Królowa gwiazd

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 352
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 27,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 18,14 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Stresujące czekanie na telefon z propozycją roli, wielogodzinne castingi kończące się na ogół niczym i mnóstwo wyrzeczeń to codzienna rzeczywistość czterech przyjaciółek, które wybrały aktorskie życie. Malwina, Dominika, Klaudia i Miśka są jak cztery muszkieterki – zawsze trzymają się razem. A właściwie do momentu, kiedy ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę… Czy ich relacja okaże się silniejsza niż chęć zdobycia roli u znanego reżysera?


Agnieszka Walczak-Chojecka zabiera czytelników za kulisy barwnego świata show biznesu, by obnażyć jego obłudę. Tutaj nic nie jest proste, każdy zdaje się grać nawet w życiu prywatnym, a szczerość dawno wyprowadziła się z czerwonego dywanu. Wszyscy chcą wygrać coś dla siebie i próbują zniszczyć konkurencję.


Obraz przedstawiony w powieści jest tym ostrzejszy, że autorka zna środowisko od poszewki – i jako matka młodziutkiej aktorki, której często towarzyszy podczas zdjęć i castingów i jako córka dramaturga i literata występującego często na scenie. To właśnie zakulisowe rozmowy i wnikliwe obserwacje skłoniły ją do napisania powieści.


Losy czterech bohaterek ukazują niszczycielski wpływ, jaki wywiera na człowieka pragnienie zaspokojenia ambicji. Potrafi przyćmić prawdziwe wartości i sprawić, że gotów jest on odrzucić to, co najważniejsze. Młode dziewczyny inaczej wyobrażały sobie życie aktorek – marzyły się im główne role u cenionych reżyserów, podziw otoczenia i blask sławy. W rzeczywistość podrzędna rola w tasiemcu to szczyt marzeń, a reguły rządzące obsadzaniem aktorów nie zawsze mają coś wspólnego z siłą talentu.


Każda z dziewczyn na swój sposób zmaga się z rzeczywistością. Dominika przeżywa ciężkie chwile z mężem - aktorem, którego zaczyna posądzać o zdradę. Miśka za wszelką cenę stara się zadowolić swoją apodyktyczną matkę, której największą ambicją jest uczynienie z córki gwiazdy. Klaudia przeżywa szok, kiedy dowiaduje się, że jest w ciąży, tym bardziej, że w ogóle nie chciała zostać matką, a już z pewnością nie w takich okolicznościach… Malwina – najbardziej wyluzowana z towarzystwa – zaczyna tonąć w długach i rozpaczliwie potrzebuje angażu.


Każda z dziewczyn pragnie odmiany i każdej marzy się zdobycie przełomowej roli. Kiedy na jednym z dziewczyńskich spotkań Malwina wpada na pomysł wyjścia szczęściu naprzeciw i zapolowania na znanego filmowca na festiwalu na Malcie, pozostałe przyklaskują z radością. Obiecują sobie, że choćby nie wiadomo co się działo, pozostaną przyjaciółkami - Drużyną Gwiazd.


- Ciekawe... A wiecie kto będzie honorowym gościem? – spytała Dominika, która zdążyła już wyświetlić stronę internetową maltańskiej imprezy w swojej komórce.


- Woody Allen? – Malwina rzuciła nazwisko ulubionego reżysera.


- Prawie. Zoran Mrvić!


- Ten Mrvić? (…)


- (…) robi świetne filmy. A na dodatek właśnie zbiera ekipę do nowej produkcji. - Dominika wyraźnie się rozochociła.


- Skąd wiesz?


- Piszą tak na stronie festiwalu. – Dominika podstawiła koleżance komórkę pod oczy.


- No to musimy go dorwać! – zakrzyknęła Malwina.


- Ech, ... zobaczę co da się zrobić. – Miśka poczuła, że wszystko w jej rękach. A bardzo lubiła grać pierwsze skrzypce.


- Wiesz, że zawsze w ciebie wierzyłam. – Malwina spojrzała na nią z nadzieją. – Właściwie zaczynam pakować już walizkę. I wiecie co...? Mam jeszcze jedną propozycję.


- Dawaj!


- Umówmy się, że działamy razem, wspieramy się, żebyśmy wszystkie zagrały w tym filmie. Dobra?


- Jasne! – podchwyciła Klaudia.


Wiedziała dobrze, że pomimo talentu, ze swoją mało kobiecą urodą i nie do końca świetnym angielskim, bez pomocy przyjaciółek niewiele zdziała.


- Ale... jeśli miałoby się udać tylko jednej z nas.... – Malwina zawiesiła głos.


- To wszystkie będziemy ją wspierać – dokończyła Klaudia z zapałem.


- I przyznamy jej tytuł Królowej Gwiazd – dorzuciła Dominika.


- Świetny pomysł! – Ucieszyła się Malwina, tak że jej loki podskoczyły jak sprężynki.


Szybko jednak okazuje się, że taka solidarność wcale nie jest łatwa. Każda z dziewczyn próbuje na swój sposób oczarować reżysera oraz jego brata, by zdobyć upragnioną rolę. Między przyjaciółkami rodzi się zawiść, która powoduje coraz częstsze nieporozumienia. Kiedy charyzmatyczny Mrvić zabierze je na wycieczkę do Valletty i da im do wykonania zadanie, które ma zdecydować o obsadzeniu jednej z nich w filmie, zacznie się bezpardonowa rywalizacja.


Już po chwili w dłoniach każdej z dziewcząt znalazła się zadrukowana czarnym tuszem kartka zatytułowana „Po skarb!”. Polki ze zdziwieniem prześledziły je wzrokiem.


  1. Miejsce działania: Valletta
  2. Obszar: Pałac Wielkiego Mistrza, katedra Świętego Jana, Wyższe

Ogrody Barrakka, pałac Casa Rocca Piccola, Biblioteka Narodowa Malty, nabrzeże Valletty (Valletta Waterfront). Plan miasta w załączeniu.


  1. Twój cel: zdobądź skarb-przedmiot, który rozpali Twoją wyobraźnię i da ci inspirację do stworzenia postaci Ellie.
  2. Przedmiot musi być związany z historią któregoś z dawnych zakonów, np. Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana z Jerozolimy, z Rodos i z Malty, czyli zakonu maltańskiego (joannitów), Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona (templariuszy), Rycerskiego i Szpitalniczego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy (lazarytów)...
  3. Przedmiot ten musi być ostemplowany pieczęcią zakonu potwierdzającą jego autentyczność.
  4. Zanim zaczniesz poszukiwania, dowiedz się więcej o zakonach z załączonej broszury lub internetu.
  5. Jeśli wrócisz z niczym–odpadasz. Jeśli twój skarb będzie mniej wartościowy od zdobyczy innych uczestniczek castingu, też odpadasz.
  6. Na poszukiwania masz maksymalnie pięć godzin, ale zegar tyka. Ta z Was, która przyniesie skarb jako pierwsza, otrzyma dodatkowe punkty.
  7. Działaj sama. Nie daj się wyprzedzić innym.
  8. Wszelkie chwyty dozwolone.

Powodzenia!
Zoran Mrvić


Podążając śladem dawnych zakonów dziewczyny wplątują się w rozgrywkę, której nie rozumieją. Gra toczy się bowiem pomiędzy braćmi Mrviciami a niebezpiecznym baronem Von Fridrichem, który chce pokrzyżować plany Serbom. Ci ostatni mają własną misję do wykonania i nie cofną się przed wykorzystaniem Drużyny Gwiazd do swoich celów.


Czy pojawienie się wspólnego wroga, który zagrozi jednej z przyjaciółek sprawi, że dziewczyny przypomną sobie o zasadzie: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”?


Porywająca powieść Agnieszki Walczak-Chojeckiej to wybuchowa mieszanka opowieści o wartościach życiowych i prawdziwie sensacyjnej fabuły. Przyjaźń, intrygi i pradawne tajemnice, Zakon Dam Wielkiej Księgi i ciemne interesy… Książka aż kipi od zaskakujących zwrotów akcji. A wszystko to na tle przepięknych pejzaży słonecznej Malty.


Bestsellerowa autorka Krystyna Mirek tak napisała o „Królowej Gwiazd”:


„Historii o przyjaźni napisano wiele, ale ta jest wyjątkowa. Barwne filmowe środowisko, wyraziste charaktery. Świetna rozrywka, która pobudza do refleksji. Polecam serdecznie!


 

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381179805
ISBN 978-83-811798-0-5
Gatunek Literatura obyczajowa
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 352
Autor Agnieszka Walczak-Chojecka
Data wydania 17 paź 2018