjechał Max – rzuciła, wyciągając szklankę z kredensu.

– A kto to jest Max? – dopytał Antoni, spoglądając na Elizę; ta uciekła wzrokiem.

– To jest jej… – zaczęła Franciszka.

– Rozumiem – Antoni przerwał żonie, kiwając głową;

Elizie znowu otwarły się szeroko oczy.

– Nie, ona ma tutaj… Igora, ale… – usiłowała wyjaśnić Franciszka.

Antoni nie spuszczał oczu z Elizy.

– Rozumiem… – powtórzył po chwili i znowu pokiwał głową.

– Przyniosła sobie odtwarzacz dvd, żeby oglądać filmy wojenne, ale takie współczesne – Franciszka wyręczyła Elizę, widząc, że ta milczy.

– Chcesz pewnie zobaczyć, jak jemu jest ciężko?

– Antoni ponownie spojrzał Elizie prosto w oczy; ta skinęła głową. – Każda wojna jest straszna…

Franciszka złapała go za dłoń; zamilkł na chwilę.

– Mieszkaliśmy na Woli… Od dziecka byłem harcerzem, nie przestałem nim być nawet w trzydziestym dziewiątym roku, jak skończyłem tutaj… – pokazał palcem na miasto za oknem – …Wyższą Szkołę Morską, ale nie zdążyłem wówczas nigdzie wypłynąć, bo miałem zamustrować dopiero w końcu września. Wojna zastała mnie w Warszawie. W końcu września, już po kapitulacji miasta, Frania i jej rodzice przyjechali do nas. – Franciszka i Antoni uśmiechnęli się do siebie. – Kiedy przyszło Powstanie Warszawskie, należałem do batalionu „Parasol”; on był z Woli i tam właśnie operował. Byliśmy już wtedy małżeństwem dwa i pół roku. – Spojrzeli na siebie radośnie. – Drugiego sierpnia jakimś cudem Frania przedarła się do mojego oddziału, bo chciała być ze mną; została sanitariuszką. W domu zostali jej i moi rodzice…

 

Natomiast na barkach Anny i jej ukochanego Ryszarda spoczywa odpowiedzialne zadanie. Wszakże trwa budowa siedliska, którego centralnym elementem będzie przyszły dom wszystkich kobiet i ich wybranków. To właśnie nestorka rodu wraz z partnerem nadzorują jego budowę. Myli się jednak ten, kto uważa, że w życiu Anny wszystko zostało już powiedziane. Los ponownie zaskoczy kobietę i wreszcie da szansę ostatecznie wyjaśnić tajemnicę jej pochodzenia. Tej wiosny w Parchowie będzie się dużo działo…


Sezon na szczęście

Anna, Kaśka i Eliza zarzuciły w "Iskierce" kotwicę - dobiły do portu, który stał się ich nowym domem. Na Kaszubach znalazły swoich mężczyzn i wraz z nimi nadają wyczekanym miłościom pożądany kształt. Wzgórze pełne słońca, na którym zamieszkały, nieustannie dodaje im sił. Zdarzające się niepowodzenia już ich nie załamują, lecz mobilizują do walki. Ich dobro oraz optymizm są zaraźliwe, więc dokoła gromadzą liczne towarzystwo. "Iskierka" tętni życiem jak nigdy dotąd!

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381179898
ISBN 978-83-811798-9-8
Gatunek literatura obyczajowa
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 1024
Autor Roma J. Fiszer
Data wydania 30 lip 2018