Miłość ci nic nie wybaczy

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest... morderstwo?
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 304
Kategorie: Kryminały
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Karolina pewnego dnia dowiaduje się, że jej mąż jednak nie jest chodzącym ideałem. Kobieta przyłapuje go na zdradzie. I o tym w zasadzie mogłaby być każda książka, ale nie ta z pod pióra Alka Rogozińskiego. W jego najnowszej powieści „Miłość Ci nic nie wybaczy” okazuje się bowiem, że mąż Karoliny jest nie tylko zdrajcą, ale i... mordercą. A przynajmniej potencjalnym mordercą, tak bowiem podejrzewa policja. Jak zachowa się Karolina? Jedno jest pewne, ta powieść ma w sobie niewiele z typowego love story!


– Jeśli będziesz mnie wciąż biła, to się nie dowiesz – powiedział Marcin, odskakując od niej na bezpieczną odległość.

– Co niby może być ważniejsze od końca naszego małżeństwa?! – Karolina miała wrażenie, że ze stresu zmienił jej się głos. Ciekawe, czy kiedyś odzyska własny, bo ten nowy, zachrypnięty i basowy, nadawał się jedynie do dubbingowania filmowych alkoholiczek.

– Od końca mojego życia?! Końca naszego szczęścia?! Końca…

Zamilkła, nie mogąc ze zdenerwowania tak na poczekaniu wymyślić kolejnego obrazowego określenia.

Mimo wzburzenia słowa „końca świata” nie wydawały jej się najbardziej trafione. Miała ponurą świadomość, iż świat, niestety, będzie trwał w najlepsze, mając w nosie to, że ona przeżywa właśnie swoją największą życiową tragedię. I to w dodatku podwójną!

– Nie ma nic ważniejszego! – dokończyła.

– Owszem, jest – powiedział stanowczo Marcin.

Karolina mimo woli poczuła się zaintrygowana.

– Niby co? – zapytała zaskoczonym głosem.

Marcin zrobił dwa kroki w stronę stojącej vis-a-vis wejścia do pokoju potężnej szafy. Skierował niepewne spojrzenie w stronę osoby leżącej na łóżku. Ta wzruszyła ramionami i z nieodgadnioną miną pokręciła głową. Marcin westchnął i z ciężkim westchnieniem otworzył drzwi szafy. Śledząca z uwagą jego ruchy Karolina poczuła, że wszystko w jej środku kamienieje.

Potrzebowała dłuższej chwili, aby przegnać natrętną myśl, że oto zamienia się wzorem żony Lota

w słup soli.

– Czy on… – zaczęła niepewnie, nie wiedząc, jak dokończyć to zdanie.

– Owszem – Marcin smętnie pokiwał głową. – Nie żyje.

Karolina oparła się o ścianę i zaczęła głęboko oddychać, próbując zgodnie z zaleceniem psychologów gwoli uspokojenia odliczać w myślach i łapiąc się na tym, że w obecnym stanie ducha nie wie, jaka liczba następuje po siedmiu. Dziewięć? Jedenaście? A, pal licho tę matematykę! Na nic jej się teraz nie przyda!

– Chcecie... mi... powiedzieć – zaczęła chrapliwie, łapiąc oddech między wyrazami – że jesteście… nie tylko cudzołożnikami, ale i… mordercami?!

 


Alek Rogoziński jako autor, w tym roku, świętuje swoje piąte urodziny. „Miłość Ci nic nie wybaczy” to w jego dorobku trzynasta komedia kryminalna. Od początku kariery znakiem rozpoznawczym powieści Rogozińskiego jest wartka akcja, dobry humor i zagadki kryminalne, które Czytelnicy rozwiązują wraz z bohaterami.


Alek Rogoziński jako wnikliwy obserwator i dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem lubi brać na tapetę w swoich powieściach wszelkie medialne środowiska. Po świecie filmu, mody i innych showbiznesowych obszarach przyszła pora na świat (brudnej) polityki. Tradycyjnie, nie lada gratką dla czytelników, będzie plejada bohaterów których autor we wstępie przedstawia Czytelnikom. Ponieważ Rogoziński wielokrotnie był podejrzewany o ukrywanie rozpoznawalnych postaci pod nowymi nazwiskami, w książce znalazło się oświadczenie autora:

Uroczyście przyrzekam, że wszyscy bohaterowie niniejszej powieści (tradycyjnie – poza Tomkiem Ciachorowskim) są przeze mnie wymyśleni. Jeśli dopatrzycie się w nich jakichkolwiek podobieństw do znanych wam z – jak to się mówi w dobie Internetu – „realu” postaci, to już nie moja wina.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381772730
ISBN 978-83-817727-3-0
Gatunek Kryminał
Format oprawy 135 x 215 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 304
Autor Alek Rogoziński
Data wydania 12 lut 2020