Niebieskie motyle

Nie wszystko jest tym, czym się wydaje
Autor: Anna Sakowicz
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 336
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Czasem wydaje się nam, że o najbliższych wiemy wszystko. Kilka spotkań w roku, krótkie rozmowy telefoniczne… Tymczasem okazuje się, że nasza wiedza ogranicza się do wierzchołka góry lodowej. Bohaterkami powieści Anny Sakowicz „Niebieskie motyle” są trzy siostry: Ania, Gosia i Matylda. Pewnego dnia znika jedna z nich, a pozostałe rozpoczynają poszukiwania zaginionej na własną rękę. W końcu ciężko czekać i nic nie robić. Okazuje się, że Ania i Matylda niewiele wiedzą o życiu Gosi, choć dotychczas wydawało się, że mają ze sobą dobry kontakt. Każdy ślad wprowadza je do świata Małgorzaty, o którym nie miały pojęcia. Czy odkryją tajemnicę niebieskich motyli? I czy przypadkiem nie będzie za późno…


 

– Pewnie przychodzicie popytać o Gosię. Powtórzę więc wam wszystko, co powiedziałam temu gliniarzowi.

Usiadłyśmy na krzesłach. Michalina zaproponowała coś do picia, ale żadna z nas nie miała ochoty. Chciałyśmy jak najszybciej dowiedzieć się, co miała nam do powiedzenia.

– Kiedy z nią rozmawiałaś ostatnio? – spytałam.

– Dzień przed jej zniknięciem – odparła spokojnym głosem. – I nic nie zapowiadało tego, że nazajutrz wszyscy jej będą szukać. Była spokojna, jak zwykle zamyślona i niewiele mówiła.

– Zwierzała ci się?

– Gośka? – zdziwiła się. – Wiecie, my się przyjaźniłyśmy, ale więcej rozmawiałyśmy o sztuce niż o życiu osobistym. Czasami skarżyła się na Patryka albo mówiła o dzieciach, ale nic więcej... Chociaż... wspominała, że chciałaby wyjechać do Pragi, ale nie pamiętam, dlaczego właśnie tam.

– Skarżyła się na Patryka? – zdziwiłam się i nagle poczułam dziwne ukłucie w żołądku. Nie miałam też pewności, czy Michalina mówi wszystko, co wie. Jej głos brzmiał mało przekonująco, jakby najpierw próbowała nas wybadać. Nie układało się im? Mnie nigdy nie powiedziała nic złego na temat swojego męża, ale doskonale wiedziała, że go nie lubię. Ania jednak też wyglądała na zaskoczoną. Myślałyśmy, że są dobrym małżeństwem. Ona bujała w obłokach, prawdziwa artystka, a on to poważny pan geodeta raczej mocno stąpający po ziemi. Uzupełniali się.

– Trochę – odparła. – Ale wiecie, jak to jest. Każdy zawsze narzeka. Nie brałam tego poważnie.

– A mówiła, dlaczego mają oddzielne łóżka w sypialni? – spytałam, bo to była jedna z rzeczy, które zdziwiły mnie, gdy weszłam do ich mieszkania. Kiedyś na pewno mieli jedno małżeńskie łoże. Coś musiało się zmienić. Zastanowiłam się. Też czasami złościłam się na Connora. Narzekałam, że miał mało czasu dla mnie, i opowiadałam o tym koleżance z pracy. Jednak w życiu nie pomyślałabym, że coś między nami się nie układa. I na pewno nie zgodziłabym się na oddzielne spanie.

– Nie. – Wzruszyła ramionami. – Nie miałam o tym pojęcia. Nie zaglądałam jej do sypialni. Ale byli tak długo małżeństwem, że mogli się sobą znudzić. To byłoby normalne.

Zdziwiła mnie takim komentarzem. W myślach od razu obliczyłam staż małżeński Obielskich. To przez ile lat mógł człowiek liczyć na namiętność? Osiem, dziesięć? A potem kończył się termin przydatności do spożycia? Nie zdążyłam jednak głośno powiedzieć, co myślę, bo Ania zadała kolejne pytanie.

– Nie wiesz, po co miała jechać do Pragi?

 


Anna Sakowicz prowadzi czytelnika przez świat zaginionej siostry niczym przez labirynt, niejednokrotnie dając mu złudzenie, że tuż za następnym zakrętem  jest wyjście z tej sytuacji. Autorka przypomina odbiorcom znaną maksymę, że  nie wszystko jest tym, czym wydaje się być na pierwszy rzut oka. Czasami prawidłowa odpowiedź leży tuż w zasięgu ręki. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie można przestać walczyć o najważniejsze w naszym życiu sprawy. Bo to właśnie dzięki nim życie przybiera właściwe barwy.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381772716
ISBN 978-83-817727-1-6
Format oprawy 135 x 215 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 336
Autor Anna Sakowicz
Data wydania 12 lut 2020