Grzesznica

Tajemnice… Kto ich nie ma?
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edipresse
Rok wydania: 2020
Kategorie: Obyczajowe

* wymagane pola

Cena:

Normalna cena: 33,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 22,04 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Czy ludzie są takimi jakimi się nam wydają? Czy można uciec przed przeszłością? Choć pytań pojawia się wiele to jedno jest pewne - w życiu nie wszystko jest oczywiste...  Taka też jest właśnie książka Doroty Wachnickiej „Grzesznica” – nieprzewidywalna. Ekscytuje i serwuje emocje do ostatnich stron. Autorka powieści fantastycznie buduje napięcie i krok po kroku rozbudza ciekawość, jak potoczą się losy Dominiki i Michała - wydawałoby się zwykłych, a jednak tak tajemniczych bohaterów. 


Czytając „Grzesznicę” poznajemy wciągającą historię dwójki ludzi, Dominiki
i Michała, których losy łączą się w jednej firmie. To spotkanie przywołuje odległe wspomnienia, które teraz mogą wszystko zmienić. Tutaj nic nie jest proste i łatwe do przewidzenia. Autorka, psycholożka z wykształcenia, wyśmienicie prowadzi nas przez troski i rozterki bohaterów, pokazując, że w życiu nie wszystko jest jednoznaczne, a to co wydaje się proste, może mieć tzw. drugie dno. Dzięki wprowadzeniu podwójnej narracji, możemy stawać się na przemian Dominiką i Michałem, postrzegając sytuację z poziomu dwójki, tak rożnych, postaci.


Dwulicowy świat luksusu, który był przeszłością Dominiki, wchodzi w konflikt z teraźniejszością, na którą zdecydowała się bohaterka.  Ziemia zaczyna palić się pod stopami Dominiki, gdy jej szef Michał zanurza się w swoich wspomnieniach – jeśli przeszłość wyjdzie na jaw kobieta może stracić wszystko...


Nagle wszystko ułożyło się w całość – Michał przypomniał sobie dzień, kiedy poznał Dominikę. Było to biznesowe, ale nieformalne spotkanie po udanej transakcji. Dominika przyszła z klientem. Nie jako jego doradczyni czy księgowa, tylko jako… prostytutka! Nie skojarzył tego wcześniej, bo bardzo się zmieniła. Ścięła długie blond włosy i przefarbowała je na jasny brąz. Imię też miała inne – wtedy klient zwracał się do niej… – Michał przez chwilę grzebał w pamięci, przywołując sceny z tamtego dnia


– …Anabel, Ana…, Agnes! Tak, miała na imię Agnes! Ożywił się i odetchnął z ulgą. Wreszcie przypomniał sobie, skąd zna tę kobietę. Poczuł do niej niechęć. Nie mógł znieść myśli, że pracuje z prostytutką. Co gorsza, ta dziwka jest świetnie wykształcona i inteligenta. To złościło go jeszcze bardziej. Jak ktoś taki może przebywać z nim w jednym biurze, pracować nad poważnymi projektami biznesowymi? Wzdrygnął się i postanowił pozbyć się Dominiki z firmy, i to jak najszybciej.


Przeszłość głównej bohaterki była początkowo niemal banalna: dzieciństwo spędzone w Warszawie, miłosne wzloty i rozczarowania nastolatki, dopasowywanie się do życia rodziców i ... marzenia o luksusie. Dzięki licznym wyjazdom i wpływowym rodziców Dominika poznała wielki świat. Jednak przeprowadzka za ocean ukazała jej rzeczywistość o jakiej nie miała pojęcia. Aby się w niej znaleźć musiała jednak wejść w grę, w której zasady opierały się na seksie, pieniądzach i tajemnicy.


Długo żyłam w nieświadomości. Wierzyłam, że źródłem bogactwa, jakim wprost ociekały moje szkolne koleżanki, jest majątek rodzinny, zamożność matki lub ojca, lub dziadków.


Fortuny przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wyobrażałam sobie, że te dziewczyny już jako niemowlęta spały w kosmicznie drogich łóżeczkach wysadzanych kryształkami Swarovskiego. Pewnego dnia odkryłam prawdę. Owszem, ich bogactwo brało się z rodzinnych majątków, ale… ich sponsorów. Wtedy pierwszy raz usłyszałam o portalach randkowych, które pomagały pięknym dziewczynom spotykać zamożnych mężczyzn. Zarejestrowałam się na jednym z takich portali. Dość szybko zaczęłam dostawać dużo ofert i chodzić na randki ze znacznie starszymi ode mnie mężczyznami. Układ wydawał się idealny. Ja szukałam kogoś, kto przybliży mnie do wymarzonego świata luksusu, będzie dobrze traktował, kogoś, z kim będę miło spędzać czas.


Dominika żyjąc w świecie spragnionych przygód mężczyzn i dziewczyn gotowych niemal na wszystko, zadawała sobie często pytanie czy spotka na swojej drodze mężczyznę, z którymi będzie chciała iść przez życie. Los dał jej piękną odpowiedź – Markusa. Wyśnionego, czułego, zabawnego, inteligentnego i bogatego mężczyznę. To dla niego postanowiła zmienić całkowicie swoje życie. Autorka jednak nie daje Dominice wytchnienia. Przecież życie nie zawsze jest łatwe, proste i przyjemne i nawet książę z bajki nie jest w stanie usunąć wszystkich trosk i przeszkód, które staną na drodze do rodzinnego szczęścia.


Jej miłość, spokój, rodzina i praca zawodowa mogą zostać zagrożone przez zdarzenia
z przeszłości. Czy stawiający na moralność i życie w wierze Michał, będzie chciał zniszczyć życie Dominice? Pytanie co uda mu się ustalić, ile dowodów zgromadzi, przecież minęło już dziesięć lat... Jednak czy Michał ma prawo oceniać Dominikę, samemu nie poddając ocenie swojej moralności? Co ukrywa ten religijny mężczyzna, ojciec czwórki dzieci? A może Dominika odkrywając jego tajemnice zdobędzie narzędzia do obrony swojego cudownego świata.


Michał nie słuchał, myślami był daleko. Na pewnej imprezie w St. Moritz. To właśnie tam zobaczył Dominikę, był absolutnie pewny. Ale tego, czy dziewczyna o imieniu Agnes, która wtedy wyszła z imprezy, rzeczywiście była prostytutką – już nie. Nie dysponował żadnymi dowodami na potwierdzenie tej tezy. Co gorsza, bał się, że również Dominika może go rozpoznać, przypomnieć sobie ich spotkanie sprzed lat i okoliczności, w jakich się odbyło. I opowiedzieć komuś, że on, człowiek o nieposzlakowanej moralności, znalazł się w takim miejscu, i to nie przypadkiem.


To wtedy Michał dowiedział się o ekskluzywnych kobietach do towarzystwa. O astronomicznych kwotach, jakie im się płaci. Wiedział, że wszyscy mężczyźni obecni na imprezie w apartamencie przyhotelowym byli z prostytutkami, ale nie miał pewności czy Dominika też reprezentowała tę branżę. Nie przypominał sobie, aby brała udział w orgii. Na pewno nie widział jej tamtego wieczoru. To było jednak bez znaczenia. Ważne, że ona widziała go na drugi dzień. I na pewno słyszała relację z imprezy, w której on uczestniczył. Jeśli Dominika go sobie przypomni i opowie o tym komukolwiek, narobi mu problemów. Nie mógł do tego dopuścić!


Powieść Doroty Wachnickiej wprowadza nas w różne światy i równoległe rzeczywistości: te znane i całkiem obce. Dla jednych wciągające i nęcące dla innych wręcz przeciwnie: niezrozumiałe i odpychające. Każdy sam może ocenić według swojemu systemu wartości opisane wątki, zaprezentowane realia i bohaterów „Grzesznicy”. ...Tu nic nie jest proste i jednoznaczne... Dziesiątki pytań pozostaną w głowie po zakończeniu lektury i niedosyt, że to już koniec.


Informacje o produkcie

EAN 9788381774536
Gatunek Literatura obyczajowa
Dostępność 24h
Autor Dorota Wachnicka
Długość 9h 36m
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Data wydania 3 kwi 2020