Joga. Magazyn Dobrej Energii 07/2019

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Witaj, szkoło
Kiedyś każdy nowy wrzesień dodawał mi energii. Nie żałowałam, że kończąsię wakacje. Każdego września – przez dwanaście lat – cieszyłam się, że idędo szkoły. Byłam ciekawa nowych przedmiotów, nauczycieli, koleżanek.
Okładałam zeszyty i książki (kto żył w tamtych czasach, wie, że nie chodzio stosowanie przemocy). Wrzesień niósł obietnicę, że tym razem szkołabędzie ciekawa, a nie frustrująca, nudna bądź niezrozumiała. Niestety, szybkostawała się frustrująca, nudna i niezrozumiała. Myślałam, że na studiachbędzie inaczej, więc potem czekałam na październiki. A potem… poszłamdo szkoły jogi. W maju. I to była niezła szkoła. Ta szkoła jogi. Czasemfrustrująca, nudna i niezrozumiała, ale generalnie OK. Potem zmieniłamją na inną, i na jeszcze inną. Po latach znalazłam tę jedyną i jestem gotowachodzić do niej do końca życia, bo szkoła jogi to szkoła na lata. Zawszeznajdzie się coś, czego może cię nauczyć. Ludzie często mnie pytają, jakwybrać dobrą szkołę jogi. Mówię, że to proste. Trzeba pójść do takiej, którejlokalizacja, cennik i plan zajęć ci pasuje, zostać na kilku zajęciach, a jak sięnie spodoba – spróbować w następnej. Złych szkół jogi praktycznie nie ma,bo uczniowie szybko ją weryfikują i przestają do niej chodzić. Natomiastdobrych szkół jogi jest sporo. Różnią się atmosferą i chemią, którą poczujeszz nauczycielem lub nie. Ja znalazłam swoją po latach, ale każda lekcja w innejteż mnie czegoś nauczyła. Więc… szukaj. Nie patrz specjalnie na reklamy,dyplomy, opinie w internecie. Nie są wiarygodne. Joga to praca z ciałem,zaprowadź więc swoje ciało na jogę i sprawdź, jak się czuje.
W tym numerze Jogi, piszemy dużo o szkołach (str. 12), ale nie mówimy,jak wybrać. Mówimy raczej, żeby wybrać. Szkołę i nauczyciela, a nie zdawaćsię za każdym razem na appkę, DVD i kawałek podłogi w mieszkaniu (choćczasem można). Mam nadzieję, że w wybranej przez ciebie szkole i ze swoimnauczycielem czujesz się dobrze (albo będziesz). I z zostaniesz z jogą na długo,tak jak bohaterowie naszego tekstu Joga 50+ (str. 22). Że nie urośnie ci odtego ego (str. 42), nie wzrośnie poziom cukru we krwi (str. 68) ani kortyzolu
(str. 38). Że będziesz zdrowo się odżywiać (str. 74), recytować jogasutry(str. 52) i cieszyć dobrym życiem w rytmie slow (str. 90).

Szczęśliwego nowego roku. Szkolnego.

Agnieszka Passendorfer

Redaktor naczelna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 14 sie 2019
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja cyfrowa
Spis treści Pobierz