Joga. Magazyn Dobrej Energii 09/2019

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

    W rodzinnym domu mama trzymała je w walizkach: kurtki, czapki, puchowe kołdry na chłodne pory roku. W okolicach października przekładała je do szaf i na łóżka, w ich miejsce pakowała do walizki letnie rzeczy i na pawlacz (taki element architektury wnętrz zeszłej epoki). Albo do tapczanu (taki mebel trochę już niemodny). Było w tym rytuale coś fajnego (bo coś się zaczynało) i niefajnego (bo coś się skończyło). Tak jest z każdą zmianą. Nie tylko tą spodziewaną, związaną z nową porą roku, ale i niespodziewaną, jak rozpad związku, choroba, utrata pracy, śmierć przyjaciela. Zmiany czasem są wręcz szokujące, wyprowadzają z równowagi, ale potem zwykle udaje nam się balans odzyskać i nawet ucieszyć zmianą.
   Ten numer magazynu JOGA cały jest o zmianach. Temat numeru to równowaga. Jak ją łapać na macie, ale też w życiu. Z naszą okładkową Martą Kucińską rozmawiamy o zmianach, jakim ulega nasze ciało. Starzeje się, ale też staje się piękniejsze, na przykład dzięki dobrej diecie i jodze twarzy. Zmiany związane z chorobą jak co miesiąc opisuje Daria Dziewięcka w cyklu „Pozycja raka”. Ta joginka i dziennikarka pewnego dnia dowiedziała się, że ma czwarte stadium nowotworu jajnika. To było rok temu. Choroba przyniosła zmiany w jej życiu, ale wcale nie pogrążyła jej w smutku. Daria wróciła do praktyki, odrastają jej włosy po chemioterapii i w tym roku zaczęła studia podyplomowe. Ponieważ zbliża się listopad, jest też tekst o tym, o czym zwykle myślimy w listopadzie: o śmierci. I bliskich, którzy odeszli w nicość, do nieba czy w inne wcielenie, nie wiemy do końca. Wiemy, że nas zostawili. Wszystkim, którzy tęsknią lub czują, że niedługo będą tęsknić, polecam tekst Izy Klementowskiej „Jak pożegnać przyjaciela”.
   Polecam też asany na jesień, jedzenie, które poprawia samopoczucie o tej porze roku, oraz rady, jak teraz dbać o zdrowie, nastrój i urodę. Pewnie z nich skorzystam, jeśli będę pamiętała, bo u mnie też nowy sezon i też zmiany. W październiku ukazała się moja druga książka „10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu”. W październiku biorę ślub. I z tej okazji życzę Ci... miłego pakowania walizek. Spakuj to, co już ci się nie przyda – przynamniej o tej porze roku. Rozpakuj to, czego na tym etapie życia potrzebujesz.

Agnieszka Passendorfer
Redaktor naczelna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 17 paź 2019
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja cyfrowa
Spis treści Pobierz