Joga. Magazyn Dobrej Energii 03/2020

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Joga z klasą

Jak wiecie, jestem też nauczycielką jogi. panią od jogi, jak sama siebie nazywam. Albo panią od wuefu, jak nazywają mnie ci, którzy uważają, że joga to tylko ćwiczenia fizyczne. Nie obrażam się. Zwłaszcza, że czasami rzeczywiście czuję się jak pani w klasie. uczniowie w rzędach, w rzędach mat. Niektórzy znudzeni, przyszli tylko odbębnić swoje asany – z poczucia obowiązku, bo wiedzą, że to dla nich dobre, bo wiedzą, że będą żałować, jeśli wybiorą kanapę i netflix. Są też ci, którzy przyszli z ciekawości – pierwszy raz na jogę, do mnie lub do szkoły. Ci, którzy przyszli dla towarzystwa – z koleżanką, dziewczyną, mamą. I wreszcie... prymusi. Albo prymusi in spe. Szukają asany idealnej. Frustrują się, gdy nie mogą ustać na jednej nodze, chcą koniecznie stanąć na głowie. Szukają mojej uwagi i wzroku. Korekta ich jednocześnie cieszy i obraża – przecież są prymusami. Albo zaraz nimi zostaną. a po zajęciach – czasem podchodzą do mnie i robią to, co w angielskim języku nazywa się tak ładnie „fishing for complements”, łowią komplementy, pytają, jak im poszło, proszą o dodatkową pracę domową lub dodatkowe wyjaśnienia. Lubię ich wszystkich, choć może ich podejście do jogi jest kontrowersyjne. Joga to nie lekcja ani egzamin. Jednak nie szkodzi, z jakim podejściem przychodzisz, dobrze, że jesteś. Joga jest dla wszystkich. Dla wszystkich, którzy przyszli. A ci, którzy nie przyszli? A ty? Nadajesz się na jogę? Przeczytaj nasz temat numeru: „czy joga jest dla ciebie?” – może ci to coś rozjaśni.
Ponieważ w najlepsze trwa karnawał (ostatki dopiero 25 lutego), a raczej mimo tego, w tym numerze jest też dużo o jedzeniu. I o niejedzeniu. Niejedzeniu niczego poza owocami. Kusi cię frutarianizm? Przeczytaj wywiad z owocowym joginem. Wolisz warzywa? Co powiesz na brukselkę? Nie bardzo? Przeczytaj przepisy na naleśniki, pankejki i placki. A najlepiej – przeczytaj całą jogę. Od deski do deski.


Agnieszka Passendorfer
Redaktor naczelna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 13 lut 2020
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja cyfrowa
Spis treści Pobierz