Jestem dyrektorem mojego życia. Kurs pozytywnego myślenia 10

Beata Pawlikowska rozpoczyna ostatni, czwarty kwartał rocznego kursu pozytywnego myślenia, w którym uczy jak odmienić swoje życie na lepsze i na trwałe. W najnowszej części podpowiada jak przejąć kontrolę nad własnym życiem i zwyciężyć stare słabości.

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 224
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 31,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 17,55 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Zarządzanie to szeroka dziedzina – zarządzamy w zasadzie nieustannie, w pracy i w życiu. Organizujemy sobie czas, ustalamy najważniejsze rzeczy, którymi zajmujemy się w pierwszej kolejności i mniej ważne, które mogą zaczekać. Planujemy z dnia na dzień i w dłuższej perspektywie, czasami nawet kilkunastu lat. Beata Pawlikowska z takiej właśnie perspektywy patrzy na życie. Już w pierwszym rozdziale książki „Robię jedną rzecz z całym sercem” wyjaśnia dlaczego planowanie czasu jest ważne, tak samo jak praca bez pośpiechu i w odpowiednim skupieniu. Wyjaśnia dlaczego o wiele mniej efektywne jest robienie kilku rzeczy jednocześnie, choć często wydaje się, że jest dokładnie na odwrót. Tzw. multitasking wymusza poprawki, a sam efekt nie jest zadowalający. Czy to nie wpływa na jakość życia i podejście do samych siebie? Czy nie lepiej jest cieszyć się z dobrych efektów swojej pracy?

Autorka przekonuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a każdy człowiek, nawet w najtrudniejszej sytuacji, ma prawo decydowania o sobie. W rozdziale „Wietrzę moje serce i robię miejsce na nowe” przekonuje, że wszystko w życiu może się zdarzyć i wszystko można zmienić, naprawić i zacząć na nowo. W dalszej części „Wiem, że są rzeczy, których nie wiem” uczy bardzo ważnej lekcji zarządzania – każdy dyrektor wie, że nie nad wszystkim panuje i musi brać pod uwagę margines zdarzeń, które są nieprzewidziane.

Kiedyś żyłam w przeświadczeniu, że mam nad wszystkim władzę, a kiedy coś nie szło po mojej myśli, wpadałam w rozpacz. Inaczej mówiąc, najpierw upierałam się, że jest tak, jak nie jest, a potem czułam wielką przykrość z powodu tego, że życie udowadniało mi, że to była iluzja, a ja nie miałam racji.

Buntowałam się, tupałam nogami, płakałam, rozpaczałam, złorzeczyłam, skarżyłam się, że jestem ofiarą i że to jest niesprawiedliwe.
Ale życie i tak płynęło swoją drogą, a ja nie miałam innego wyjścia jak za nim nadążyć.
Teraz już wiem, że nie mam władzy nad wszystkim i wiem też, że tak jest dobrze.

Każdy dyrektor wie, że sprawy niedokończone, niezałatwione wcześniej czy później same się odezwą, ale czy wówczas będziemy w stanie kontrolować ich efekt? Pawlikowska gorąco radzi, by zamiast zamiatania pod dywan, przystąpić do działania. Pisze o tym, jak ważne jest prawdziwe spojrzenie na siebie i swoje problemy i zamiast zrzucania winy na innych odszukanie powodów pewnych sytuacji w sobie. Bycie dyrektorem to wbrew pozorom ciężka i odpowiedzialna praca, trzeba odpowiednio planować, przewidywać konsekwencje zdarzeń, nie poddawać się, umieć się chwalić, wreszcie kończyć rozpoczęte sprawy i nie odkładać trudnych rzeczy na później. Dlatego Beata Pawlikowska docenia ogromną rolę tzw. mniejszego dnia („Mam czasem mniejszy dzień”). To dzień, w którym każdy ma prawo mieć gorszą kondycję, brak siły do wielkich wyczynów, czy chęci do tryskania humorem.

To jest po prostu dzień na przegrupowanie myśli. Na konserwację nadajników. Na wewnętrzne wynoszenie śmieci. Na chwilę przerwy.

Kurs pozytywnego myślenia Pawlikowskiej to nauka nowego myślenia o sobie i o świecie oraz nowych i trwałych przekonań, które wyprą dotychczasowe złe nawyki. Autorka przekonuje, że tak samo jak w naszej podświadomości zapisane są pierwsze, negatywne komunikaty, tak samo możemy zaprogramować się na nowo poprzez wytrwałe, codzienne i wielokrotne powtarzanie.

Twoja podświadomość rządzi twoim sposobem myślenia, ale jednocześnie obserwuje ciebie i słucha tego, co mówisz. Jeżeli powiesz coś nowego trzy razy, to podświadomość zgodzi się z tobą albo nie, ale i tak spojrzy na to po swojemu.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381171502
ISBN 978-83-811715-0-2
Gatunek poradnik
Format oprawy 125 x 185 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 224
Autor Beata Pawlikowska
Data wydania 8 lis 2017