Joga. Magazyn Dobrej Energii 01/2019

O jodze praktycznie i teoretycznie. Zestawy asan, porady, sylwetki joginów oraz teksty z filozofii i historii jogi. A oprócz tego medytacja, slowlife, zdrowa kuchnia, terapie naturalne i najlepsze sposoby na stres.
Cena:

Normalna cena: 15,99 zł 38% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

„Nie zrobię tego!” – to zdanie bardzo często słyszę na zajęciach jogi, gdy proponuję jakąś nową asanę, albo starą, ale zrobioną trochę bardziej z regułami sztuki. „Skoro tak mówisz” – mam ochotę odpowiedzieć. Ale nie odpowiadam, bo wiem, że wszyscy zrobią w końcu wszystko na jodze. Wszystko, co im potrzebne. Osoby, które praktykują regularnie, robią tak zwane postępy. Z czasem zaplatają lotos, stają na głowie, balansują na rękach. Tylko po co? Bo to fajnie wygląda na zajęciach i na Instagramie? Nie tylko. Trudne asany, tak samo jak i te łatwe, są po to, by nas rozwijać. Nie każdy musi je robić, jasne, joga to nie cyrk ani gimnastyka artystyczna, ale zachęcam do próbowania. Zachęca też Ania Chomczyk w tekście „Po co nam trudne asany” (str. 10). Może po jego przeczytaniu przekonasz się, że warto podnosić sobie poprzeczkę.
Taylor Hunt podniósł sobie dosyć mocno. Można powiedzieć, że zaczynał od zera – i psychicznie, i fizycznie. Były alkoholik i narkoman miał ciało absolutnie niejogowe i głęboką depresję. Darii Dziewięckiej opowiada o tym, co się zmieniło w jego życiu, gdy zaczął praktykować (str. 14). Przeczytałam ten wywiad z przyjemnością i będę do niego wracać za każdym razem, gdy zabraknie mi motywacji.
Będę też wracać do mudry, którą w tym numerze proponuje Patrycja Gawlińska (str. 23). Bo to moja ulubiona mudra. Mudra Ganeśa, która usuwa przeszkody utrudniające nam dojście do celu albo... rozsypuje je przed nami, gdy chce nas powstrzymać (bo złą drogą idziemy). Mam nadzieję, że w tym miesiącu usunie wszystkie przeszkody, jakie ostatnio utrudniały mi gotowanie. Od dawna żywię się jabłkami, kanapkami i batonami wegańskimi i wiem, że nie jest to dobre. Dlatego na pewno skorzystam z któregoś z przepisów Ewy Ługowskiej n na potrawę z makiem (str. 58).
Lub ugotuję sobie niepszenny makaron (str. 68). A przynajmniej zrobię sobie herbatkę z imbirem. Do tego, by w sezonie zimowym właśnie jeść dużo imbiru, zachęca między innymi nasza okładkowa joginka Ulla Wilczyńska-Kalak. A przy okazji opowiada, za co kocha jogę i jak stara się ją przekazać swoim uczniom.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
Data wydania 13 gru 2018
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Wersja cyfrowa
Spis treści Pobierz