Inni mają lepiej

Życie nie zawsze układa się tak, jak byśmy chcieli. Bywa skomplikowane, zwłaszcza gdy wyobraźnia zaczyna pracować na naszą niekorzyść, malując czarne wizje przyszłości.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edipresse
Rok wydania: 2019
Kategorie: Obyczajowe

* wymagane pola

Cena:

Normalna cena: 33,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 22,04 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

 Życie nie zawsze układa się tak, jak byśmy chcieli. Bywa skomplikowane, zwłaszcza gdy wyobraźnia zaczyna pracować na naszą niekorzyść, malując czarne wizje przyszłości. Historia Zuzy, Natalii i Jagody to opowieść o tym, jak bardzo możemy się mylić w ocenie życia innych ludzi i swoich problemów. A także o miłości, ukrytych pragnieniach, drugich szansach i kobiecej przyjaźni, która daje siłę, by uwierzyć, że szczęście może być wyborem, nie przypadkiem.


Zuza ma trzydzieści lat. Ostatni raz czuła czyjeś dłonie na piersiach sześć lat temu. Wtedy również zaszła w ciążę. Potem wszystko gwałtownie się skończyło. Żyje w nieustannym biegu, pracując, wychowując samotnie córeczkę i opiekując się chorym ojcem. I daje radę – choć nie jest jej lekko – tylko nocami powraca do niej ukryta głęboko na dnie serca tęsknota i lęk. Jest przekonana, że jej przyjaciółki radzą sobie lepiej…


Jagoda ma wszystko, o czym marzą kobiety. Szczęśliwy dom, męża, z którym łączy ją prawdziwa bliskość, wspaniałych synów i pracę, która daje satysfakcję i zapewnia wolność. Jest trenerką rozwoju osobistego. Piękna, błyskotliwa i miła – nieco onieśmiela, a zarazem przyciąga jak magnes. Niewiele osób wie, że ma za sobą przeszłość, która może położyć się cieniem na jej życiu.

 

Natalia czuje, że jej małżeństwo zmieniło się w pusty układ. Jej przystojny mąż wydaje się coraz bardziej obcy. Nie mają już dla siebie czasu. Wyobraźnia podsuwa jej kolejne dowody na to, że miłość się skończyła, a mąż ją zostawi, jak zostawił pierwszą żonę, która niestety stale jest obecna w ich życiu. Strach, który na dobre zadomowił się w jej ciele, odbiera jej radość z życia. Podziwia Zuzę i Jagodę – ich sytuacja wydaje się o wiele lepsza. Wyglądają na szczęśliwe.

 


Okazuje się, że pozory mogą mylić. Zuza martwi się o córkę, przyszłość i pieniądze. Do tego kilka razy kątem oka dostrzegła znajomą sylwetkę mężczyzny, którego kiedyś kochała i który zostawił ją, gdy urodziła Marysię… Natalia nie wie, jak porozumieć się z mężem. Do tego jego syn z pierwszego małżeństwa ma kłopoty i chce z nimi zamieszkać, a jego matka budzi w niej zarówno gniew, jak i współczucie. Jagoda ze swoim optymizmem i radością zdaje się żyć w oderwaniu od codzienności, która im przypadła w udziale.

Czy Zuza ma szansę na szczęśliwe życie we dwoje? Czy Natalia znajdzie w sobie siłę, by walczyć o związek? I czy sytuacja Jagody rzeczywiście jest tak idealna, jak wygląda?


Życie Zuzy, Natalii i Jagody nabiera tempa w momencie, gdy przyjaciółki – za namową tej ostatniej – decydują się na wspólny weekendowy wyjazd. Wszystkie wątki splotą się, a niespodziewane wydarzenia, które staną się udziałem bohaterek, sprawią, że wszystko się zmieni. Od nich będzie zależało, czy na lepsze.

Inni mają lepiej to propozycja dla tych, którym wydaje się, że życie sąsiadów, znajomych, wszystkich bliskich i dalekich „innych” jest bardziej kolorowe i dla tych, którzy potrzebują zachęty, by ruszyć z miejsca.


Krystyna Mirek z charakterystyczną lekkością i wrażliwością tworzy fabułę z jednej strony wciągającą i emocjonującą, a z drugiej ukazującą złożoność ludzkich relacji i emocji. Bez patosu, i zbędnej emfazy szkicuje losy, charaktery i myśli swoich bohaterów, w których wiele czytelniczek może odnaleźć fragmenty własnych historii. Przyjrzeć się im i – być może – ulec dyskretnemu przesłaniu książki, by nie ulegać lękom i iluzjom i walczyć o to, co jest dla nas ważne.

Informacje o produkcie

EAN 9788381774628
Gatunek literatura obyczajowa
Dostępność 24h
Autor Krystyna Mirek
O autorze Krystyna Mirek – pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci (trzech dorastających córek i jednego małego synka). Napisała ponad dwadzieścia powieści obyczajowych. Jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Porusza w nich współczesne problemy, ale każda z nich niesie pozytywne przesłanie, by walczyć o miłość, rodzinę i marzenia.
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Data wydania 20 maj 2020