(Nie)zwyczajna

Zawsze warto marzyć!
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 352
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Jeśli komuś wydaje się, że życie nastolatki jest proste… chyba zapomniał, jak to jest. Zabieganie o akceptację otoczenia, sprostanie oczekiwaniom innych, pierwsze miłości i gorycz rozczarowań. Do tego męczące próby rozstrzygnięcia kim chcę być i do czego dążyć, pogmatwane relacje z rodzicami i rówieśnikami oraz morze sprzecznych emocji, w których łatwo się pogubić… Właśnie przed tymi dylematami staje bohaterka (Nie)zwyczajnej – Comet.


Samantha Yong swoją twórczością wpisuje się w bardzo popularny dzisiaj nurt literatury Young Adult i New Adult kierowany do nastolatków oraz osób w wieku 18-25 lat, które wkraczają w dorosłość i dojrzałe związki. Autorka tworzy powieści usnute z delikatnych, ulotnych uczuć. Jej historie o młodych ludziach wchodzących pomału w świat dorosłych, przeżywających swoje pierwsze zauroczenia i zawody miłosne uwodzą swoją subtelnością i niejednokrotnie budzą nostalgiczne wspomnienia. Opowiadają też o problemach typowych dla nastolatków, które niejednokrotnie są problemami społecznymi. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku (Nie)zwyczajnej.


W powieści tej Young opowiada historię szesnastoletniej, wrażliwej dziewczyny Comet, tak skrytej, że swoje prawdziwe ja odkrywa jedynie w skrzętnie skrywanych przed światem wierszach. To na papier potrafi przelać wachlarz uczuć, z którymi często trudno jej sobie poradzić.


Comet czuje się samotna – nie jest osobą rozrywkową, stroni od hałaśliwych, młodzieżowych imprez, co spotyka się z niezrozumieniem ze strony otoczenia. Jest traktowana jako trochę „dziwna” - tajemnicza i inna. Ma co prawda dwie przyjaciółki, ale różnie się jej z nimi układa – Vicki i Steph są od niej zupełnie różne i nie zawsze łatwo jest się im dogadać. Najgorszy jest jednak dla dziewczyny brak zainteresowania ze strony rodziców – oboje są artystami przebywającymi częściej we własnych światach niż w tym rzeczywistym. Obecność Comet ledwo zauważają, nie mówiąc już o trosce, czy wszystko u niej w porządku. Dopiero pojawienie się w szkole przystojnego Amerykanina – Tobiasa Kinga , który okaże dziewczynie zainteresowanie spowoduje, że zacznie się ona otwierać i mówić o swoich uczuciach. Pomoże w tym kiełkująca między nią, a nowym wzajemna fascynacja.


Czy młodym ludziom uda się posklejać to, co zostało zniszczone i uwierzą, że zasługują na szczęście?

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381640374
ISBN 978-83-816403-7-4
Gatunek Literatura obyczajowa
Format oprawy 135 x 215 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 352
Autor Samantha Young
Data wydania 5 cze 2019