Joga. Magazyn Dobrej Energii 06/2018

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Oddychaj!
Pamiętasz, żeby to robić? Ja nie zawsze. Choć praktykuję jogę już milion lat (czyli ponad 20), i tak zdarzają mi się momenty, gdy nauczyciel musi mi przypominać o oddychaniu. Wdech, wydech. Niby nic skomplikowanego, a jednak... Dlatego polecam tekst Marka Łaskawca „Oddech w praktyce” (str. 18). W ramach przypomnienia. Ja zamierzam go czytać sobie przynajmniej raz w miesiącu ;-). Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, jak na twój umysł, ciało, nastrój działa oddychanie, proponuję też wywiad Marty Surunowicz z psycholog i trenerką oddechu Dominiką Zapotoczną (str. 54).
Potem już nie zostaje ci nic innego, jak oddychać. Spokojnie. Swobodnie. Na macie i poza matą. W każdej sytuacji. Nawet, gdy się zezłościsz (pisze o tym Kasia Bem w „Jodze na złość” na str. 28). Nawet, gdy się przestraszysz lub zrobi ci się smutno (o ajurwedyjskich sposobach na trawienie emocji polecam tekst Anetty Konstantowskiej na str. 76). I wtedy, gdy zabraknie ci tchu, bo mimo mody na slow life, ty żyjesz fast (piszę o tym na str. 82). Swoją drogą, to dziwne, że tak naturalna rzecz, jak nabieranie i wypuszczanie powietrza staje się w niektórych momentach życia tak trudna. Tak, jakby cywilizacja oddzieliła nas od naszych podstawowych instynktów i mądrości. Podobnie zresztą jest z jedzeniem. Na pozór wydaje się proste i łatwe. Nasze ciało, gdy wyczerpią mu się pokłady energii, sygnalizuje to głodem. Wystarczy go wysłuchać, głód zaspokoić i... już. Zwierzęta wiedzą jak to robić bez wizyty u dietetyka, a my czasem mamy wątpliwości. Gluten jest OK? A mrożonki? I biały cukier? I kawa rozpuszczalna? Monika Wróbel-Harmas postanowiła oddzielić fakty od mitów z pomocą dr. Jacka Postupolskiego z Narodowego Instytutu Zdrowia (przeczytaj j jej wywiad na str. 58).
A gwiazda naszej okładki weszła w temat jeszcze głębiej. Piękna, mądra, charyzmatyczna Orina Krajewska, fanka holistycznego podejścia do zdrowia, od dawna stara się słuchać swojego ciała. Trochę mi o tym opowiedziała w wywiadzie (str. 12). A trochę też o czymś innym...

Agnieszka Passendorf
Redaktor Naczelna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 18 paź 2018
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja drukowana
Spis treści Pobierz