Kryjówka

Jeden dzień, pomyślała, jedna chwila, jedna niewinna zabawa.
Jak to jest, że ten dzień, ta chwila, ta zabawa wydają się nie mieć końca?
Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edipresse
Rok wydania: 2020
Kategorie: Audiobooki
Cena:

Normalna cena: 34,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 22,69 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Caitlyn (Cate) Sullivan miała zaledwie dziesięć lat, gdy w czasie zabawy w chowanego podczas rodzinnego spotkania została porwana. Zdrada i trauma których wtedy doświadczyła, sprawiła, że jej kolejne lata zmieniły się w nieustanną ucieczkę przed wspomnieniami i samą sobą. Mimo to nadejdzie moment, w którym Cate zda sobie sprawę, że jeśli w życiu pragnie czegoś więcej niż walki o przetrwanie, musi wrócić do rodzinnego domu i zmierzyć się z przeszłością.


Malownicze rancho w krainie Big Sur należące do wielopokoleniowego rodu światowej sławy aktorów, hollywoodzkie plany filmowe oraz irlandzkie pustkowia stały się scenerią niezwykle emocjonalnej historii o stracie, zemście i miłości.

Pomimo uprzywilejowanego pochodzenia dziesięcioletnia Cate była sprytną dziewczynką. Mimo paraliżującego strachu udało jej się przechytrzyć porywaczy. Ocalała. Posiniaczoną i przerażoną dziewczynkę znalazł chłopiec z pobliskiej farmy. Dzięki jego rodzinie wróciła do swoich bliskich. Prawie cała, bo takie historie zawsze zostawiają ślad, zwłaszcza, gdy kryje się za nimi zdrada.  A tu winny był ktoś, komu ufała…

Zuchwałe, niebieskie oczy Cate śmiały się rozbawione, gdy znikała z widoku z wielopoziomowej rezydencji, daleko poza domkiem gościnnym ze stopniami prowadzącymi do niewielkiej plaży i basenu nad oceanem. Przez pierwszą część dnia miała na sobie sukienkę, żeby zachować się z szacunkiem, ale na później Nina przygotowała dla niej ubranie do zabawy. Musiała uważać, żeby nie zniszczyć swetra, ale wiedziała, że może pobrudzić dżinsy.


– Wygram – szepnęła, sięgając do pierwszej gałęzi wawrzynu kalifornijskiego i opierając stopę w purpurowym (obecnie jej ulubiony kolor) sneakersie we wgłębieniu w pniu drzewa.

Usłyszała za sobą szmer i chociaż wiedziała, że to nie może być Boyd, jeszcze nie, serce jej zabiło. W oczach mignął jej mężczyzna w stroju kelnera, z jasną brodą i włosami związanymi w kucyk. Miał lustrzane okulary przeciwsłoneczne, od których

odbijało się światło.

Cate się uśmiechnęła i przytknęła palec do ust.

– Bawimy się w chowanego – wyjaśniła. Mężczyzna odwzajemnił uśmiech.

– Podsadzić cię? – zapytał. Skinął głową, a potem postąpił naprzód, żeby jej pomóc.

Poczuwszy ostre ukłucie igły z boku szyi, spróbowała w nią pacnąć, jakby użądlił ją owad. Potem oczy uciekły jej w tył głowy i przestała cokolwiek czuć.

Po siedmiu latach Cate wraca do Los Angeles. Ma nadzieję, że praca na planie nowego filmu dziadka pomoże jej pokonać traumę i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Wie, że choć wspomnienie tamtego wieczoru będzie powracało, tylko od niej zależy, czy mu się podda i wciąż będzie uciekać, czy stawi mu czoła. Nie wie jeszcze, że w dniu porwania, ktoś poprzysiągł jej zemstę, a w kimś innym zakiełkowało uczucie, które – jeśli będzie miało szansę – rozwinie się w piękną i kojącą miłość.

– Geny Sullivanów są silne.

– Cholerna racja. – Hugh wzniósł toast wodą i pijąc, przyglądał się Cate. – Również geny Dunnów, bo, mój Boże, z dnia na dzień wyglądasz bardziej jak swoja babcia, jak Liv.

Cate pociągnęła za niebieskie pasmo włosów.

– Nawet z tym?

– Nawet z tym. A teraz opowiedz mi o roli, która ci się podoba.

– No cóż, ta dziewczyna nie przypomina Jute. Jest najstarszą z trojga rodzeństwa, próbuje sobie poradzić, gdy jej owdowiały ojciec zabiera rodzinę z przedmieścia Atlanty do Los Angeles, poszukując pracy.

– Atlanta. Południowy akcent.

Cate uniosła brew i przemówiła miękkim akcentem z Georgii:

– Myślę, że dam radę.

– Zawsze to potrafiłaś – odparł Hugh. – Naśladować głosy. No dobrze, powiedz mi więcej.

Opowiedziała mu, wypiła lemoniadę, zjadła z nim lunch wśród kwiatów i motyli. I odsunęła na bok wszystkie myśli o matce. Tej nocy, gdy już zasypiała przy włączonym dla towarzystwa telewizorze i przygaszonym świetle, z komórką wciąż trzymaną

w luźnych palcach, rozległ się krótki hip-hopowy riff sygnalizujący połączenie przychodzące. Półprzytomna, z wciąż zamkniętymi oczami, odebrała telefon.

– Tu Cate.

Najpierw usłyszała śpiew – swój dziecinny głos. Kilka taktów wykonanych z dziadkiem w filmie, który nakręcili w Irlandii. Uśmiechnęła się. Potem się rozległ czyjś krzyk. Z szeroko otwartymi oczami poderwała się na łóżku. Ktoś się śmiał i to

brzmiało źle.

– Myślałaś, że to koniec? – szepnął ktoś. – Nie zapłaciłaś za to.

Ale zapłacisz (…).

Kryjówka Nory Roberts nie jest po prostu romansem. Nie jest też kryminałem ani powieścią obyczajową. Jest nimi wszystkimi po trochu. Autorka umiejętnie łączy w niej – jak w większości swoich książek – elementy różnych gatunków literackich. Dzięki temu emocji jest więcej, akcja jest bardziej dynamiczna, a finał do samego końca pozostaje okryty tajemnicą. To dlatego jej książki cieszą się powodzeniem na całym świecie. Nora Roberts jest pierwszą autorką przyjętą do Romance Writers of America Hall of Fame.

Informacje o produkcie

EAN 9788381774963
Dostępność 24h
Lektor Joanna Domańska
Autor Nora Roberts
Długość 16h 13min
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Data wydania 21 wrz 2020