Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 128
Kategorie: Dla dzieci
Cena:

Normalna cena: 29,99 zł 45% TANIEJ

Special Price 16,49 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Jadwiga Przygoda, Franciszek Wszędobylski i rezolutna Pola poznawszy Polskę wyruszają w kolejną podróż. Tym razem na warsztat biorą stolice europejskich państw. Autorką przygód trójki obieżyświatów jest Ewa Martynkien, twórca scenariuszy znanych i lubianych programów dziecięcych oraz książek dla dzieci.  Zatem jeśli nie wiecie, ile metrów ma wieża Eiffla lub czy Big Ben kiedykolwiek się spóźnił - koniecznie przeczytajcie o ciekawych świata bohaterach. Może w Waszym domu też mieszka mały podróżnik?


„Jadwiga Przygoda i Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy” przeznaczony jest dla wszystkich miłośników podróży, a zwłaszcza tych, którzy swoją przygodę ze światem rozpoczynają. To idealny pretekst, aby pod płaszczykiem zabawy w nienachalny sposób przekazać dziecku wiadomości o europejskich miastach.  Wszak wiadomo, że najlepsza nauka, to taka, która „dzieje się przy okazji”


Maluchy śledząc przygody sympatycznych podróżników zdobywają wiedzę o najsłynniejszych zabytkach i miejscach Paryża, Rzymu, Lizbony, Berlina i Londynu. Starannie przygotowane ilustracje Kasi Kołodziej w połączeniu z fotografiami opisywanych punktów pomagają dzieciom zapamiętać wygląd najsłynniejszych budowli Europy. Ciekawostki opowiadane przez podróżnika Franciszka Wszędobylskiego zainteresują nie tylko milusińskich, ale również ich rodziców.


– Jutro Ricardo zapraszana nas na połów monet z fontanny di Trevi! Możemy zrobić zdjęcia.


Hura! – ucieszyła się Pola. – Będziemy bogaci!


Masz poczucie humoru! – zaśmiała się Jadwiga. – Wyobraźcie sobie, że wszystkie wyłowione z fontanny monety, a jest ich, jak zapewnił mnie Ricardo, niemało, przekazywane są na pomoc dla ubogich.


– Żartowałam przecież.


Musimy być na miejscu bardzo wcześnie rano – tłumaczyła Jadwiga. – Nim pojawią się tłumy turystów. Ricardo będzie na nas czekał o wpół do siódmej.


(…) – Doskonale! – Franciszek poderwał się z krzesła. – W drodze do hotelu opowiem wam o fontannie di Trevi. To bardzo ciekawe miejsce.


Legenda głosi, że piękna dziewczyna o mieniu Trevia odkryła źródło, z którego można było zaopatrzyć w wodę Rzym, budując w tym miejscu akwedukt, czyli specjalny kanał wodny. To właśnie od jej imienia miała pochodzić nazwa fontanny, którą wybudowano na miejscu istniejącego już wodotrysku. Spośród wielu projektów wybrano propozycję początkującego architekta, Nicola Salvi. Imponująca fontanna di Trevi stanęła na ścianie Pałacu Poli, a jego właściciel graf von Poli wcale nie był zachwycony pomysłem. Złożył nawet protest w tej sprawie, który na szczęście odrzucono. Tematem przedstawionej na fontannie sceny są niebezpieczne siły natury. Wśród nich znajdują się bóg mórz Okeanos, morskie konie, pół ludzie, pół ryby oraz posągi symbolizujące cztery pory roku. Miliony turystów odwiedzają fontannę di Trevi, by wrzucić do niej monetę. Podobno wtedy na pewno wróci się do Rzymu.


Każdy z pięciu rozdziałów opowiada o innej stolicy. Bohaterowie rozwiązując zagadki detektywistyczne przemierzają słynne europejskie zakątki i przeżywają mnóstwo ciekawych przygód. Każda część zakończona jest zadaniami, które pozwalają usystematyzować wiedzę o danym mieście i kraju. Liczne zdjęcia ukazują miejsca, które warto odwiedzić w opisywanym kraju.


 Książeczka z pewnością rozbudzi podróżniczą żyłkę u Twojego dziecka – być może zapragniecie odwiedzić miejsca, po których podróżują Jadwiga, Franciszek i Pola? Wówczas Twoja pociecha będzie miała okazję dopisać własne przygody w „Pamiętniku z podróży”, który wpleciony w książkę czeka na Wasze niesamowite wrażenia.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381173148
ISBN 978-83-811731-4-8
Gatunek literatura dziecięca
Format oprawy 205 x 260 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 128
Autor Ewa Martynkien
Data wydania 1 sie 2018