Nieznośny ciężar tajemnic

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 456
Kategorie: Erotyka
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

„Nieznośny ciężar tajemnic” to poruszająca historia o przyjaźni, tożsamości i akceptacji. Życie nastoletniej Indii Maxwell wywraca się do góry nogami, kiedy jej matka decyduje o przeprowadzce z Kalifornii do Massachusetts. Dziewczyna zostaje zmuszona porzucić przyjaciół, bezpieczne otoczenie i wszystko, co jest jej bliskie. W imię czego? Potencjalnego szczęścia, które matka chce znaleźć u boku nowego mężczyzny. Cały, poskładany z wysiłkiem przez Indię świat, ma lec w gruzach. Dziewczyna pełna obaw i żalu po raz kolejny próbuje znaleźć swoje miejsca na Ziemi. Czy jej się to uda?


– Theo... Cóż, Theo jest bogaty. I dał mi do zrozumienia, że pragnie dla mnie wszystkiego, co najlepsze. A to oznacza wszystko, co najlepsze dla ciebie.


– Chcesz kupić moją zgodę na tę kompletną farsę? Wiesz, że to nie jest normalne, prawda?


– Daruj sobie tę całą dramę. – Hayley puściła moją rękę. – Chcę tylko, żebyś wiedziała, że owszem, będzie ci trudno zostawić szkołę i przyjaciół tutaj i wyprowadzić się do Massachusetts, ale nie będziemy mieć już problemów finansowych. Nigdy. – Hayley puściła moją rękę.


Rany, ile ten koleś miał kasy?


– Jest bardzo szanowanym prawnikiem z bogatej rodziny. Prawdziwa bostońska elita – powiedziała Hayley z rozmarzonym uśmiechem, jak gdyby odgadując moje pytanie.


– I ktoś taki chce wziąć z tobą ślub? – Pięknie – warknęła. – Po prostu pięknie. – Nie chciałam cię obrazić. – Wzruszyłam ramionami. – Po prostu miałam wrażenie, że tacy ludzie trzymają się swojego środowiska.


– Zazwyczaj tak jest. Ale Theo nie dba o takie rzeczy. On chce poślubić kobietę, którą kocha. – Hayley odrzuciła włosy do tyłu razem z moimi wątpliwościami. – Wcześniej ożenił się z bogaczką i miał z nią córkę, Eloise, ale ona parę lat temu umarła na raka. Dopóki mnie nie poznał, dopóty nie był na poważnie zainteresowany żadną inną kobietą.


– O mój Boże. – Potrząsnęłam z obrzydzeniem głową. – Wydaje ci się, że on jest jakimś księciem z bajki.


 


Wydawać by się mogło, że ta zmiana to jak wygrana na loterii – dziewczyna  wyrywa się z biednej egzystencji i przeprowadza do wielkiej rezydencji z służbą i szoferem, rozpoczyna naukę w elitarnej szkole, zyskuje nową rodzinę. Jej ojczymem ma zostać szanowany prawnik Theo Fairweather, a przyrodnią siostrą piękna Eloise. Przed nią życie jak z bajki. Tylko czy na pewno? Szybko okazuje się, że tutaj nic nie będzie bajkowe. Zwłaszcza jej relacja z Eloise - najbardziej popularną dziewczyną w szkole, która nie ma zamiaru zaakceptować przybyszki z obcego środowiska, a tym bardziej pomóc jej w odnalezieniu się w towarzystwie.


 


– Eloise, to India. India, to Eloise – powiedział Theo.


Spojrzenie orzechowych oczu spotkało się z moim. Zesztywniałam. Nie było w nich ani odrobiny ciepła.


– Witaj – powiedziała z nerwowym uśmiechem. Krótko skinęłam, a jej uśmiech wydawał mi się jeszcze bardziej sztuczny. Odwzajemniła moje spojrzenie, ale nie powiedziała ani słowa dopóty, dopóki nie usłyszałyśmy trzasku zamykanych drzwi.


– A więc jesteś tutaj. – Eloise skrzyżowała ramiona.


– Na to wygląda – powiedziałam. Tak, zdecydowanie nie mogłam oczekiwać od niej ciepłego powitania.


– Będziesz musiała iść na zakupy. – Spojrzała na moje ubrania i zmarszczyła brwi.


Postanowiłam nie odpowiadać ani jej, ani jej przyjaciółce, która zachichotała z fotela na insynuację, że mój strój był zbyt tani jak na standardy ludzi z jej świata. Naciągnęłam zbroję i zrobiłam jedyne, co mogłam: udałam, że nie jestem przestraszona.


 


Wrogie nastawienie dziewczyny sprawia, że India po raz kolejny w życiu czuje się bardzo samotna. Pozostali rówieśnicy również są dla niej bezlitośni, wytykają jej pochodzenie, rozpuszczają wymyślone plotki, spychają dziewczynę na margines szkolnej społeczności.


Sytuacja zmienia się w chwili, gdy India zaprzyjaźnia się z Finnem, chłopakiem Eloise... Od tego momentu zaczynają wychodzić na jaw tajemnice, które na zawsze zmienią życie dziewczyny i jej znajomych. Okazuj się, że „wybrańców losu” bardzo wiele łączy z doświadczoną przez życie Indią. Bogate rezydencje skrywają w swych murach wiele mrocznych sekretów… Nic nie jest takie, jakie początkowo się wydaje.


 


Samantha Young z wirtuozerią buduje napięcie i piętrzy domysły. W nieoczekiwany sposób splata losy głównych bohaterów, których połączy dzielenie wspólnych tajemnic i budowanie muru pozorów chroniących ich przed zranieniem. Czy uda im się wygrać walkę ze zmorami przeszłości i ochronić swoje „ja”?


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381173247
ISBN 978-83-811732-4-7
Gatunek literatura erotyczna
Format oprawy 135 x 215 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 456
Autor Samantha Young
Tłumaczenie Sara Manasterska
Data wydania 18 kwi 2018