Naprawdę jaki jesteś

Żeby być szczęśliwym, trzeba być sobą
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 320
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 50% TANIEJ

Special Price 19,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Żeby być szczęśliwym, trzeba być sobą.


Jednak w jaki sposób Herman ma to osiągnąć, jeśli sam nie potrafi zrozumieć siebie? Stara się żyć tak, jak oczekują tego społeczeństwo i apodyktyczny ojciec. Przynależy do grupy, która wyznaje argumenty siły. Podtrzymuje relację z zakochaną w nim piękną Marią. Tymczasem coraz bardziej czuje się uwięziony we własnym ciele. Starając się sprostać oczekiwaniom innych, zastawia na siebie pułapkę. Prawda, od której stara się uciec, może okazać się dla niego śmiertelna. Czy Herman dostanie szansę na ratunek?


Herman znalazł się w potrzasku. Od lat czuje, że toczy wewnętrzną walkę, jednak cały czas nie potrafi nazwać swoich odczuć. Choć dotychczas postępował zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, a zwłaszcza apodyktycznego ojca, zaczyna zadawać sobie pytania, czy na pewno tak właśnie chce żyć.


Sytuacja zaczyna się komplikować jeszcze bardziej, kiedy dostaje zadanie, którego głównym obiektem jest jego przyjaciel z czasów szkolnych. Wraz z ponownym pojawieniem się Lucjana, w Hermanie budzą się wspomnienia, które przez lata starał się wyprzeć z pamięci.


W głowie Hermana roi się od sprzecznych oczekiwań, które zdominowały jego życie. Z jednej strony czuje potrzebę personalnej zemsty, na osobie która wykorzystała go w młodości. Z drugiej strony pragnie wykazać się przed kierownictwem organizacji oraz przed ojcem. Z trzeciej zaś czuje konieczność okazania lojalności wobec przyjaciela, który od zawsze był mu bliski, a także wobec zakochanej w nim Marii. Najmocniej jednak boryka się z niemożnością akceptacji tego, kim jest, z niedopasowaniem pomiędzy ciałem a duszą.  Szuka dla siebie ratunku,  otrzymuje od medyków całkowicie błędne diagnozy, by w końcu znaleźć nieoczekiwane wyzwolenie.


Agnieszka Walczak-Chojecka zabrała głos w debacie na temat tolerancji. W dobie wszechogarniającego nas hejtu jej powieść jest bardzo aktualna i potrzebna. Swojego bohatera wykreowała, opierając się na opowieściach z pierwszej ręki. Od osoby, która musiała stoczyć niełatwą walkę, by czuć się naprawdę szczęśliwa. Dzięki temu historia Hermana przesycona jest emocjami, które towarzyszą osobom walczącym o swoje prawdziwe ja.


Ciekawostką są także wplecione w książkę fakty historyczne, jak choćby te mówiące o pierwszych operacjach korekty płci, które miały miejsce w latach trzydziestych. Mało kto wie, że takiemu zabiegowi, jako pierwsza Polka, poddała się mistrzyni kraju w oszczepie Zofia Smętkówna, po operacji znana jako Witold Smętek. Autorka wspomina o tej postaci  w swojej powieści przesyconej malowniczym obrazem dawnej Warszawy. Jak piszą pierwsi, zachwyceni „Naprawdę jaki jesteś” czytelnicy, robi to w sposób subtelny, używając pięknego języka, bez zbędnego patosu. Według nich ta książka to świeży powiew w literaturze.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381772204
ISBN 978-83-817722-0-4
Format oprawy 135 x 215 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 320
Autor Agnieszka Walczak-Chojecka
Data wydania 18 wrz 2019