Kurs pozytywnego myślenia. Idę moją własną drogą

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 200
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 31,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 17,55 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Beata Pawlikowska od 11 miesięcy prowadzi swój autorski „Kurs pozytywnego myślenia”. Może się do niego zgłosić każdy, bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Bazując na radach słynnej blondynki uczy się jak trenować podświadomość i zmienić swoje życie na lepsze i na dobre. W jedenastej – przedostatniej – części kursu zatytułowanej „Idę moją własną drogą” Pawlikowska podpowiada jak ufać sobie i nie dać się zwieść na manowce (Edipresse Książki, 7 grudnia).


Co zrobić by iść swoją własną drogą? Po pierwsze należy wyzwolić się z problemów, czyli świadomie decydować o tym, czy chce się wiecznie czymś martwić. Po drugie warto rozejrzeć się i dostrzec ile pięknych rzeczy jest dookoła – to pomaga wyjść ze skorupy negatywnych myśli. Dalej Pawlikowska zwraca uwagę, że to co kochamy otaczamy największą troską i opieką – tak powinniśmy traktować siebie i własne ciało, dostarczając mu zdrowego pożywienia, nie zaś tanich zapychaczy. Ważne jest też, by świadomie wybierać to, czemu poświęca się w danej chwili uwagę.


Beata Pawlikowska wie, że praca nad podświadomością to najtrudniejsze zadanie w jej kursie, dlatego w jedenastej części szczególnie zwraca uwagę na szczerość i uczciwość w wykonywaniu ćwiczeń.


Ćwiczę uczciwie mój nowy sposób myślenia. Codziennie rano znajduję czas na to, żeby spokojnie i w skupieniu przeczytać jeden tekst, zrozumieć o czym jest, zapisać jego sens własnymi słowami i podjąć w duszy zobowiązanie o zrealizowaniu go w ciągu nadchodzącego dnia.
Uczciwie, konsekwentnie i wytrwale. Nawet kiedy mi się nie chce. (…) Nie pytam siebie o to czy mam na to ochotę. Po prostu ROBIĘ TO.


W „Kursie pozytywnego myślenia” niezwykle ważna jest akceptacja siebie ze wszystkimi słabościami i mocnymi stronami. Pozorna wada może okazać się idealną cechą potrzebną do rozwiązania danej sytuacji. Życie przynosi różne wyzwania, według Pawlikowskiej każdy dostał dokładnie taki zbiór cech, jaki jest mu w życiu potrzebny.  Karanie się za błędy nie wzmocni charakteru. Wprost przeciwnie może wepchnąć w destrukcyjną samokrytykę. Pawlikowska dotyka problemu pustki, która bierze się z podświadomego strachu, i strachu, który z kolei może być efektem braku miłości. Tę miłość według autorki można i trzeba znaleźć w sobie samym. Wszystko zaczyna się od pozytywnej miłości i troski względem samego siebie.


W tej części kursu Beata Pawlikowska proponuje też sześć pytań, które należy postawić sobie w drodze ku pozytywnemu  myśleniu, między innymi pytanie: czego chcę?


Wydaje ci się, że nie wiesz czego chcesz, bo twoje myśli są w stanie wiecznego chaosu i ciągle gonią za czymś innym. (…) Czujesz, że chcesz zmienić swoje życie, więc rozglądasz się dookoła i szukasz pomysłu dla siebie. Ale to znów będzie tylko pozór. Bo to, co naprawdę chcesz zmienić i to, od czego naprawdę chcesz zacząć, jest W TOBIE. (…)  A dokładniej mówiąc: jest w tym, co zostało w tobie dawno zapisane i co zatrzymuje cię w życiu zamiast ci pomagać, wspierać i rozwijać.(…) Jeśli czujesz się zagubiona, jeśli nie wiesz co zrobić ze swoim życiem, jeżeli masz wrażenie, że wszystko idzie nie tak, to jest właśnie najbardziej wyraźny znak, że twoja podświadomość kieruje się nieaktualnymi, negatywnymi wnioskami, które zapisała bardzo dawno temu.


„Kurs pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej to kurs nowego sposobu myślenia o sobie i o świecie. Autorka co miesiąc oddaje w ręce czytelników nową książkę z radami i nowymi ćwiczeniami. W kursie może wziąć udział każdy, kto potrzebuje w swoim życiu zmiany, czuje że jego życie poszło w złym kierunku, kto ma dość dotychczasowego stanu rzeczy. Każdy niezadowolony, rozczarowany, smutny, z niską samooceną, nie wierzący w siebie, zmęczony – może zmienić swoje życie tu i teraz.


Główną ideą kursu Beaty Pawlikowskiej jest trenowanie własnej podświadomości, która wierzy w stare przyzwyczajenia, które z czasem utrwalają się i napędzają pułapkę nawykowego myślenia. Jej metody służą wyrobieniu nowych nawyków, które nie dość że będą łatwe do zapamiętania, to dodatkowo po jakimś czasie stosowania staną się automatyczne.


Trzeba nauczyć podświadomość nowych, pozytywnych przekonań. Jak to zrobić?
Tak samo jak zostały w niej zapisane pierwsze, negatywne i destrukcyjne komunikaty, czyli poprzez WYTRWAŁE, CODZIENNE, WIELOKROTNE POWTARZANIE NOWYCH PRZEKONAŃ.
Twoja podświadomość rządzi twoim sposobem myślenia, ale jednocześnie obserwuje ciebie i słucha tego, co mówisz. Jeżeli powiesz coś nowego trzy razy, to podświadomość zgodzi się z tobą albo nie, ale i tak spojrzy na to po swojemu.


Ponieważ praca nad sobą jest dużym wyzwaniem, Pawlikowska maksymalnie uprościła metody kursowe. Zasady są proste i łatwe do zapamiętania: trzeba przeczytać jeden tekst dziennie i zapisać swoje wnioski; zrobić to codziennie bez wyjątku, niezależnie od tego co podpowiada chęć lub niechęć; podjąć zobowiązanie, robienia tego przez miesiąc, a po miesiącu zastanowienie się nad kontynuacją.


Do tej pory w serii „Kurs pozytywnego myślenia” ukazało się 10 tomów: „Moja wewnętrzna moc”, „Wierzę w szczęście”, „Świat mi mówi: Kocham cię!”, „Moje Wewnętrzne Ja”, „Wszystko będzie najlepiej”, „Sięgam po odwagę”, „Wszystko mogę zacząć od nowa”, „Działam efektywnie”, „Żyję tu i teraz” oraz „Idę moją własną drogą”. Autorka pracuje nad ostatnią już częścią: „Jestem pozytywnym wojownikiem”. Każda z części stanowi oddzielny zestaw szkoleniowy i jest całością samą w sobie. Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” ukazał się 1 lutego (Edipresse Książki). Kolejne części ukazują się co miesiąc. 


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381171540
ISBN 978-83-811715-4-0
Gatunek poradnik
Format oprawy 125 x 185 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 200
Autor Beata Pawlikowska
Data wydania 7 gru 2017