Księżniczka Hania i Grymasek

Przygody ciekawej świata księżniczki i jej małego przyjaciela
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 124
Kategorie: Dziecięce
Cena:

Normalna cena: 29,99 zł 45% TANIEJ

Special Price 16,49 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

 „Księżniczka Hania i Grymasek” to propozycja dla wszystkich żądnych przygód maluchów, które marzą o odkrywaniu otaczającego ich świata. Pięcioletnia Hania pod pewnymi względami nie jest zwykłą dziewczynką… to prawdziwa księżniczka! Nosi koronę, za opiekunkę ma ochmistrzynię Violę i uczy się w zamku królewskiego pisania. Lecz poza tym jest taka sama, jak wszystkie dzieci w jej wieku – lubi biegać, skakać na trampolinie i bawić się ze swoim najlepszym przyjacielem – Frankiem.


Najbardziej na świecie marzy o tym, żeby mieć własne zwierzątko, którym mogłaby się opiekować. Pewnego dnia w wyniku drobnego nieporozumienia, tata Król „zgadza się” na przygarnięcie dziwnego stworzonka, które przybywa do zamku i podbija serca jego mieszkańców.


Grymasek, ma w sobie coś z królika i z chomika, jest milutki w dotyku, puchaty i uwielbia spać oraz jeść. Jego ciekawski charakter często wpędza go w tarapaty, z których wyciąga go jego nieustraszona opiekunka wraz z przyjacielem Frankiem. Hania potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji – nigdy się nie poddaje w myśl zasady: „Jeśli czegoś́ bardzo chcesz, rozwiązanie znajdzie się̨!”


– Biedny Grymasek. – Franek poczuł się bezradny.


– Mam pomysł! – Rozpogodziła się nagle Księżniczka. – Jeśli czegoś bardzo chcesz, rozwiązanie znajdzie się!


Hania dziarsko pociągnęła zdumionego Franka w stronę zarośli, gdzie w trawie leżało mnóstwo gałązek strąconych przez wiatr. Dzieci zebrały je i wróciły pod Śpiącą Wieżę.
– Gili, gili! – Franek z Hanią zaczęli łaskotać stare mury.


 – Przestańcie! – Wieża rzeczywiście się obudziła. – No przestańcie już! – prosiła rozbawiona.


– Przepraszamy za kłopot – zaczęła Hania – ale na górze jest Grymasek. Musisz go wypuścić.


Legenda mówi, że mogę go uwolnić dopiero za sto lat, kiedy znów się obudzę – przypomniała dzieciom staruszka wieża.


- Bardzo prosimy! – nalegał Franek. – Hm. Właściwie to ja przecież nie śpię – zastanowiła się Śpiąca  Wieża. – No dobrze! Uwolnię cię – zgodziła się wreszcie i stare skrzypiące wrota otworzyły się na oścież. Po chwili wybiegł z nich Grymasek i wpadł prosto w ramiona Hani.


Książeczka o księżniczce Hani uczy dzieci współpracy, empatii i radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Rezolutna bohaterka pokazuje, że nie należy się poddawać, bo jeśli czegoś bardzo się chce, zawsze znajdzie się sposób, aby to osiągnąć. Jej przygody zachęcają dzieci do wyciągania samodzielnych wniosków i poszukiwania rozwiązań w trudnych sytuacjach.


Tradycyjnie publikacja Edipresse Książki przygotowana jest tak, aby łączyć zabawę z edukacją, bo jak wiadomo - najlepsza nauka, to taka, która „dzieje się przy okazji”. Psychologowie dziecięcy i pedagodzy przekonują, że na uczenie się nigdy nie jest za… wcześnie. Materiały edukacyjne dla dzieci muszą być jednak tak przygotowane, żeby rozbudzać naturalną ciekawość i zachęcać maluchy do interakcji. Takie waśnie cechy posiadają książeczki, które Edipresse Książki przygotowuje wraz z kanałem MiniMini+


W publikacji oprócz pouczających historyjek do czytania dzieci znajdą mnóstwo ciekawych zadań logicznych do rozwiązywania. Łamigłówki, labirynty i kolorowanki umilą czas maluchom, a ćwiczenia grafomotoryczne pozwolą ćwiczyć małe rączki, przygotowując je do pisania. Kolorowe, zabawne ilustracje sprawią, że dzieci pokochają bohaterów książki.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381176286
ISBN 978-83-811762-8-6
Gatunek literatura dziecięca
Format oprawy 205 x 260 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 124
Autor Ewa Martynkien
Data wydania 1 sie 2018