Listy sprzed lat

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 352
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 21,95 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Listy sprzed lat” najnowsza powieść Romy J. Fiszer stanowi jednocześnie początek nowej sagi autorki - Szczęście niejedno ma imię. Fiszer po raz kolejny zabiera czytelników na malownicze Kaszuby, a tym razem odwiedzi także Szwecję i Wyspy Brytyjskie, aby opowiedzieć pokrzepiającą historię, która przywraca wiarę w przyjaźń i w to, że wszystko w życiu jest możliwe. Pytanie tylko czy główna bohaterka też w to uwierzy i zdecyduje zawalczyć o siebie i utracone szczęście? 


Kiedy Iwona dowiaduje się, że jej wieloletniej przyjaciółce, Ewie, pozostało już tylko niewiele dni życia, nie zastanawia się długo – postanawia spędzić z nią czas, który jej pozostał. Mimo wielu nieporozumień, które nawarstwiły się w ciągu lat i sprawiły, że kobiety oddaliły się od siebie, puszcza w niepamięć wszystko, co złe. Przeprowadza się do przyjaciółki i opiekuje się chorą z oddaniem. Wspólnie przeżywają chwile wzruszeń i zadumy, a wycieczki po pięknych Kaszubach są dla Ewy momentami najprawdziwszego szczęścia. Kobiety prowadzą ze sobą wiele oczyszczających rozmów, wraz z którymi ożywają wspomnienia, niekiedy bolesne. Obie znowu zbliżają się do siebie, jak kiedyś i dzielą najskrytszymi tajemnicami. Iwona postanawia opowiedzieć Ewie o niespełnionej miłości, o której milczała przez kilkanaście lat. Powraca do listów pisanych przed laty przez człowieka, którego pokochała.


Okazuje się, że z pozoru szczęśliwe życie Iwony jest tak naprawdę ułudą. Przez lata było przepełnione tęsknotą za uczuciem, którego wyrzekła się w imię przyzwoitości i dobra swojego ówczesnego narzeczonego i ich rodzin. Kiedy jako młoda dziewczyna wyjechała na studia doktoranckie do Sztokholmu, zakochała się z wzajemnością w poznanym tam Angliku, Arthurze. Wywiązał się między nimi romans, ale kiedy okazało się, że Iwona jest w ciąży z czekającym na nią w Polsce Zygmuntem, postanowiła zakończyć znajomość i wróciła do narzeczonego.


Kiedy po latach wraz z Ewą wraca do listów miłosnych, które przez długi czas Arthur pisywał do niej, uczucie zaczyna odżywać.


– Biednaś była, Iwonko... – wyszeptała Ewa. – I jesteś... Boże...


Iwona poczuła pieczenie pod powiekami. Pierwszy raz rozmawiała z kimś o swoich trudnych przeżyciach sprzed prawie dwudziestu lat. Sama była zaskoczona, że w ogóle komukolwiek odważyła się̨ o tym opowiedzieć́, a najbardziej tym, że powiernicą jest właśnie Ewa. Ta Ewa, z którą na studiach się̨ przyjaźniła, potem przez wiele lat nie mogła zaakceptować, czasami jej nienawidziła, a która od niedawna stała jej się̨ nieoczekiwanie bliska. Teraz miała w niej znowu przyjaciółkę̨, której mogła wreszcie wszystko powiedzieć́, Otwarła mokre oczy i spojrzała na nią.


– Żeby spróbować zapomnieć o nim, o całej tej sprawie, rzuciłam się w wir prac związanych z dokończeniem pracy doktorskiej. Miesiąc przed porodem obroniłam się z wyróżnieniem. Nigdy już nie wróciła moja początkowa miłość do Zygmunta... Bo zanim wyjechałam do Sztokholmu, przecież̇ to jego kochałam. Nie tak mocno jak później Arthura, ale kochałam.


– Jak ty to wszystko przeżyłaś, zniosłaś? Ja bym na pewno nie potrafiła... A ty...? Za taką cenę.


– A dziecko? – Teraz Iwona spojrzała z czułością̨ na przyjaciółkę̨. – Mimo wszystko, chociaż Zygmunt bardzo się starał, często wspominałam, myślałam i marzyłam o Arthurze. Przez jakiś czas pisaliśmy do siebie listy; od niego przychodziły na poste restante – uśmiechnęła się melancholijnie.


– Poważnie? – Ewa z niedowierzania pokręciła głową.


– Zachowałam je sobie... Może ci kiedyś pokażę?


Przyjaciółka prosi Iwonę, aby obiecała, że spróbuje odnaleźć swoją dawną miłość i zawalczyć o szczęście. Tym bardziej, że jej małżeństwo z Zygmuntem od dawna jest już tylko grą pozorów. Mąż wielokrotnie ją zdradzał i jedynym spoiwem trzymającym ich razem, jest 19 letni syn Patryk.


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381177481
ISBN 978-83-811774-8-1
Gatunek Literatura obyczajowa
Format oprawy 135 x 215 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 352
Autor Roma J. Fiszer
Data wydania 17 paź 2018