Joga. Magazyn Dobrej Energii 04/2018

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Om, Om, Om!

Pierwszy raz śpiewałam mantry dawno, dawno temu. Miałam wtedy 19 lat i za sprawą pewnego chłopaka znalazłam się w ośrodku buddyzmu zen w Warszawie. Chłopak wręczył mi książeczkę z tekstami w sanskrycie i pali i było jasne, że miałam śpiewać razem ze wszystkimi. Czy też „intonować” razem ze wszystkimi – bo mantry się intonuje, tak jak jogę praktykuje, a nie ćwiczy czy trenuje. No więc intonowałam, nie rozumiejąc ani słowa. Gdy teksty zostały mi przetłumaczone – nadal ich nie rozumiałam. Nie rozumiałam też, dlaczego mam je śpiewać, czy też, niech będzie, intonować.
Dzisiaj, szczerze mówiąc, nadal nie do końca rozumiem, choć towarzyszą mi co rano, podczas praktyki jogi. Nie rozumiem, ale lubię. Daję się ponieść wibracjom, energii grupy, tradycji. Żeby jednak zapokoić wreszcie ciekawość, dopieścić moje intelektualne „ja” i raz na zawsze ułożyć sobie w głowie temat mantr, poprosiłam o tekst Marka Łaskawca. Chcesz przeczytać, co napisał o intonowaniu dziwnych sylab w martwych językach? Zajrzyj na stronę 38. – gorąco zachęcam.
Zachęcam również do przeczytania tekstu o kadzidłach. We wspomnianym już ośrodku zen także je palono i wtedy też zastanawiałam się, dlaczego. Ewa Ługowska w tekście na stronie 90., wyjaśnia, dlaczego okadza się albo odymia świątynie, mieszkania, ale także salę do jogi. Oczywście nie trzeba tego robić. To tylko tradycja. A może aż tradycja?
O tym między innymi rozmawia Magda Chmielewska z Przemkiem Nadolnym i z Radkiem Rychlikiem, doświadczonymi nauczycielami. Czy sam fakt, że joga ma tak długą tradycję, wystarcza, żeby jej zaufać? A może należy pratykę dostosować do potrzeb i ograniczeń współczesnego człowieka? Do swoich potrzeb i ograniczeń? Zajrzyj na stronę 16.
A potem jeszcze na stronę 66. (przepisy na szparagi) i na 86. (jak przeżyć dobry dzień z ajurwedą) i 92. (jak nauczyć rodzinę minimalizmu). A najlepiej przeczytaj całą Jogę :-). A potem jeszcze wpisz w komputerze adres MagazynJoga.pl. Czeka tam na ciebie niespodzianka!

Agnieszka Passendorf Redaktor Naczelna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 18 cze 2018
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja drukowana
Spis treści Pobierz