Joga. Magazyn Dobrej Energii 02/2019

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Podobno 1 stycznia Las Kabacki w Warszawie jest pełen biegaczy. Tłumy.
Biegając trzeba zachować czujność, żeby na nikogo nie wpaść i lepiej nie przekraczać dozwolonej prędkości, bo grozi to bolesną stłuczką. Nie wiem, czy to prawda. 1 stycznia nie biegam. Wiem natomiast, że w pierwszych dniach nowego roku przychodzą tłumy do szkół jogi. Także do tej, w której uczę i pracuję. Mata przy macie. A na każdej jakiś jogin lub joginka.
W lutym znów jest po staremu. A nawet gorzej niż po staremu. Robi się pusto. Dlaczego? W sumie nieważne. Ważne, że to bez sensu. Jasne, nie każdy musi praktykować i nie każdy regularnie, ale... wiem, co będzie wiosną. Znów tłumy. Tłumy z wyrzutami sumienia. Ze sztywnym ciałem i być może nadwagą po faworkach. Z kontuzjami po nartach i nadszarpniętym poczuciem własnej wartości, bo znów się nie udało dotrzymać postanowień noworocznych.
Myślę, że nie ma co się katować wyrzutami sumienia. Już lepiej całkiem sobie odpuścić albo... nie odpuszczać. Stawać na macie regularnie, kilka razy w tygodniu, przynajmniej na chwilę. Jak się zmotywować? Spytałam nauczycieli, co robią, gdy bardzo im się nie chce. Przeczytaj w tekście
„Chodź na jogę” (str. 14), co odpowiedzieli.
Przeczytaj też wywiad z Karoliną Krawczyk-Sharma (str. 30) o tym, ile radości może dać regularna joga, a potem z Jurkiem Jaguckim (str. 36), ile spokoju wnosi regularna medytacja. Jeśli ciągle wydaje ci się, że nie dasz rady, bo brak czasu, brak czasu, choroba, kontuzje... Z tego numeru dowiesz się, jak ćwiczyć z dzieckiem, gdy jest się tatą (str. 85) albo mamą (str. 86).
Jak ćwiczyć z ciałem wymęczonym kontuzjami po karierze w cyrku (str. 12), a jak z poważną chorobą nowotworową (str. 40). Można wszystko. Możesz wszystko. Chciałabym bardzo, żeby ten numer Jogi cię do tego przekonał. A jeśli mu się nie uda – następny w kwietniu. Już będzie wiosna.

Pozdrawiam ciepło!

Agnieszka Passendorfer
Redaktor naczelna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 16 maj 2019
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja drukowana
Spis treści Pobierz