Moich 12 żon

Opowieść o Malcolmie Starskim, młodym prawniku brytyjskim, który już jako młodzieniec wytyczył sobie życiowy cel: znaleźć miłość idealną.
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 448
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Brytyjczyk Malcolm Alan Starski to prawnik z wykształcenia i lotnik z zamiłowania. Miłość do latania i kobiet wpoił mu pochodzący z Polski dziadek, który jako jedyny w pełni rozumiał skomplikowaną naturę chłopca. Malcolm pod jego wpływem już jako młodzieniec wytyczył sobie życiowy cel, aby znaleźć miłość idealną. Poszukiwania ukochanej kobiety wprawdzie zakończyły się powodzeniem, jednak mężczyzna przekonał się także, że nie wystarczy ten ideał odnaleźć – trzeba go jeszcze przy sobie utrzymać… Malcolma zaczyna się miotać pomiędzy rozmaitymi romansami i związkami, daremnie próbując w kolejnych kobietach odnaleźć odbicie tej jedynej...


– Malcolm – rzekł do piętnastoletniego wówczas wnuka – męż­czyzna potrafi czasem kochać tak mocno, że wypełniają go całego, od palców stóp do zmierzwionych przez wiatr włosów na czubku głowy, namiętność i tęsknota za kobietą. Nie wiem, dlaczego się tak dzieje. Nie wiem, skąd u nas taka słabość do tych niedoskonałych istot. Ale zapamiętaj sobie dobrze: facet, który tego nie odczuł i nie przeżył choć raz w życiu, zawsze będzie jak niedotarty silnik. Całe życie będzie takim zdystansowanym prześmiewcą jak mój syn, a twój ojciec, który nie odróżniłby kobiety od manekina w sklepie. Dlatego wyprzedzam go w kraulu przynajmniej o jedną długość. On ciągle nie rozumie dlaczego, skoro morze to jego żywioł, nie mój. A to prze­cież takie proste: dzięki miłości mam pojemniejsze płuca niż on. I dla­tego też o mojej miłości do twojej babki napiszę tak bardzo patetycz­nie, że cynicy nie przebrną nawet przez jedną stronę tej opowieści.


Głównego bohatera poznajemy podczas lotu samolotem z tajemniczym mężczyzną, który jak się w krótce okaże został zatrudniony aby wyeliminować Malcolma. W wyniku niedopatrzenia O’Shea pozwolił, aby pilotowany przez bohatera samolot wystartował. Od tej pory właściwie już nie wiadomo kto decyduje o czyim życiu… Trzymający broń płatny zabójca, czy trzymający stery Malcolm.


O’She wiedząc, że jest to ich ostatni lot pragnie poznać historię Starskiego i dwunastu kobiet, o których istnieniu dowiedział się podczas inwigilacji pilota. Każda z nich pochodzi z innego zakątka świata, dlatego jej  bagaż doświadczeń nacechowany jest przynależnościami kulturowymi. Ich historie są poruszające, niekiedy przerażające. Wszystkie historie zasługują na poznanie. Poza różnorodnością przedstawionych kobiet warto zwrócić uwagę na łączącą je determinacje i koniczność walki o siebie. Czytając o dwunastu „żonach” warto wspomnieć, że mają one swój pierwowzór w rzeczywistości autora.


Wiedz, że mam aż dwanaście żon, każdą w innym kraju, na róż­nych kontynentach, Azjatki, muzułmanki, Murzynki i Latynoski. Jest też Żydówka i wierząca w reinkarnację Hinduska. Uprawiam z nimi dziki seks i czarną magię. A na dodatek spłodziłem dzie­cko z lesbijką.


(…) – Jestem zakochany w kilku kobie­tach, które mnie nie kochają, nie mam pomysłu, co dalej, ale nie opuszcza mnie przekonanie, że było warto. Kocham je wszystkie? Przecież to niemożliwe, żeby jednocześnie kochać kilka kobiet. Nie­możliwe? A przecież Bóg potrafi kochać miliony. Nie, nie mam serca pojemnego jak Bóg, ale te kilka kobiet się w nim pomieściło. Może dlatego, że są takie różne, takie wyjątkowe, niezwykłe, święte i takie cudowne. No i tylko tyle mogę powiedzieć. Ech, kocham was, moje wymarzone żony”.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381175203
ISBN 978-83-811752-0-3
Gatunek literatura obyczajowa
Format oprawy 150 x 230 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 448
Autor Olgierd Świerzewski
Data wydania 20 cze 2018