Joga. Magazyn Dobrej Energii 08/2019

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Fokus na eko
– To jest jedyne, na czym mogę się skupić wieczorem – tłumaczyła mi koleżanka, kiedy zauważyłam na jej stoliku przy kanapie stos czasopism, po które większość z nas wstydziłaby się sięgnąć w saloniku prasowym. Chodzi o te magazyny, w których jest dużo zdjęć i mało liter, a te litery nie składają się w treść, która nakarmiłaby umysł przeciętnie inteligentnego jogina. I dużo w nich reklam produktów nikomu do niczego niepotrzebnych. Zrozumiałam, o co jej chodzi. Były i w moim życiu takie momenty, kiedy nie potrafiłam skupić się na żadnej książce, gazecie, filmie. Koncentracji wystarczało mi do obejrzenia reklamy, ale już na 17-minutowy odcinek najbardziej banalnego lub, przeciwnie, wciągającego serialu już nie. A te chwile, w których zdarza mi się poczuć flow nad książką, blogiem, spektaklem, należą do najszczęśliwszych w moim życiu i są znakiem, że wszystko w nim układa się harmonijnie.
Koncentracja jest ważna, bo pozwala nam skupić się na tym, co ważne. I dlatego, że jest papierkiem lakmusowym naszego stanu psychicznego. Jeśli jest – jest dobrze. Dlatego tak ważne jest, by była. Wielu naukowców ostatnio udowodniło to, co guru Patandżali wiedział w V w. n.e. – że joga pomaga opanować poruszenia umysłu. Wspiera koncentrację. Właśnie o tym jest nasz temat numeru. I – w pewnym sensie – każdy artykuł w JODZE, bo każdy jest o jodze albo o rzeczach z nią związanych. Szczególnie polecam wywiad z Dorotą Kobos, nauczycielką znaną przede wszystkim z akcji Joga w Łazienkach. Mówi nam, za co kocha jogę wg Iyengara. I zaprasza do zestawu asan na więcej luzu w barkach. O zaletach praktyki mówią też nauczyciele z Katowic w artykule „Czy ashtanga ma sens”. Jak joga pomaga w życiu, pisze też nasza Joginka z dzieckiem, Ania Chomczyk, oraz jogowy tata (ale innego dziecka ;-), Piotr Bielski.
Jak już ci się znudzą artykuły o jodze, przeczytaj t te, które mówią o byciu eko. W tym numerze jest ich szczególnie dużo, bo to ważny temat. I dla zdrowia, i dla dobrego samopoczucia: twojego, twojej rodziny i przyjaciół, i Puszczy Amazońskiej, która też w pewnym sensie jest twoja. Więc na tym dobrym samopoczuciu wszystkich i wszystkiego… skoncentrujmy się.

Agnieszka Passendorfer,

Redaktor naczelna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 16 maj 2019
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja drukowana
Spis treści Pobierz