Hashimoto. Twoje cztery pory roku

Choroba może być szansą na zmianę życia na lepsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edipresse
Rok wydania: 2020
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 25,94 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

 Tradycyjna medycyna nie zna odpowiedzi na pytanie o przyczyny choroby Hashimoto – wiadomo, że zanieczyszczone środowisko, chemia domowa, konserwanty, kosmetyki, stres, za szybkie tempo życia… – ale co konkretnie spowodowało, że zachorowałam JA? Na to pytanie każdy musi znaleźć odpowiedź sam – mówi Beata Abramczyk, dietetyczka i dietoterapeutka, która od 2012 roku pomaga kobietom, które cierpią na tę chorobę odnaleźć równowagę i powrócić do zdrowia.

Jej nowa książka Hashimoto. Twoje cztery pory roku to przepis na zdrowie – skarbnica wiedzy dla osób, które decydują się na podjęcie walki o siebie.

Tym razem autorka nie skupia się na chorobie (o niej pisała więcej w poprzedniej książce Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie), tylko na tym, jak dzięki niej – krok po kroku i zgodnie z rytmem pór roku – można zmienić swoje życie na lepsze i przede wszystkim zdrowe. W książce umieściła wskazówki dotyczące odżywiania, ruchu, relaksacji niezbędnych do utrzymania ciała i ducha w dobrej formie oraz wzmacniania odporności organizmu, a także harmonogram badań niezbędnych do monitorowania przebiegu choroby. A jako że na Hashimoto częściej chorują kobiety, autorka do nich kieruje swoją opowieść.


Hashimoto to choroba autoimmunologiczna tarczycy, która w początkowej fazie może objawiać się między innymi przewlekłym zmęczeniem, problemami ze skórą, włosami, bólami mięśniowymi, sennością, obniżeniem nastroju i przybraniem na wadze. Nieleczona prowadzić może do poważnych schorzeń układu krwionośnego, zaburzeń gospodarki hormonalnej oraz depresji. Przyjętymi obecnie metodami leczenia (a właściwie hamowania postępowania) tej choroby jest farmakologia oraz zabiegi chirurgiczne polegające na usunięciu tarczycy. Czy to rzeczywiście jedyna droga?

Autorka zapewnia, że nie. Podkreśla, że jak każde przewlekłe schorzenie Hashimoto oznacza konieczność zatrzymania się, przyjrzenia się sobie od nowa i wprowadzenia w życiu fundamentalnych zmian. Jak wiele mogą znaczyć one dla osoby, która choruje? Bardzo dużo.

Historia Beaty Abramczyk, u której zdiagnozowano chorobę w 2012 roku, udowadnia, że właściwa dieta i suplementacja, ruch i relaks, ograniczenie kontaktu ze szkodliwymi substancjami między innymi w jedzeniu i kosmetykach, a także kontakt z naturą, dbanie o relacje oraz odzyskanie kontaktu z samą sobą są kluczowe dla zdrowia. Autorka poświęciła ostanie lata na zgłębianie wiedzy z dziedziny dietetyki ogólnie pojętego wellness, teraz dzieli się z czytelniczkami doświadczeniem i wiedzą, którą nabyła, zmieniając własny tryb życia i wracając do zdrowia.

Hashimoto nie musi oznaczać jedynie tabletek i nieodwracalnych zabiegów. Uważnie wsłuchując się w siebie, podążając za swoim ciałem i potrzebami możemy naprawdę wiele zmienić i żyć w pełni – przekonuje autorka i dodaje – Równowaga w życiu to równowaga w ciele i szansa na odzyskanie zdrowia i radości z istnienia. A ciało ma wielkie możliwości samoleczenia, tylko musimy dać mu szansę.


Hashimoto. Twoje cztery pory roku to swoisty przewodnik dla tych kobiet, które są gotowe zawalczyć o siebie – swoje zdrowie, umysł i ducha, mimo choroby. Autorka prowadzi czytelniczkę przez kolejne pory roku wskazując, jak zadbać o siebie i odzyskać rytm czerpiąc z dobrodziejstw oferowanych przez naturę w każdej jej odsłonie. Książkę można zacząć czytać w dowolnym czasie.

Informacje o produkcie

EAN 9788381774871
Gatunek Zdrowie, rodzina
Dostępność 24h
Lektor Olga Paszkowska
Autor Beata Abramczyk
Długość 3h 55min
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Data wydania 23 wrz 2020