Najpierw zadbaj o siebie. 4-tygodniowy kurs zdrowej asertywności dla kobiet

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 184
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Czy troska o siebie samego to egoizm? Patrycja Załug, trenerka kobiecej pewności siebie, przekonuje, że to jedno z największych kłamstw, jakie słyszeliśmy. Dbanie o siebie to nasze podstawowe prawo i obowiązek, dzięki któremu stajemy się lepsi zarówno dla siebie samych, jak i dla innym. Koniec z poświęcaniem się: w domu, w sypialni, w przyjaźni, dla dzieci, dla szefa czy dla klientów! Ten 4 tygodniowy kurs w sposób łagodny i życzliwy uczy szanować swoje potrzeby i uznawać je za równie ważne, jak potrzeby innych. Natomiast radość, swoboda bycia, naturalność i wewnętrzna wolność, to jego efekty uboczne.


Patrycja Załug, trenerka kobiecej pewności siebie, która pomogła już tysiącom kobiet, zaprasza Czytelniczki w podróż do lepszego poznania siebie i odnalezienia wewnętrznej wolności. Ta książka jest dla wszystkich kobiet, które chcą  zadbać o własne potrzeby, a także pragną czuć się  swobodnie w relacjach z innymi i odważnie komunikować swoje prawdziwe uczucia. Autorka zwraca uwagę, że dbanie o siebie przynosi korzyści nie tylko nam samym, ale także naszym bliskim i  całemu otoczeniu.


Jeśli Ty zadbasz o siebie, pokażesz swojemu dziecku, ale też mamie, partnerowi, współpracownikom, że warto troszczyć się o własne uczucia i potrzeby. Nauczysz ich uważności na siebie i na drugiego człowieka. Swoim autentycznym przykładem dasz im najlepszy możliwy kompas wskazujący, jak o siebie dbać. Kiedy Ty się zmieniasz i uczysz nowego podejścia do siebie, zmienia się całe Twoje otoczenie. Twoje dzieci uczą się dobrych nawyków dbania o siebie. Uczy się tego Twoja przyjaciółka. Może się tego nauczyć Twój szef. Bo najlepszą rzeczą, jaką możesz dać innym, jest doprowadzenie swojego własnego życia do perfekcji. Właśnie w taki sposób wnosisz do świata największą wartość. A że przy okazji Ty sama stajesz się naprawdę szczęśliwa? Tym lepiej.


Na czym właściwie ma polegać to dbanie o samego siebie i jak się do tego zabrać? Ta książka jak mało która, pokazuje jak przekuwać teorię w praktykę, krok po kroku demaskując  pułapki naszego myślenia i wskazując właściwą drogę. A zaczyna od samych podstaw: np. od umiejętności przyglądania się swoim uczuciom i potrzebom. Pokazuje, że warto im wierzyć i traktować je, jak kompas. Należy otwarcie, wprost i bez owijania w bawełnę  mówić o tym co ważne i czego naprawdę się chce.


Absolutną podstawą zaspokajania własnych potrzeb jest to, abyśmy je zauważały. Okazuje się, że to wcale nie takie łatwe przy dzisiejszym bardzo szybkim tempie życia, w którym każdego dnia jesteśmy poddane działaniu setek albo i tysięcy bodźców, odwracających naszą uwagę od tego, czego nam trzeba. W rezultacie, choć chce nam się pić, jeść, spać, odpocząć, porozmawiać z kimś etc. , nie jesteśmy tego świadome. Kiedy zbierze się w nas kilka takich nieusłyszanych i niezaspokojonych potrzeb, zaczynamy czuć się nieszczęśliwe, przytłoczone i sfrustrowane. Aby wrócić do wewnętrznej harmonii i równowagi, potrzebujemy w bardzo świadomy sposób zwrócić na nie uwagę. Pomyśl o swoich potrzebach jak o dziecku, a o sobie jak o rodzicu, który o nie dba. Praktyka na dziś będzie Cię wspierała w zauważaniu, czego Ci trzeba, i zaopiekowaniu się sobą.


Książka Patrycji Załug to nie jest wyłącznie zbiór mądrych refleksji - to praktyczny trening, pełen konkretnych narzędzi, które można zastosować w realnym życiu. Autorka przygotowała ćwiczenia do samodzielnego wykonania, które uczą nowego podejścia do siebie i zmieniają schematy myślenia na takie, które uwzględniają potrzeby, uczucia i pragnienia. Książka jest podzielona na 4 rozdziały, a każdy z nich to jeden tydzień kursu. Łącznie 28 etapów intensywnej pracy nad wzmocnieniem uważności na siebie, oczyszczeniem podświadomych przekonań, odzyskiwaniem siły, uczeniem się zdrowego szacunku do siebie, a wreszcie odwagi, która pozwala zyskać wolność wyboru swojego zachowania.


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381173056
ISBN 978-83-811730-5-6
Gatunek poradnik
Format oprawy 123 x 194 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 184
Autor Patrycja Załug
Data wydania 15 lut 2018